licówki akrylowe

Licówki akrylowe – czym są i kiedy warto się na nie zdecydować?

Jakub Kaczmarek
Czy wiesz, czym są licówki akrylowe? Kiedy warto je wybrać i jaki efekt pozwolą ci uzyskać? Jeśli do tej pory o nich nie słyszałeś, sprawdź koniecznie!

Licówki akrylowe to rozwiązanie w pewnych sytuacjach bardzo mocno rekomendowane przez stomatologów. Dlaczego? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Czym są licówki akrylowe?

Licówki akrylowe polecane są przede wszystkim jako tymczasowe licówki na zęby. Dlaczego? Są one wykonywane z masy akrylowej utwardzonej na jeden z dwóch sposobów. Licówki mogą zostać wzmocnione przez gotowanie lub strumień światła (są to tzw. licówki akrylowe samopolimeryzujące). Jednak niezależnie od zastosowanej metody, akryl pozostaje materiałem o niskiej trwałości. Wykonane z niego licówki wytrzymują w niezmienionym stanie ok. 2 lat. Stąd też wielu stomatologów zaleca zakładanie licówek akrylowych właśnie jako tymczasowe rozwiązanie. Licówki akrylowe są grubsze i cięższe od innych rodzajów wypełnień (takich jak porcelanowe, czy nawet kompozytowe). Z tego też powodu nie prezentują się tak dobrze i naturalnie.

Licówki akrylowe – ile to kosztuje?

Ile kosztują licówki akrylowe? Za wypełnienie tego typu nie zapłacisz wiele – licówka na jeden ząb to koszt w granicach ok. 200 zł. Pamiętaj jednak, że cena ta może różnić się w zależności od wybranego przez ciebie gabinetu stomatologicznego. Zwykle bardziej znane miejsca oferują usługi w wyższych cenach. Wliczają w nie nie tylko koszt materiałów, ale również pracę wysokiej klasy specjalistów. Jeśli możesz pozwolić sobie na wybór takiego właśnie gabinetu, skorzystaj z niego. Jakość pracy stomatologa jest przecież równie ważna, jak materiały, z których korzysta.

Licówki akrylowe to dobry wybór na czas trwania leczenia implantologicznego. Kiedy po zabiegu wszczepienia implantów tkanki i kości dopiero goją się, a ty chcesz zasłonić ubytki, będą świetnym rozwiązaniem. Potem bez żalu wymienisz tanie licówki na wybrane licówki stałe i będziesz przez lata cieszyć się pięknym, naturalnie wyglądającym uśmiechem. Warto zainteresować się wówczas licówkami ceramicznymi oraz porcelanowymi.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
licówki kompozytowe a porcelanowe

Licówki kompozytowe a porcelanowe – poznaj 2 popularne rodzaje wypełnień

Następny artykuł
licówki a korony

Licówki a korony – czy nazwy te oznaczają to samo?

Podobne artykuły