proteza na implantach

Proteza na implantach – dentystyczny zabieg dla wymagających. Jak działają implanty?

Anna Wiktor
Proteza na implantach to szansa uzupełniania brakujących zębów. Czym wyróżnia się takie rozwiązanie? Co oznacza dla pacjentów cierpiących z powodu całkowitego lub częściowej utraty zębów? Tu znajdziesz najważniejsze informacje o leczeniu protetycznym, w którym implanty są podstawą.

Niewielkie implanty skutecznie zapobiegają zanikowi kości. To sztuczny korzeń, na którym powstaje ząb. Jak wygląda taka odbudowa protetyczna? Dlaczego stomatologia tak chętnie z niej korzysta? Sprawdź, czy proteza całkowita na implantach będzie dla ciebie dobrą alternatywą dla naturalnych zębów.

Jak mocowana jest proteza na implantach?

Protezy szkieletowe nie spełniają twoich oczekiwań? Sprawdź, co czeka cię w chwili, gdy odbudujesz zęby na implantach zębowych. Jak wygląda plan leczenia?

Implant to podstawa

Aby pacjent mógł cieszyć się nowymi zębami, niezbędny jest implant. Jest to tytanowa śruba wkręcana w kość szczęki lub żuchwy, osłaniana przez dziąsła. Element ten jest zamiennikiem korzenia zęba, a jego celem jest trwałe chronienie kości przed zanikiem. To na nim osadzana jest korona zęba wykonana najczęściej z porcelany. Sam zabieg chirurgiczny polegający na wszczepieniu śrub jest bezbolesny, a właściwości tytanu sprawiają, że rana szybko się goi.

Mocowanie protezy na implantach

Do zamocowania protezy niezbędne jest umieszczenie implantów w żuchwie lub szczęce. Wszczepienie jednego implantu trwa od 30 minut do 2 godzin. Gdy implant zrośnie się z kością, stomatolog może przystąpić do dalszych prac. Kolejna wizyta to wkręcenie w implanty śrub. Po 2 tygodniach pobierany jest wycisk, po czym następuje mocowanie protezy za pomocą specjalnych zatrzasków.

Ile implantów potrzeba? To zależy od rodzaju protezy, jej lokalizacji oraz formy pacjenta. W przypadku osób z osłabioną tkanką kostną, do założenia protezy dolnej lekarz korzysta się dwóch implantów. Bardziej wymagająca jest proteza górna, w przypadku której potrzebne są przynajmniej 4 implanty. Możesz też postawić na most na implantach. Zwykle jest on stosowany w chwili, gdy trzeba uzupełnić 3-4 brakujące zęby, nie jest to jednak regułą.

Proteza całkowita kontra proteza ruchoma

Tradycyjna ruchoma proteza to wiele problemów. Trzeba ją wyjmować do czyszczenia i ponownie zakładać, a stopniowy zanik kości sprawia, że proteza zębowa traci swoją stabilność. Czy możesz pokonać bezzębie w lepszy sposób? Tak. Przerwy w uzębieniu pomoże ci ukryć nowoczesne protetyka i implanty. W przypadku protezy tego typu unikniesz wielu komplikacji.

Korzyści z użytkowania protezy na implantach

Zastanawiasz się, czy w przypadku całkowitego braku zębów warto zamocować uzupełnienie protetyczne oparte na tytanowych śrubach? Sprawdź, co zyskasz.

Proteza stała na implantach to oferta dla tych, którzy:

  • cenią stabilne utrzymanie protezy;
  • chcą maksymalnie zadbać o higienę jamy ustnej;
  • chcą gryźć i żuć bez przeszkód;
  • chcą zadbać o stan tkanki kostnej;
  • chcą mieć nowe zęby i piękny uśmiech.

Proteza na implantach. Przeciwwskazania

Aby stomatolog mógł wkręcić implanty zębów, musisz mieć do tego odpowiednie warunki kostne. Nie jest to dobre rozwiązanie dla pacjentów, którzy zbyt długo zwlekali z wizytą u dentysty protetyka lub za długo korzystali z tradycyjnych protez. Zależy ci na stabilności protezy? Chcesz skorzystać z możliwości wszczepienia implantu? Nie zwlekaj. Im prędzej zacznie się praca protetyczna, tym lepiej.

Protezy oparte na implantach to popularny zabieg stomatologiczny, dzięki któremu braki zębowe staną się tylko wspomnieniem. Ten system ma wiele zalet. To komfort użytkowania, szansa na piękne uzębienie i utrzymanie jamy ustnej w dobrej formie. Jeśli akrylowa proteza nie spełnia twoich oczekiwań, postaw na takie wypełnienie.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
proteza na implantach cena

Proteza na implantach – cena. Czy jest wysoka? Poznaj wady i zalety tego rozwiązania!

Następny artykuł
co zamiast implantu

Co zamiast implantu zęba może się sprawdzić? Jakie alternatywne rozwiązania możesz wybrać?

Podobne artykuły