Nadziąślaki to łagodne zmiany, które kiedyś kwalifikowano jako nowotwory. Na szczęście w prosty sposób można zapobiec ich powstawaniu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak je rozpoznać oraz leczyć.
Amol wykorzystuje potęgę naturalnych ziół i spirytusu, by nieść pomoc przy różnych schorzeniach i dolegliwościach bólowych. Sprawdź, czy amol na zapalenie dziąseł sprawdza się równie dobrze, jak chociażby przy przeziębieniu.
Czy szałwia na dziąsła to dobre rozwiązanie na ból? Ziołolecznictwo to cenna praktyka znana ludzkości od setek lat. Dziś działanie szałwii jest równie znane co działanie ibuprofenu. Sprawdź, jak szałwia na dziąsła może ci pomóc w pozbyciu się bólu i stanów zapalnych.
Periodontologia to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem chorób przyzębia. Są to tkanki otaczające zęby. Lekceważenie zmian patologicznych w tym miejscu może w ostateczności skutkować nawet utratą zębów.
Przetoka zębowa objawia się przede wszystkim silnym bólem. Powodem jej powstania mogą być m.in. nieleczone zmiany próchnicze. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak ją wyleczyć oraz zapobiec jej w przyszłości!
Szczękościsk sam w sobie nie jest chorobą, lecz zawsze świadczy o jakiejś nieprawidłowości w organizmie. Mimowolne zaciskanie szczęki i trudności otwarcia jamy ustnej mogą być powiązane z obecnością poważnej choroby fizycznej lub psychicznej.
Szyna relaksacyjna to specjalna nakładka na zęby, która pomaga uporać się z napięciami w mięśniach twarzoczaszki i towarzyszącym im bólom. Specjalny materiał zapobiega też ścieraniu się zębów, a indywidualnie dopasowany kształt ułatwia wieczorny relaks.
Leukoplakia to schorzenie występujące na błonie śluzowej jamy ustnej, znane też jako rogowacenie białe. Nieleczona, może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. W niektórych przypadkach, jest to pierwszy objaw raka jamy ustnej.
Przerost dziąseł to sytuacja, w której dochodzi do spuchnięcia tkanki przyzębia do nienaturalnych rozmiarów. Tego typu zmiany mogą mieć charakter miejscowy lub ogólny. Powiększenie dziąseł często wiąże się z ich stanem zapalnym.
Zdrowe dziąsła mają różowy kolor, jednolitą fakturę, a przede wszystkim nie krwawią i nie powodują żadnego bólu. Jest to podstawa zdrowych zębów, która chroni je przed bakteriami. Sprawdź, jak o nie dbać, aby cieszyć się zdrowiem przyzębia.
Czerwone dziąsła najczęściej pojawiają się na skutek nieprawidłowej higieny lub metody szczotkowania. Jest to też objaw niektórych stanów patologicznych jamy ustnej, dlatego nigdy nie należy go lekceważyć.
Zdrowe dziąsła mają jednolitą fakturę i różowy kolor. Jakiekolwiek odchylenia od tej normy mogą oznaczać choroby. Sprawdź, co powoduje białe dziąsła, aby wiedzieć jak reagować i kiedy udać się do lekarza.
Nieleczone choroby dziąseł mogą doprowadzić do ich recesji, a nawet zaniku lub do utraty zębów. Nigdy nie ignoruj obrzęku ani krwawienia dziąseł i natychmiast udaj się do stomatologa w celu rozpoznania i wyleczenia choroby.
Kieszonka dziąsłowa objawia się dość nieprzyjemnym bólem i zaczerwienieniem przyzębia. Powstaje przeważnie jako wynik długotrwałego zaniedbania higieny jamy ustnej, a jej leczenie wymaga zastosowania specjalistycznych metod.
Krew zauważalna podczas szczotkowania zębów i opuchnięte dziąsło nigdy nie jest zjawiskiem normalnym. Takie dolegliwości mogą świadczyć o poważnym schorzeniu zębów, dlatego nigdy ich nie ignoruj.
Odczuwasz ból zęba i nie możesz cieszyć się gorącymi lub zimnymi potrawami tak jak dotychczas? Jeśli do tego zauważyłeś wyczuwalny obrzęk w jamie ustnej, może to być ropień na dziąśle. Co to za dolegliwość?
Gummy smile to uśmiech, w którym wargi nadmiernie odsłaniają dziąsła. Co prawda przypadłość ta nie zagraża zdrowiu, jednak może powodować zaburzenia samooceny i spore kompleksy. Dowiedz się, jak radzić sobie z uśmiechem dziąsłowym.
Jeśli odczuwasz nawet drobny ból dziąsła, warto od razu zareagować. Skonsultuj się ze stomatologiem, aby ustalić przyczynę problemu i dobrać odpowiednie leczenie. W międzyczasie skorzystaj z naszych domowych sposobów na tę dolegliwość.
Podczas jedzenia nieustannie towarzyszy ci ból, a przy myciu zębów zawsze wypluwasz odrobinę krwi? Takie objawy mogą oznaczać, że dolega ci recesja dziąseł. Sprawdź, skąd bierze się ta choroba i jak możesz jej zapobiegać.
Problemy z dziąsłami są częstym objawem wśród Polaków. Podrażnione dziąsła mogą krwawić, puchnąć, a przy tym utrudniać jedzenie, picie i codzienne szczotkowanie. Jak sobie z tym radzić?
Martwica dziąsła to poważna choroba, która objawia się całkowitym obumieraniem tkanek przyzębia. Proces ten jest nieodwracalny, a więc leczenie jest bardzo trudne. Poznaj przyczyny powstawania martwicy, aby nauczyć się jej zapobiegać.
Codzienna higiena jamy ustnej i regularne wizyty kontrolne u dentysty to fundament zdrowej jamy ustnej. Nie wolno jednak zapominać o ogromnym wpływie diety na stan uzębienia. Poznaj witaminy na odbudowę dziąseł.
Swędzenie dziąseł może być związane z rozwojem stanu zapalnego, ropniem zęba lub alergią spożywczą. Nigdy nie ignoruj tej dolegliwości. Jeśli nie daje się łagodzić domowymi sposobami, udaj się na do stomatologa.
Krwawienie dziąseł to dość powszechna dolegliwość. Najczęściej związana jest z zapaleniem przyzębia, ale może wiązać się też z mechanicznym podrażnieniem dziąseł. Sprawdź, jak jej przeciwdziałać.
Podcinanie dziąseł warto wykonać, gdy podczas uśmiechania się wyraźnie widać ich nadmiar nachodzący na zęby. Jest to zabieg inwazyjny natury estetycznej, polegający na usunięciu nadmiernej tkanki przyzębia. Sprawdź, jak przebiega!
Zapalenie dziąseł u dziecka powstaje w wyniku nieprawidłowej i nieregularnej higieny jamy ustnej. Pierwszym i najczęstszym objawem tego zjawiska jest krwawienie i nadwrażliwość przyzębia. Dowiedz się, jak leczyć stan zapalny jamy ustnej u dzieci.
Dziąsła osłaniają zęby, ale są przy tym narażone na uszkodzenia. Dowiedz się, co zrobić, gdy dotknie cię zapalenie dziąseł. Poznaj metody chronienia dziąseł przed infekcjami oraz główne przyczyny powstawania infekcji.
Ropień zęba to stan zapalny obejmujący tkanki wierzchołka korzenia zęba. Ropień okołozębowy jest komorą wypełnioną ropą, czyli płynem zawierającym resztki komórek bakteryjnych, komórek układu odpornościowego i martwych tkanek. Sprawdź, jak leczyć zmiany!
Odsłonięte szyjki zębowe to uciążliwa przypadłość, której nie możesz lekceważyć. Dlaczego leczenie chorób przyzębia jest tak ważne? Sprawdź, jakie konsekwencje wiążą się z brakiem odpowiedniego leczenia i zacznij w porę odpowiednią kurację.