implanty cyrkonowe

Piękny i naturalny uśmiech w każdym wieku? Implanty cyrkonowe!

Anna Wiktor
W twoim uzębieniu pojawiły się trwałe ubytki, ale wciąż marzysz o pięknym uśmiechu, który doda ci pewności siebie? Możesz zastosować implanty cyrkonowe! Tego typu wypełnienie daje bardzo naturalny efekt! Dowiedz się o nim więcej!

Implanty cyrkonowe to droższa i mniej popularna forma uzupełniania ubytków w zębach niż implanty tytanowe. Mają one jednak wielu zwolenników, ponieważ zalety implantów cyrkonowych można wymieniać naprawdę długo. Poznaj najważniejsze z nich!

Zalety implantów cyrkonowych

Co wyróżnia takie implanty na tle innych typów wypełnień? Do ich największych zalet należą:

  • wygląd – implanty cyrkonowe trudno odróżnić od naturalnych zębów. Przede wszystkim wpływa na to ich barwa – kolor kości słoniowej;
  • wytrzymałość – tego typu wypełnienie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie.
  • bezpieczeństwo – wszczepienie tego rodzaju implantów nie wywołuje skutków ubocznych w postaci zapalenia kości, alergii czy podrażnień. W czasie użytkowania nie dochodzi też do takich schorzeń jak zanik tkanki kostnej czy retrakcja dziąseł.
  • łatwiejsze dbanie o zdrowie jamy ustnej – na implantach cyrkonowych bakterie i płytka nazębna osadzają się bardzo wolno (wolniej niż na zębach naturalnych czy innych typach implantów).

Kiedy warto zastosować implanty cyrkonowe?

Z uwagi na cenę wielu pacjentów decyduje się na zastosowanie takich implantów tylko wówczas, gdy trzeba uzupełnić najbardziej widoczne zęby. W przypadku ubytków z tyłu wolą wybrać tańszy rodzaj wypełnienia. Jeśli jednak jesteś alergikiem albo chcesz zminimalizować ryzyko odrzucenia przez organizm implantu (i związanych z tym konsekwencji), powinieneś zdecydować się na takie rozwiązanie.

Implanty cyrkonowe to bezpieczny rodzaj wypełnień ubytków zębowych. Nie zawierają metali, wyglądają naturalnie i są dobrze tolerowane przez ludzki organizm. Co istotne, sam zabieg wszczepienia dzięki znieczuleniu jest w zasadzie bezbolesny i wszelkie powikłania są bardzo rzadkie. Konieczne jest jednak stosowanie się do instrukcji lekarza. W sytuacji, kiedy konieczne jest uzupełnienie braków w uzębieniu, warto rozważyć ich wybór, nawet jeśli wiąże się to z nieco większym wydatkiem! Twoje zdrowie jest przecież najważniejsze, a trwałość i jakość wypełnienia ubytków przemawia właśnie za tym rozwiązaniem.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
domowe sposoby na ból zęba

Domowe sposoby na ból zęba – jakie metody cieszą się największą popularnością?

Następny artykuł
mostek czy implant

Mostek czy implant? Przekonaj się, które wypełnienie sprawdzi się lepiej

Podobne artykuły