Odczuwasz silny, nieustępujący ból w jamie ustnej? Taka dolegliwość wymaga przede wszystkim jak najszybszego umówienia wizyty lekarskiej. Specjalista będzie w stanie określić przyczynę tego uciążliwego uczucia i rozpocząć dopasowane do twojej sytuacji leczenie. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie bezzwłocznie udać się do stomatologa, leki przeciwbólowe mogą przynieść wyraźną ulgę. Jednym z nich jest stosowana powszechnie pyralgina na ból zęba. Dowiedz się, jak działa ta substancja oraz jak ją bezpiecznie stosować.
Pyralgina na ból zęba – co to za lek?
Pyralgina to środek farmaceutyczny wskazany do stosowania podczas leczenia różnego rodzaju bólów i gorączki. Posiada ona dość silne działanie, które sprawdzi się wówczas, gdy inne słabsze leki zawodzą. Pyralgina na ból zęba sprawdzi się dzięki substancji czynnej o nazwie metamizol sodowy. Wykazuje ona działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz rozkurczowe na mięśnie gładkie.
Pyralgina na ból zęba – dawkowanie
Ten środek przeciwbólowy może być stosowany u dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia. Nie nadaje się dla młodszych dzieci bez wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Osoby uczulone na metamizol sodu także powinny go unikać. Pyralgina na ból zęba powinna być stosowana doustnie. Dostępna jest ona tylko w jednej formie – niedużych tabletkach. Dopuszczalna dawka to 2 tabletki podawane maksymalnie 3 razy na dobę. W żadnym przypadku nie należy przekraczać tej zalecanej ilości.
Pyralgina na ból zęba to środek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym przeciwgorączkowym i rozkurczowym. Wykazuje dość silne właściwości, które powinny się sprawdzić także przy wyjątkowo silnym i uciążliwym bólu dziąseł lub zębów. Pamiętaj jednak, że żaden środek doraźny nie zastąpi specjalistycznego leczenia stomatologicznego.
Może Cię także zainteresować:
- Ketonal na ból zęba – jak i kiedy go stosować? Właściwości i dawkowanie
- Szałwia na ból zęba – czy ta tradycyjna metoda ziołolecznicza może faktycznie działać?
- Olejek goździkowy na ból zęba – naturalna metoda leczenia uciążliwego bólu dziąseł i zębów
- Domowe sposoby na ból zęba – jakie metody cieszą się największą popularnością?
- Czosnek na ból zęba – naturalny sposób na uciążliwy ból zębów i dziąseł
- Soda na ból zęba – jak uśmierzyć ból bez wizyty u dentysty?
- Amol na ból zęba – domowy środek przeciwbólowy i znieczuleniowy. Koniecznie musi znaleźć się w twojej apteczce!