licówki ceramiczne

Czym są licówki ceramiczne? Kiedy warto z nich korzystać?

Anna Wiktor
Licówki ceramiczne cieszą się bardzo dużą popularnością wśród stomatologów. Jakie czynniki wpływają na ich popularność? Czy takie rozwiązanie będzie dla ciebie odpowiednie?

Niewielka licówka może mieć ogromny wpływ na stan i wygląd twoich zębów. Za pomocą porcelanowych nakładek na zęby, możesz spełnić swoje marzenia o białym uśmiechu. W jaki sposób licówki ceramiczne pomogą ci w walce o piękny uśmiech? W jakich przypadkach stomatologia estetyczna korzysta z takiego wsparcia? Sprawdź!

Czym są licówki ceramiczne?

Stomatologia estetyczna ceni licówki ceramiczne za trwałość i dopasowanie do pozostałych zębów. Czym są licówki? To cienkie nakładki protetyczne, które dentysta zakłada na zęby pacjenta. Są one dobrą alternatywą dla korony, powszechnie stosowanej przy ubytkach, choć na tym możliwości ich wykorzystania się nie kończą. Są też nieco tańsze niż porcelana, którą najłatwiej dopasować do naturalnych zębów.

Zalety licówek ceramicznych

Zaletą licówek ceramicznych jest nie tylko cena, ale i ich walory estetyczne. Ceramika w stomatologii zajmuje ważne miejsce od lat. To właśnie z tego materiału powstaje korona zęba na implancie lub most i to z niego tworzone są najpopularniejsze protezy zębowe. Materiał ten zajął również wysoką pozycję w świecie licówek, pozwalających na poprawę koloru zębów i ich kształtu.

Zastosowanie licówek – kiedy warto założyć nakładki na zęby?

Dzięki licówkom poprawisz wygląd jamy ustnej. Warto je stosować w takich przypadkach, jak:

  • przebarwienia na powierzchni zębów;
  • diastema;
  • uszkodzone szkliwo zębowe;
  • nieprawidłowy zgryz;
  • złamanie lub brzydki kształt zęba.

Przeciwwskazania do zakładania licówek na zęby

Jeśli chcesz skorzystać z licówek, musisz najpierw wyleczyć potencjalne ubytki, usunąć kamień nazębny i pozbyć się osadu nazębnego. Wszystkie rodzaje licówek stosowane są tylko na wolne od próchnicy, zdrowe zęby. Inne przeciwwskazania do założenia licówek to:

  • choroby dziąseł i zgryzu;
  • występowanie wad w rozwoju szkliwa;
  • zgrzytanie zębami lub bardzo mocne zaciskanie zębów, co negatywnie wpływa na trwałość licówek.

Licówki na zęby objęte leczeniem kanałowym również nie są dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak stan zębów pozwala ci przeprowadzić taki zabieg dentystyczny, możesz w prosty sposób poprawić wygląd swoich zębów. A jeśli marzysz o jak najjaśniejszym kolorze licówek, przed ich założeniem skorzystaj z wybielania zębów.

Licówki ceramiczne w praktyce

Wiesz już, że ceramiczna licówka może się okazać najlepszym rozwiązaniem na twoje problemy z zębami. Sprawdź, co czeka cię u dentysty.

Jak wygląda proces nakładania licówek?

Jeśli chcesz poprawić wygląd uzębienia za pomocą licówek ceramicznych, musisz odpowiednio przygotować się do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podczas pierwszej wizyty lekarz wykona wycisk z wosku, który stanie się wzorem do stworzenia licówek. Kolejne etapy pracy nad licówkami to:

Dobrze przeprowadzony zabieg sprawi, że pięknym uśmiechem będziesz się cieszyć przez przynajmniej kilkanaście lat. Jeśli będziesz dbać o nie w prawidłowy sposób, utrzymasz ich jasną barwę oraz perfekcyjny kształt.

Cena licówek porcelanowych

Koszt założenia licówki ceramicznej to około 1500 złotych. Taki dodatek pozwoli ci jednak zachować naturalny wygląd zębów i wybielać je, zatem pacjenci chętnie w niego inwestują.

Nowoczesna stomatologia zna wiele sposobów na ukrycie niedoskonałości zębów. Licówki ceramiczne nie bez powodu stały się jedną z popularniejszych ofert, którymi kusi niemal każdy gabinet stomatologiczny. Ceramika to prosty sposób na naturalne zęby i nowy uśmiech, który stanie się twoją najlepszą wizytówką.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
zgryz otwarty

Zgryz otwarty – częsta wada zgryzu, którą z powodzeniem można leczyć. Jak się jej pozbyć?

Next Post
korony na zęby przed i po

Korony na zęby – przed i po zabiegu. Na jakie efekty możesz liczyć?

Related Posts