implanty zębowe przed i po

Implanty zębowe przed i po – co warto wiedzieć?

Anna Wiktor
Chciałbyś odzyskać piękny uśmiech, ale obawiasz się zabiegu wszczepienia implantów? Zniechęca cię przewidywany ból i długi czas leczenia? Implanty zębowe przed i po, czyli efekty ich wszczepienia, to temat naszego tekstu. Sprawdź, co daje takie rozwiązanie!

Implanty zębowe przed i po zabiegu to dla wielu pacjentów zupełnie inny komfort! Pełny i naturalny uśmiech dodaje im pewności siebie. Po wszczepieniu łatwiej jest dbać o zdrowie całego ciała – a zwłaszcza żołądka. Uzupełnienie ubytków sprawia, że rozdrobnienie pokarmu również nie stanowi problemu. Sprawdź, o czym jeszcze warto wiedzieć!

Implanty zębowe przed i po – zalety wypełnień

Dlaczego warto zdecydować się na wstawienie implantów zębowych? To rozwiązanie ma bardzo wiele zalet! 

  1. Przede wszystkim implanty zębowe nie mają ruchomych elementów. Nic nie będzie wywoływało bólu czy otarć (to zdarza się przy tradycyjnej protezie).
  2. Co więcej, implanty zębowe przed i po to ogromna różnica w twoim wyglądzie! Korony zawsze są przygotowywane tak, aby, jak najbardziej przypominać naturalne zęby.
  3. Implanty łatwo utrzymać w czystości. Higiena jamy ustnej nie będzie znacząco różniła się od twojej codziennej rutyny. Warto jednak, abyś poza szczotkowaniem stosował także płyny do płukania jamy ustnej czy irygator. Dzięki temu wszczepione implanty przetrwają w niezmienionym stanie przez całe lata!

To kolejna korzyść z wszczepienia implantów. Jeśli będą zadbane, przetrwają z tobą przez bardzo długi czas.

Najpopularniejsze implanty zębowe

Abyś mógł cieszyć się trwałym efektem, wybierz implanty zębowe z trwałych materiałów dobrej jakości. Najpopularniejsze są 2 typy wypełnień:

Implanty tytanowe a cyrkonowe

Przybliżamy kwestię wyglądu implantów zębowych przed i po w zależności od rodzaju. Implanty tytanowe stosowane są dłużej niż inne typy wypełnień. Do ich zalet należą cena, trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wadą jest natomiast kolor implantów, który staje się widoczny u pacjentów z problemem odsłoniętych szyjek zębowych. Implanty tytanowe są srebrne, więc stają się bardzo widoczne.

Implanty cyrkonowe mają zaś kolor zbliżony do naturalnego i prezentują się bardziej estetycznie. Są równie trwałe, jak tytanowe, choć sporo od nich droższe.

Implanty zębowe przed i po to temat, który warto zgłębić jeszcze przed leczeniem. Być może zmotywuje cię to do podjęcia działań, aby jak najszybciej odzyskać piękny uśmiech i cieszyć się nim przez lata!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
implant zęba powikłania

Implant zęba – powikłania i przyczyny, które zwiększają ryzyko ich wystąpienia

Następny artykuł
korony na implantach

Jak przebiega mocowanie korony na implantach?

Podobne artykuły