szałwia na ból zęba

Szałwia na ból zęba – czy ta tradycyjna metoda ziołolecznicza może faktycznie działać?

Anna Wiktor
Boli cię ząb, lecz nie chcesz sięgać po środki farmaceutyczne, a wizyta u stomatologa czeka cię dopiero za kilka dni? Szałwia na ból zęba może okazać się świetnym, naturalnym remedium!

Ból zęba należy do jednych z najbardziej dokuczliwych i najczęściej pojawiających się dolegliwości. Potrafi zaatakować całkowicie znienacka i długo nie dawać spokoju. Oczywiście najlepiej wówczas jak najszybciej udać się do lekarza – jednak nie zawsze jest to możliwe. Czy szałwia na ból zęba sprawdzi się jako remedium? Poznaj tajniki tradycyjnego ziołolecznictwa.

Szałwia na ból zęba – prawda czy mit?

W szałwii znajduje się związek znany pod nazwą kamfora. Posiada ona faktycznie sprawdzone, przebadane właściwości przeciwbólowe. Aby skorzystać z jej dobroczynnego działania, możesz przygotować liście szałwii na kilka różnych sposobów.

Szałwia na ból zęba sprawdzi się jako płukanka

Garstkę suszonej lub świeżej rośliny zalej gorącą wodą. Poczekaj kilka minut aż się zaparzy i wystygnie. Tak przygotowanym płynem płucz jamę ustną kilka razy dziennie, każdorazowo przynajmniej przez 3–5 minut.

Olejek z szałwii czy liście?

Możesz też nasączyć wacik kosmetyczny naturalnym olejkiem z szałwii. Przyłóż go do obolałego zęba lub dziąsła i trzymaj w tym miejscu aż do złagodzenia nieprzyjemnego uczucia. Szałwia na ból zęba sprawdzi się też w swojej naturalnej formie. Jeśli masz dostęp do świeżych liści, weź kilka z nich do ust i żuj przez chwilę. Wraz ze smakiem zaczną wydzielać się lecznicze substancje, które powinny uśmierzyć ból.

Szałwia na ból zęba działa delikatnie, lecz skutecznie. To ziele znane jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych, odkażających i przeciwbólowych. Dzięki temu świetnie sprawdzi się jako płukanka przynosząca ulgę przy natarczywym bólu zębów lub dziąseł. Możesz jej używać w połączeniu z rumiankiem lub goździkami, które wzmocnią jej naturalne działanie kojące i antybakteryjne.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: maj 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
ból zęba przy nagryzaniu

Ból zęba przy nagryzaniu – co oznacza i jak go zwalczać?

Następny artykuł
ból ucha od zęba

Ból ucha od zęba – skąd bierze się ta dolegliwość i co można na nią poradzić?

Podobne artykuły