konturing zębów przed i po

Konturing zębów – przed i po. Na jakie efekty możesz liczyć?

Anna Wiktor
Chcesz poprawić kształt zębów? Pomoże ci w tym stomatologia estetyczna i konturing zębów. Przed i po zabiegu musisz zadbać o kilka ważnych kwestii. Jakich? Podpowiadamy!

Korekta kształtu zębów jest coraz bardziej popularnym zabiegiem. Dobry stomatolog może sprawić, że twoje zęby zaczną się pięknie prezentować, a twój uśmiech stanie się twoją najcenniejszą ozdobą. Co musisz wiedzieć na temat konturingu zębów? Przed i po nim uśmiech będzie wyglądał inaczej? Sprawdź!

W skrócie:

  • Konturing zębów to, innymi słowy, szlifowanie ich do uzyskania pożądanego kształtu. 🦷
  • Nie jest on możliwy, dopóki zęby nie będą wyleczone. 🦷
  • Konturing poprawi, ale nie zmieni całkowicie wyglądu zębów. 🦷

Najpopularniejsze zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Dentyści w walce o piękny uśmiech chętnie korzystają z takich zabiegów, jak:

Każdy z tych zabiegów ma jeden cel  – uwolnić cię od kompleksów związanych ze stanem jamy ustnej. Twoim największym problemem jest kształt zębów? Sprawdź, jakie efekty osiągniesz dzięki szlifowaniu powierzchni zęba w odpowiedni sposób.

Konturing zębów przed i po. Jak to zmieni twój wygląd?

Jeśli kształt zębów sprawia, że cierpisz z powodu kompleksów, możesz wykorzystać te możliwości, jakie daje ci stomatologia estetyczna. Jaki jest efekt konturingu zębów (przed i po zabiegu)?

Kiedy stosuje się zmianę kształtu zęba?

Konturing może być z powodzeniem stosowany w przypadku zbyt mocno stłoczonych zębów lub drobnych nierówności, które można zeszlifować. Zabieg ten pozwala m.in. na poprawę długości lub szerokości zęba. Często stosuje się go u pacjentów, u których występują bardzo duże różnice między poszczególnymi zębami. Takiej korekcie często towarzyszą inne zabiegi, np. zakładanie licówek lub bonding, czyli odbudowa korony zęba przy użyciu takich kompozytów, jak żywica.

Pamiętaj! 

Zmiana kształtu zęba jest nieodwracalna. Znajdź specjalistę, który zapewni Ci piękny uśmiech, i w którego zdolności nie wątpisz.

Konturing zębów przed i po. Na jakie efekty możesz liczyć?

Konturing to zabieg, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli istnieje taka potrzeba, najpierw leczony jest ząb i potencjalny ubytek. Dopiero gdy leczenie zębów zostanie ukończone, specjalista przystępuje do pracy nad wyglądem zęba. Jakie efekty daje konturing zębów? Przed i po nim będą wyglądały zupełnie inaczej. Dlaczego?

Droga do pięknych zębów, czyli konturing w praktyce

Zanim odwiedzisz gabinet stomatologiczny w celu poprawienia kształtu zębów, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat takiego zabiegu.

Z jakich środków i metod korzysta dentysta?

Korygowanie kształtu zębów to zabieg, podczas którego stosowane są odpowiednie wiertła diamentowe, materiały ścierne oraz paski polerskie, dzięki którym można zadbać o szkliwo i jego wygląd. Ważną rolę odgrywają tu również paski diamentowe, zakładane przed polerowaniem w przestrzeniach międzyzębowych.

Jak przebiega proces zmiany kształtu zębów pacjenta?

Sam zabieg jest dość prosty i bezbolesny, szczególnie gdy oddasz się w ręce specjalisty. Jeśli masz zdrowe zęby, ich kształt poprawisz podczas jednej wizyty. Znieczulenie nie jest potrzebne, gdyż sam zabieg nie osłabia zębów i nie ingeruje w ich strukturę. Główną czynnością, jaką wykonuje lekarz, jest szlifowanie zęba do czasu, aż zostanie osiągnięty odpowiedni efekt estetyczny.

Co jest najważniejsze? Usunięcie takiej ilości szkliwa, by nie uszkodzić zęba, a jednocześnie poprawić jego kształt. A ponieważ podczas konturingu zębów lekarz stomatolog poleruje powierzchnię szkliwa i wygładza zęby za pomocą specjalistycznych narzędzi, nie musisz się obawiać komplikacji.

Korygowanie i konturowanie zębów to jedna z ważniejszych ofert, jakie ma dla ciebie medycyna estetyczna. Nie trzeba wiele, by spełnić marzenie o pięknym uśmiechu. Czasem wystarczy zmienić nieco ich kształt. Jeśli zdecydujesz się na konturing zębów, przed i po nim nie ma żadnych obaw!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
brodawka na języku

Brodawka na języku – co to oznacza?

Następny artykuł
plomba na odsłonięte szyjki zębowe

Plomba na odsłonięte szyjki zębowe. Czy taki zabieg jest bezpieczny?

Podobne artykuły