Przeglądana kategoria
Wypełnienia stomatologiczne
12 artykułów
Zatruty ząb – ile można chodzić z tymczasowym wypełnieniem?
Ile można chodzić z tymczasowym wypełnieniem przed rozpoczęciem dalszych etapów leczenia kanałowego? Jak bardzo boli zatruty ząb? Wszystkiego dowiesz się z dalszej części tego artykułu.
Wypełnienia chemoutwardzalne — zalety
Wypełnienia chemoutwardzalne to jeden z rodzajów plomb, czyli materiałów wykorzystywanych do wypełniania ubytków w zębie. Jakie są ich zalety i kiedy się je stosuje?
Kiedy jest konieczna wymiana plomb? Trzy czynniki, które mają wpływ na ich trwałość
Wymiana plomb to prosty i bezbolesny zabieg stomatologiczny. Wyjaśniamy, kiedy może okazać się konieczna.
Wypełnianie kompozytowe – czym się charakteryzuje ten najpopularniejszy rodzaj wypełnień dentystycznych?
Możliwość precyzyjnego dopasowania koloru takiego wypełnienia do barwy pozostałych zębów pacjenta, to jeden z wielu powodów, dlaczego często wybierane jest właśnie wypełnianie kompozytowe. Poznaj ciekawe szczegóły.
Wypełnienie glasjonomerowe – zastosowanie w stomatologii. Rodzaje wypełnienia szklanojonomerowego
Wypełnienie glasjonomerowe to rodzaj wypełnienia przygotowanego z kwasów organicznych i specjalnego rodzaju szkła fluoro-glinowo-krzemowego. Pomimo swojej drugiej nazwy, która brzmi cement glasjonomerowy, wypełnienie to jest dość elastyczne.
Z jakiego materiału wykonywana jest plomba na jedynce i który z nich najlepiej wybrać?
Konieczność wykonania uzupełnienia na jedynce wiąże się z wyzwaniami. Dlatego plomba na jedynce powinna być trwała, wytrzymała i estetyczna. Świetnie sprawdza się tutaj materiał światłoutwardzalny. Jakie są inne opcje? Przeczytaj!
Czym jest plomba na odsłonięte szyjki zębowe i czy taki zabieg jest bezpieczny?
Cofanie się dziąseł spowodowane jest przez nieumiejętną higienę jamy ustnej i paradontozę. Sposobem na powstrzymanie procesu jest plomba na odsłonięte szyjki zębowe. Dlaczego się ją stosuje i czy jest to problem tylko estetyczny? Sprawdź!
Dlaczego plomba wypadła ci z zęba? Jak masz zareagować i co zrobić, by do tego nie dopuścić?
Zwykle wypełnienie ubytków utrzymuje się w stanie nienaruszonym przez wiele lat. Gdy jednak plomba wypadła nagle z zęba, może to doprowadzić do dyskomfortu i bólu. Przeczytaj, dlaczego tak się dzieje i co zrobić, by do tego nie dopuścić!
Czym jest plomba światłoutwardzalna i w jakich sytuacjach jest nakładana pacjentowi?
Do wypełnienia sporych ubytków zniszczonych próchnicą lub mechanicznymi uszkodzeniami potrzebna jest plomba światłoutwardzalna. Jest to materiał dopasowywany barwą i kształtem do zębów pacjenta. Jak przebiega jej zakładanie? Przeczytaj!
Plomb-R 3 g – tymczasowa plomba w zębie. Poznaj nowoczesne tymczasowe wypełnienie zęba rekomendowane przez dentystów!
Prędzej czy później każdego czeka wizyta u dentysty. Kondycja zębów niestety nie jest wieczna. Z nami dowiesz się, jaka plomba jest najlepsza i kiedy zdecydować się na jej wymianę.
Plomby amalgamatowe – dlaczego czarna plomba przechodzi do historii?
Plomby amalgamatowe jeszcze nie tak dawno były podstawowym rodzajem wypełnienia stomatologicznego. Dziś przechodzą do historii i stomatolodzy wymieniają je na nowe. Dlaczego?
Plomba tymczasowa – najlepszy sposób na tymczasowe wypełnienie zęba, gdy wypadnie plomba
Plomba tymczasowa do samodzielnego założenia to preparat stomatologiczny. Powstaje na bazie tlenku cynku i służy w awaryjnych sytuacjach. Czy takie rozwiązanie jest pełni skuteczne, a przy tym bezpieczne? Sprawdź już teraz!