mostek na implantach cena

Mostek na implantach: cena oraz korzyści dla pacjenta

Anna Wiktor
Zastanawiasz się, czy wykonać mostek na implantach? Cena takiego zabiegu nieco cię jednak powstrzymuje? W takim razie dowiedz się, dlaczego warto w tym wypadku zainwestować!

Mostek na implantach to wypełnienie stosowane wówczas, gdy pacjentowi brakuje kilku (najczęściej 3-4) zębów. Wtedy podczas zabiegu dentysta umieszcza 2 implanty, a na nich korony zębowe. Co warto wziąć pod uwagę, decydując się na mostek na implantach? Cena i jakość wykonania to podstawowe kryteria. Poznaj korzyści z zabiegu!

Jakie są zalety mostów na implantach?

Wielu pacjentów zastanawia się, czy warto inwestować w mostek na implantach. Cena takiego zabiegu nie należy przecież do niskich. 

Jego przeprowadzenie daje ci jednak wiele korzyści:

  • Przede wszystkim odzyskujesz pewność siebie! Możesz swobodnie uśmiechać się i rozmawiać – nikt nie zobaczy braków w Twoim uzębieniu.
  • Każdy posiłek zjesz swobodnie i bez obawy, że implanty wypadną albo się złamią. Możesz nawet chrupać orzechy i jeść twarde owoce! W ten sposób zyskuje cały twój organizm – lepiej przeżuty pokarm szybciej się trawi i nie wywołuje dyskomfortu żołądka.
  • Mostek na implantach jest bardzo trwały. Pieniądze inwestujesz więc raz i przez kilkanaście lat cieszysz się jego obecnością i wciąż idealnym wyglądem.

Mostek na implantach – cena

Ile kosztuje mostek na implantach? Cena zależy w duże mierze od tego, z jakich konkretnie materiałów zostanie wykonany mostek oraz gdzie przeprowadzisz zabieg. Jeśli chodzi o same implanty zębów, najczęściej stosowane są implanty tytanowe oraz cyrkonowe, które są jednak droższym rozwiązaniem. Pamiętaj, że duże, renomowane centra stomatologiczne mogą oferować usługi w nieco wyższych cenach. Wybierając je, zyskujesz jednak pewność wysokiej jakości implantów oraz tego, że zabieg zostanie przeprowadzony zgodnie z najnowszymi standardami.

Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się wykonać zabieg, powinieneś jednak liczyć się z dość dużym wydatkiem. Jakim? Mostek na implantach to zwykle koszt powyżej 6 tys. zł.

Czy warto zainwestować w mostek na implantach? Cena zabiegu nie jest przecież niska. W parze z uzupełnieniem ubytków zyskasz jednak większą pewność siebie oraz swobodę podczas posiłków. Czy warto? Na to pytanie odpowiedz sobie sam, uwzględniając nie tylko koszty, ale także wszystkie korzyści wynikające z zabiegu.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
plomba

Plomb-R 3 g – tymczasowa plomba w zębie. Poznaj nowoczesne tymczasowe wypełnienie zęba rekomendowane przez dentystów!

Następny artykuł
implanty tytanowe

Implanty tytanowe – czym wyróżnia się to popularne rozwiązanie?

Podobne artykuły