implanty tytanowe

Implanty tytanowe – czym wyróżnia się to popularne rozwiązanie?

Jakub Kaczmarek
Implanty tytanowe to wykonane z tytanu śruby, które, wkręcone w kość, zastępują korzeń zęba. Ich założenie wymaga zaledwie 2 wizyt w gabinecie, a gojenie rany przebiega bardzo szybko. Jakie jeszcze zalety mają implanty tytanowe?

Implanty tytanowe to rozwiązanie znane i stosowane w implantologii od 1965 roku. Trwały i bardzo wytrzymały materiał (tytan) sprawia, że wykonane z niego elementy do uzupełnienia ubytków zębowych wstawiane są raz na wiele lat. Dlaczego jeszcze implanty tytanowe są tak chętnie wybierane przez pacjentów?

Implanty tytanowe, czyli trwałość i bezpieczeństwo

Wytrzymałość materiału to nie jedyny powód, dla którego wiele osób decyduje się wybrać implanty tytanowe. Równie ważny dla pacjentów centrów stomatologicznych jest fakt, że tego typu implanty są bardzo bezpieczne. Zwykle nie wywołują skutków ubocznych, takich jak stan zapalny organizmu czy odrzucenie implantu.

Kolejna zaleta implantów tytanowych to ich naturalność – zarówno w odczuciu samych pacjentów, jak i opinii ich otoczenia. Implanty tytanowe pozostają niewidoczne! Nikt nie domyśli się, że piękny uśmiech jego rozmówcy został nimi uzupełniony. Podczas jedzenia lub mówienia pacjenci po wszczepieniu implantów czują się tak, jakby odzyskali własne zęby. Nawet przez chwilę nie krępuje ich uczucie „ciała obcego” w jamie ustnej.

Czy implanty tytanowe są drogie?

Z jakim kosztem powinieneś liczyć się, jeśli postanowisz wstawić sobie implanty tytanowe? Ostateczna cena zależy nie tylko od kosztu tytanowej śruby. Do niego dochodzi jeszcze kwota, którą będziesz musiał zapłacić za łączniki oraz śrubę gojącą. Wiele zależy wreszcie od tego, jaką koronę zębową wybierzesz. Ich ceny mogą wahać się od 500 zł do nawet 2000 zł. Z pewnością jest to tańsze rozwiązanie niż implanty cyrkonowe.

Każde centrum stomatologiczne inaczej wycenia także pozostałe elementy związane z implantami tytanowymi. 

Są to: 

  • koszty wizyt i badań radiologicznych, które trzeba przeprowadzić;
  • cena samego zabiegu wszczepienia implantu

Jeśli połączysz wszystkie wymienione czynniki, okaże się, że za najtańsze implanty tytanowe przyjdzie ci zapłacić minimum 4–5 tys. zł.

Implanty tytanowe to dość drogie, jednak znacznie poprawiające komfort życia rozwiązanie. Warto więc rozważyć ich założenie.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
mostek na implantach cena

Mostek na implantach: cena oraz korzyści dla pacjenta

Następny artykuł
zgryz przewieszony

Zgryz przewieszony – co to za wada zgryzu? Sprawdź, jak przebiega leczenie tej nieprawidłowości!

Podobne artykuły