olejek goździkowy na ból zęba

Olejek goździkowy na ból zęba – naturalna metoda leczenia uciążliwego bólu dziąseł i zębów

Anna Wiktor
Zwolennicy medycyny naturalnej polecają olejek goździkowy na ból zęba jako alternatywę dla farmaceutycznych środków przeciwbólowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy to faktycznie działa.

Ból zęba to jeden z najczęściej spotykanych, a jednocześnie najsilniejszych rodzajów bólu, jakie mogą spotkać człowieka. Pojawia się na skutek różnych przyczyn, które determinują jego rodzaj i natężenie. Sposoby na radzenie sobie z tą dolegliwością powstały długo przed wynalezieniem tabletek przeciwbólowych. Jednym z nich jest naturalny olejek goździkowy na ból zęba. Czytaj dalej!

Olejek goździkowy na ból zęba – właściwości

Olejek goździkowy na ból zęba jest polecanym z pokolenia na pokolenie remedium na tę powszechną dolegliwość. Okazuje się, że nie jest to tylko ludowy mit. Goździki zawierają eugenol. Jest to substancja ceniona w stomatologii ze względu na swoje właściwości przeciwbólowe i odkażające. 

Eugenol

Znajduje się w składach wielu farmaceutycznych środków stosowanych do miejscowego znieczulania. Eugenol wykorzystuje się także do wypełniania kanałów korzeni zębowych i ubytków. Producenci past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej dodają go w celu przeciwdziałania próchnicy i chorobom dziąseł.

Olejek goździkowy na ból zęba – zastosowanie

Nierozcieńczony olejek goździkowy posiada bardzo silne działanie. Przed zastosowaniem go do znieczulenia jamy ustnej należy więc wymieszać go z oliwą z oliwek lub innym zdrowym olejem. W takim roztworze namocz wacik, a następnie przyłóż go do obolałego miejsca. Zostaw okład aż do momentu ustania bólu.

Na jakie dolegliwości działa olejek goździkowy?

Olejek goździkowy jest skuteczny na ból zęba, owrzodzenia, afty i pleśniawki. Możesz nakładać go w postaci rozrzedzonej w glicerynie bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsca. W stanach zapalnych jamy ustnej pomoże też inhalacja z wykorzystaniem tego cennego, aromatycznego olejku.

Olejek goździkowy na ból zęba nie bez powodu używany jest w medycynie naturalnej jako metoda do uśmierzania nieprzyjemnych dolegliwości. Zawiera bowiem cenioną w stomatologii substancję – eugenol. Wykazuje ona działanie przeciwbólowe, znieczulające i odkażające.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
czosnek na ból zęba

Czosnek na ból zęba – naturalny sposób na uciążliwy ból zębów i dziąseł

Następny artykuł
zęby w ciąży

Zęby w ciąży – w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej w czasie ciąży?

Podobne artykuły