korony na implantach

Jak przebiega mocowanie korony na implantach?

Anna Wiktor
Mocowanie koron na implantach to ostatni etap leczenia implantoprotetycznego. Jak przebiega? Czy trzeba się do niego specjalnie przygotować? Czy korony na implantach to trwałe rozwiązanie? Poznaj odpowiedzi!

Korony na implantach sprawiają, że twój uśmiech staje się piękny i wygląda bardzo naturalnie. Jak są mocowane? Co się stanie, gdy z jakiegoś powodu dojdzie do ich zniszczenia lub ukruszenia? Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat koron!

Jak przebiega mocowanie korony na implancie

W jaki sposób stomatolog przeprowadza mocowanie korony na implancie? Istnieją 2 popularne metody. Lekarz może przykręcić koronę do implantu specjalną śrubą albo zacementować ją na łączniku. W obu przypadkach efekt będzie tak samo estetyczny i zadowalający.

Zabieg trwa ok. 25 minut. W tym czasie korona tymczasowa jest usuwana, a na jej miejsce mocuje się koronę wcześniej przygotowaną przez protetyka. Cały proces jest bezbolesny – przed jego rozpoczęciem otrzymasz znieczulenie miejscowe. Jeśli jednak w trakcie zabiegu poczujesz dyskomfort, zgłoś to lekarzowi.

Co jeszcze warto wiedzieć o koronach na implantach?

Czy korony wytrzymują na zębie tak długo, jak wszczepione implanty? Co się stanie, gdy korona się ukruszy? Czy są jakiekolwiek powody do obaw?

Warto wiedzieć, że korony na implantach bywają równie trwałe, jak sam implant! U wielu osób zabieg montowania korony na implancie przeprowadzany jest raz, a efekty utrzymują się nawet 20 lat! Czasem jednak u innych pacjentów już po 2-5 latach koronę należy wymienić. Przebiega to jednak szybciej niż pierwotne wszczepienie implantu. Dlaczego? Implant przez cały czas pozostaje na miejscu – wymieniana jest jedynie sama korona.

Warto również wiedzieć, że na 1 implancie można osadzić nawet 2 korony – jeśli będą one zastępowały sąsiadujące ze sobą zęby.

Korony na implantach sprawiają, że na co dzień możesz cieszyć się pełnym, pięknym uśmiechem. Nie będziesz też więcej miał problemów z rozdrabnianiem jedzenia! Mocowanie koron przebiega sprawnie i kończy całe leczenie implantoprotetyczne. Efekt na pewno będzie dla ciebie satysfakcjonujący!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
implanty zębowe przed i po

Implanty zębowe przed i po – co warto wiedzieć?

Następny artykuł
odrzucenie implantu zęba objawy

Odrzucenie implantu zęba – objawy, które powinny być powodem do niepokoju

Podobne artykuły