ile trwa założenie korony na zęba

Ile trwa założenie korony na zęba? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Anna Wiktor
Ostatnim etapem wszczepienia implantu zębowego jest założenie korony. Jak duże są jej koszty i od czego zależą? Ile trwa założenie korony na zęba? Sprawdź szczegóły i dowiedz się konkretów!

Korona zęba to widoczny element implantu. Dzięki niej pacjenci po zabiegu wszczepienia implantu odzyskują piękny uśmiech i pewność siebie. Ile trwa założenie korony na zęba? Jakie są koszty jej przygotowania i od czego zależą? Odpowiadamy!

Ile trwa założenie korony na zęba?

Do założenia korony dochodzi na jednej wizycie u stomatologa. Jest ona poprzedzona wcześniejszymi etapami leczenia. Należą do nich: 

  • wszczepienie implantu;
  • wygojenie się dziąseł i tkanek;
  • zabieg odsłonięcia implantu i założenia śruby gojącej. 

Ile trwa założenie korony na zęba? Sam zabieg przebiega sprawnie i nie zajmuje wiele czasu. Do czasu założenia korony powinieneś jednak doliczyć również czas potrzebny na wykonanie wypełnienia. Ile trwa założenie korony na zęba i jej przygotowanie? Zależy to przede wszystkim od ilości koron oraz materiałów, z których zostaną wykonane. Do wyboru mamy między innymi korony pełnoceramiczne czy kompozytowe.

Standardowo 1 korona porcelanowa wykonywana bywa w czasie ok. 5 dni. Na koronę cyrkonową (zrobioną z tlenku cyrkonu) będziesz musiał czekać dłużej – ok. 6–8 dni. Czas ten ulega oczywiście wydłużeniu, jeśli do przygotowania będzie więcej koron.

Koszty korony zębowej

Czy korony zębowe są drogie? Z jakimi kosztami powinieneś się liczyć? Wiele zależy od wybranego przez ciebie gabinetu stomatologicznego oraz miasta, w którym się on znajduje. Duże znaczenie ma także materiał, z którego korona zostanie wykonana. 

Zobacz też:
Korony cyrkonowe – czym się charakteryzują? Kiedy poddać się protetycznemu zabiegowi odbudowy zęba?

Cena popularnej korony porcelanowej na podbudowie z metalu jest najczęściej bardzo atrakcyjna i wynosi ok. 1000–1500 zł. Korony cyrkonowe są natomiast droższe, a ich ceny zaczynają się od 2000 zł.

Korona zębowa jest świetnym rodzajem wypełnienia. Wygląda bardzo naturalnie, a jej użytkowanie jest dla pacjentów bardzo komfortowe. Jeśli przed decyzją o jej założeniu powstrzymywała cię niewiedza o tym, ile trwa założenie korony na zęba, nie musisz się martwić. Proces ten nie zajmuje zbyt wiele czasu!


Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
implanty jednofazowe

Implanty jednofazowe – piękny uśmiech już po jednej wizycie u stomatologa!

Następny artykuł
leczenie kanałowe pod mikroskopem

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem – poznaj precyzyjne metody na skuteczną odbudowę zębów!

Podobne artykuły