ile trwa założenie korony na zęba

Ile trwa założenie korony na zęba? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Anna Wiktor
Ostatnim etapem wszczepienia implantu zębowego jest założenie korony. Jak duże są jej koszty i od czego zależą? Ile trwa założenie korony na zęba? Sprawdź szczegóły i dowiedz się konkretów!

Korona zęba to widoczny element implantu. Dzięki niej pacjenci po zabiegu wszczepienia implantu odzyskują piękny uśmiech i pewność siebie. Ile trwa założenie korony na zęba? Jakie są koszty jej przygotowania i od czego zależą? Odpowiadamy!

W skrócie:

  • Założenie korony odbywa się podczas jednej wizyty u stomatologa, poprzedzonej etapami leczenia takimi jak wszczepienie implantu.
  • Zazwyczaj wykonanie 1 korony porcelanowej trwa 5 dni, natomiast korony cyrkonowej 6-8 dni, w zależności od ilości i materiału koron.
  • Ceny korony porcelanowej na podbudowie metalowej wahają się zwykle od 1000 do 1500 zł, a korony cyrkonowe zaczynają się od 2000 zł.
  • Korony stomatologiczne są atrakcyjne i wygodne w użyciu dla pacjentów, a ich założenie trwa krótko.

Ile trwa założenie korony na zęba?

Do założenia korony dochodzi na jednej wizycie u stomatologa. Jest ona poprzedzona wcześniejszymi etapami leczenia. Należą do nich: 

  • wszczepienie implantu;
  • wygojenie się dziąseł i tkanek;
  • zabieg odsłonięcia implantu i założenia śruby gojącej. 

Ile trwa założenie korony na zęba? Sam zabieg przebiega sprawnie i nie zajmuje wiele czasu. Do czasu założenia korony powinieneś jednak doliczyć również czas potrzebny na wykonanie wypełnienia. Ile trwa założenie korony na zęba i jej przygotowanie? Zależy to przede wszystkim od ilości koron oraz materiałów, z których zostaną wykonane. Do wyboru mamy między innymi korony pełnoceramiczne czy kompozytowe.

Ważne

Standardowo 1 korona porcelanowa wykonywana bywa w czasie ok. 5 dni. Na koronę cyrkonową (zrobioną z tlenku cyrkonu) będziesz musiał czekać dłużej – ok. 6–8 dni. Czas ten ulega oczywiście wydłużeniu, jeśli do przygotowania będzie więcej koron.
ile trwa założenie korony

Koszty korony zębowej

Czy korony zębowe są drogie? Z jakimi kosztami powinieneś się liczyć? Wiele zależy od wybranego przez ciebie gabinetu stomatologicznego oraz miasta, w którym się on znajduje. Duże znaczenie ma także materiał, z którego korona zostanie wykonana. 

Cena popularnej korony porcelanowej na podbudowie z metalu jest najczęściej bardzo atrakcyjna i wynosi ok. 1000–1500 zł. Korony cyrkonowe są natomiast droższe, a ich ceny zaczynają się od 2000 zł.

Korona zębowa jest świetnym rodzajem wypełnienia. Wygląda bardzo naturalnie, a jej użytkowanie jest dla pacjentów bardzo komfortowe. Jeśli przed decyzją o jej założeniu powstrzymywała cię niewiedza o tym, ile trwa założenie korony na zęba, nie musisz się martwić. Proces ten nie zajmuje zbyt wiele czasu!

Często zadawane pytania

Jak długo trwa cementowanie korony?

Cementowanie korony zazwyczaj trwa około 30-60 minut, w zależności od procedury i indywidualnych warunków.

Czy zakładanie koron na zęby boli?

Zakładanie koron na zęby może wywoływać pewien dyskomfort, ale nie powinno być bolesne, ponieważ zastosowana jest znieczulenie miejscowe.

Jak wygląda zakładanie koron na zęby?

Proces polega na przygotowaniu zęba poprzez usunięcie części szkliwa, a następnie dopasowaniu i trwałym zamocowaniu korony na zębie przy użyciu specjalnego kleju.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
plomba na jedynce

Plomba na jedynce: z jakich materiałów jest wykonywana?

Następny artykuł
Turystyka dentystyczna, czyli jak podróżować w konkretnym celu

Turystyka dentystyczna, czyli jak podróżować w konkretnym celu

Podobne artykuły