amol na ból zęba

Amol na ból zęba – domowy środek przeciwbólowy

Anna Wiktor
Amol na ból zęba polecany jest jako naturalny, łagodny lek. To świetna opcja dla osób, które nie przepadają za stosowaniem środków farmaceutycznych. Choć faktycznie może łagodzić ból, Amol nie powinien być stosowany jako lek.

Nagle rozbolał cię ząb i natychmiastowa wizyta u dentysty nie jest możliwa? W takiej sytuacji trzeba radzić sobie domowymi sposobami. Do tych należą, chociażby, zimne okłady, żucie goździka lub wacik nasączony Amolem. Czytaj dalej i sprawdź, jak działa Amol na ból zęba.

W skrócie:

 • Amol to tradycyjny lek ziołowy na bazie spirytusu, zawierający naturalne olejki z mięty pieprzowej, lawendy, cynamonu, goździków i cytryny.
 • Można z niego zrobić okład i przyłożyć do bolącego zęba.
 • Amol na ból zęba może złagodzić nieprzyjemny dyskomfort, ale nie jest lekarstwem!
 • Ból zawsze wskazuje na jakąś nieprawidłowość, więc nigdy nie lekceważ bólu zęba i zaplanuj wizytę u dentysty tak szybko, jak to możliwe.

Amol na ból zęba

Amol to tradycyjny lek ziołowy na bazie spirytusu. Może być stosowany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Zawiera naturalne olejki z:

 • mięty pieprzowej – działa przeciwbólowo i przeciwświądowo;
 • lawendy – posiada właściwości uspokajające, przeciwskurczowe i łagodzące;
 • cynamonu – działa szczególnie korzystnie na układ trawienny i bóle głowy;
 • goździków – o właściwościach przeciwbólowych, przeciwgrzybicznych, antybakteryjnych i znieczulających;
 • cytryny – działa dezynfekująco i odświeżająco.

Zapamiętaj

To połączenie sprawia, że Amol to jeden z lepszych naturalnych środków leczniczych na większość dolegliwości związanych z przeziębieniem, przemęczeniem, stanami zapalnymi i bólem.
amol na ból zęba - jakie ma składniki

Jak stosować Amol na ból zęba?

Należy nasączyć wacik płynem i przyłożyć go do bolącego zęba. Możesz też stworzyć w taki sposób okład wokół obolałego miejsca w jamie ustnej. Metoda ta pomoże też na obolałe dziąsła. Pamiętaj jednak, aby nie traktować tego doraźnego środka jako leku. Amol na ból zęba może złagodzić nieprzyjemne dolegliwości, lecz nie usunie ich źródła.

Pamiętaj, że Amol na ból zęba to tylko środek doraźny. Może złagodzić nieprzyjemne dolegliwości, ale nie usunie ich źródła. Ból nigdy nie jest normalnym zjawiskiem, zawsze świadczy o jakiejś nieprawidłowości. Dlatego nigdy nie bagatelizuj bólu zęba i jak najszybciej zaplanuj wizytę u dentysty.

z bólem zęba idziemy do dentysty

Często zadawane pytania

Gdzie uciskać na ból zęba?

Aby złagodzić ból zęba, możesz delikatnie masować obszar wokół zęba, zwłaszcza dziąsła i skórę na policzku. Uważaj jednak, aby nie uciskać zbyt mocno ani nie naruszać ewentualnie uszkodzonego obszaru.

Jak znieczulić zęba w domu?

Można zastosować kilka domowych sposobów na znieczulenie zęba:

 • Przyjmowanie leków przeciwbólowych, takich jak paracetamol lub ibuprofen, zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.
 • Przykładanie zimnego okładu na zewnątrz policzka w miejscu bólu.
 • Stosowanie goździków lub olejku goździkowego na bolący ząb (goździki mają właściwości znieczulające).

Co zrobić, gdy boli ząb, a tabletki nie pomagają?

Jeśli ból zęba jest silny i nie ustępuje po zastosowaniu środków przeciwbólowych, warto jak najszybciej umówić się na wizytę u dentysty. Może to oznaczać, że problem wymaga bardziej zaawansowanego leczenia, takiego jak leczenie kanałowe lub ekstrakcja zęba.

Dlaczego zimna woda pomaga na ból zęba?

Zimna woda może pomóc na ból zęba, ponieważ znieczula nerwy, co prowadzi do tymczasowego zmniejszenia bólu. Jednak w przypadku niektórych osób zimna woda może pogorszyć ból zęba, zwłaszcza jeśli jest to spowodowane wrażliwością zębów. W takim przypadku lepiej unikać zimnych napojów i jedzenia.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
boczne przemieszczenie żuchwy

Boczne przemieszczenie żuchwy – przyczyny, rodzaje i korekta

Następny artykuł
bóle zębów nerwica

Bóle zębów = nerwica? Tak, to możliwe!

Podobne artykuły