Czujesz ból zębów przy spożywaniu zimnych lub gorących napojów i posiłków? Jeśli tak, to znaczy, że potrzebna jest ci pasta do wrażliwych zębów! Ranking past, który stworzyliśmy, pomoże ci dokonać wyboru.
Mycie zębów przed gastroskopią to kwestia, która wielu pacjentom spędza sen z powiek przed badaniem. Czy powinno się umyć zęby przed udaniem się na gastroskopię? W naszym artykule postaramy się rzucić trochę światła na tę kwestię.
Odruch wymiotny przy myciu zębów jest czymś do pewnego stopnia normalnym. Szczególnie często zdarza się u dzieci, u których jama ustna nie jest jeszcze przyzwyczajona do bodźców zewnętrznych. A jak to wygląda u dorosłych?
Pacjentom zalecane jest badanie krwi na czczo. Mycie zębów w tym kontekście budzi wiele wątpliwości. Czy przed badaniem laboratoryjnym krwi można umyć zęby? Jak dokładnie się do niego przygotować? Podpowiadamy!
Zbyt częste mycie zębów to stwierdzenie, które wydaje się zaprzeczeniem. Przecież od dziecka słyszymy, aby szczotkować je po każdym posiłku. Ile razy dziennie powinno się myć zęby? Podpowiadamy!
Fleczer a mycie zębów. Ten dylemat dotyka wielu osób, które po raz pierwszy mają styczność z tymczasowym wypełnieniem dentystycznym. Jak szczotkować zęby, aby go nie uszkodzić? W dalszej części artykułu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.
Mycie zębów mydłem wydaje się nieco kontrowersyjnym pomysłem. Coraz więcej osób jednak się na to decyduje. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? Jakiego mydła używać do zębów? Sprawdź to!
Mycie zębów po wyrwaniu to duże wyzwanie. Gojąca się rana wymaga bowiem szczególnej ostrożności. Sprawdź, kiedy i w jaki sposób należy szczotkować zęby po przebytym zabiegu ekstrakcji.
Mycie zębów raz dziennie jest często krytykowaną praktyką. Czy może spowodować poważne problemy ze zdrowiem naszych zębów? Ile razy powinno się szczotkować zęby, aby zachować piękny uśmiech? Podpowiadamy!
Mycie zębów wodą utlenioną uważane jest za prosty i łatwodostępny sposób na wybielenie ich w warunkach domowych. Czy to na pewno dobry pomysł? Jaki jest wpływ wody utlenionej na szkliwo zębów? Podpowiadamy!
Mycie zębów bez pasty wydaje się kontrowersyjnym pomysłem. Czy samo szczotkowanie wystarczy do zachowania pięknego i zdrowego uśmiechu? Jakie są zamienniki pasty do zębów? Podpowiadamy!
Mycie zębów po usunięciu ósemki powinno przebiegać według określonych zasad. Podpowiadamy, kiedy zacząć szczotkowanie i o jakich zasadach nie wolno zapomnieć w okresie gojenia się rany.
Niemycie zębów na noc to bardzo poważny błąd, który może skutkować poważnymi problemami ze zdrowiem jamy ustnej. W dalszej części artykułu znajdziesz więcej ważnych informacji na ten temat.
Mycie zębów po każdym posiłku utożsamiane jest z idealnym sposobem na zachowanie higieny jamy ustnej. Czy taka praktyka faktycznie ma same plusy? Podpowiadamy!
Jak myć zęby szczoteczką soniczną? Wbrew pozorom używanie tego rodzaju szczoteczki bywa skomplikowane. Przy nieprawidłowej technice może być też mało efektywne. Sprawdź, jak to zmienić!
Fluor jest pierwiastkiem niezbędnym w trosce o zęby. Coraz częściej jednak promuje się pasty, które go nie zawierają. Czy pasta do zębów bez fluoru może być skuteczna w profilaktyce próchnicy? Kto powinien jej używać? Sprawdź!
Trwa odwieczny spór odnośnie do tego, kiedy wykonać poranne mycie zębów – przed czy po śniadaniu? Zdania, nawet wśród specjalistów, są podzielone. Sprawdź, jakie są argumentu obu stron, związane z czasem mycia zębów.
Każdy rodzic zastanawia się, jak zachęcić dzieci do mycia zębów. Nawet pierwsza fascynacja z czasem zamienia się w znudzenie, a maluchy odmawiają pielęgnacji jamy ustnej. Jak to zmienić?
Mycie zębów olejem kokosowym wydaje się kolejną modą, która niekoniecznie ma sens. Nie po to powstają skuteczne pasty do zębów, aby można je było zastąpić prostym, naturalnym produktem! Czy jednak faktycznie tak jest?
Czy wiesz, jak myć zęby szczoteczką elektryczną? Wiele osób uważa, że nie jest to skomplikowane i szczoteczka wykona całą robotę za nich. Nie jest to jednak prawda – warto wiedzieć, jak jej prawidłowo używać.
Wbrew obiegowej opinii sama pielęgnacja zębów nie zapewnia świeżego oddechu. Niemniej ważne jest czyszczenie języka. Jak czyścić język, aby zdrowie jamy ustnej było utrzymane na prawidłowym poziomie?
Wśród wielu preparatów, które poleca się do mycia i wybielania zębów, znajduje się też węgiel aktywny. Na zęby ma działać wielopłaszczyznowo, czyli je wybielać, usuwać z nich osad i bakterie. Jak jest w rzeczywistości?
Płyn do płukania jamy ustnej to środek, który ma wiele zastosowań, o ile zostanie odpowiednio wybrany. Czy faktycznie zawsze warto go stosować? Jaki produkt dobrać do własnych potrzeb? Sprawdź w artykule!
Irygator do zębów to urządzenie, które jeszcze kilka lat temu było bardzo mało znane. Dziś wiadomo, że pomaga czyścić przestrzenie międzyzębowe i stanowi ciekawe uzupełnienie dla nitkowania. Czy jednak zawsze?
Mycie zębów niemowlaka to wyzwanie – dziecko może nie być chętne do współpracy. Pomimo tego już od okresu niemowlęcego należy dbać o higienę jamy ustnej malucha. Mycie zębów powinno stać się stałym nawykiem. Sprawdź, jak prawidłowo myć zęby niemowlaka!
Mycie zębów u dzieci to zadanie dla rodziców, którzy powinni wyrobić odpowiednie prawidłowe nawyki higieny jamy ustnej. Muszą nauczyć pociechy, jak mogą robić to samodzielnie. Zobacz, o czym musisz pamiętać, gdy w ruch wkracza pasta i szczoteczka do zębów!