zamrażacz na ból zęba

Zamrażacz na ból zęba – co to jest i kiedy go używać? Wskazania i sposób użycia

Anna Wiktor
Zamrażacz na ból zęba może pomóc przy nadwrażliwości i nadmiernej bolesności zębów. Jest to środek, który działa zewnętrznie, miejscowo. Pamiętaj, że nie jest to lek, a przy bólu zęba najlepiej skonsultować się z dentystą.

Zamrażacz na ból zęba to spray dostępny w każdej aptece. Stosuje się go miejscowo do znieczulenia bolesnego lub przesadnie wrażliwego obszaru w jamie ustnej. Sprawdzi się dla ciebie idealnie, jeżeli odczuwasz dyskomfort podczas jedzenia zimnych lub gorących pokarmów bądź kwaśnych produktów. Przydaje się też przy odsłoniętych szyjkach zębowych oraz po podrażnieniach mechanicznych dziąseł. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Zamrażacz na ból zęba – wskazania

Zamrażacz na ból zęba może być używany przy nadwrażliwości zębów lub dziąseł. Przy takiej dolegliwości nawet zwykłe codzienne szczotkowanie może okazać się bolesne. Tego typu miejscowy znieczulacz pomoże sobie z tym poradzić. Zamrażacz może też pomóc w przypadku przejściowej nadwrażliwości pojawiającej się po zabiegach wybielania, kiretażu, skalingu lub leczeniu ortodontycznym.

Zamrażacz na ból zęba – sposób użycia

Przeważnie zamrażacze dostępne są w buteleczkach z rurką ułatwiającą precyzyjną aplikację. Należy umieścić ją na ujściu dozownika. Wciśnij aplikator kilka razy, aby upewnić się, że substancja swobodnie przemieszcza się przez rurkę. Zamrażacz na ból zęba powinien być stosowany bezpośrednio na obolałe miejsce. Wystarczą 3–4 rozpylenia, 2 lub 3 razy dziennie. Bezpośrednio po aplikacji nie zaleca się jedzenia, picia ani płukania jamy ustnej.

Pamiętaj, że zamrażacz na ból zęba jest tylko chwilowym rozwiązaniem uśmierzającym nagły, intensywny i ciężki do zniesienia ból. Pomaga też wykonywać niezbędne czynności, takie jak jedzenie lub szczotkowanie, przy silnej nadwrażliwości dziąseł. Spray znieczulający nie jest jednak lekiem. Ból wewnątrz jamy ustnej powinien być zawsze skonsultowany z lekarzem w celu ustalenia jego przyczyny, a następnie podjęcia właściwego leczenia.

Zobacz też:
Goździki na ból zęba – czy faktycznie mogą uśmierzyć ból?

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
ketonal na ból zęba

Ketonal na ból zęba – jak i kiedy go stosować? Właściwości i dawkowanie

Następny artykuł
pyralgina na ból zęba

Pyralgina na ból zęba – jak działa ten środek przeciwbólowy? Poznaj jego właściwości i prawidłowe dawkowanie

Podobne artykuły