śruby gojące implanty

Śruby gojące implanty – szybsze gojenie się dziąseł

Jakub Kaczmarek
Śruby gojące implanty (tzw. śruby przezdziąsłowe) montowane są w celu prawidłowego wygojenia się błony śluzowej dziąsła. Czy ich założenie jest bolesne? Ile trwa zabieg? Sprawdź!

Śruby gojące implanty to jeden z elementów zakładanych pacjentowi w ciągu 3–6 miesięcy po wszczepieniu implantu. Proces ten jest częścią zabiegu odsłonięcia implantu. Wykonuje się go, aby przygotować dziąsło do założenia korony. Dowiedz się, jak przebiega!

Czym są śruby gojące implanty?

Przed założeniem korony, konieczne jest odpowiednie przygotowanie dziąsła. W tym celu stosowane są śruby gojące implanty. Mocowane na 14 dni nie tylko przyspieszają prawidłowe gojenie się błony śluzowej. Zadaniem śrub gojących implanty jest także ochrona platformy implantu przed ponownym zasłonięciem jej przez narastające dziąsło. Śruby mają wreszcie odpowiednio wymodelować dziąsła pod koronę i w ten sposób zapewnić pacjentowi zadowalających efekt estetyczny.

Jak duże są śruby gojące implanty? Ich rozmiar (długość i szerokość) zależy zawsze od wielkości jamy ustnej i dziąseł pacjenta. Dobierany jest więc indywidualnie.

Zabieg mocowania śrub gojących implanty

Mocowanie śrub gojących implanty to część zabiegu odsłonięcia implantu. Stomatolog zaczyna od podania pacjentowi znieczulenia miejscowego. Następnie nacina dziąsło znajdujące się bezpośrednio nad implantem, dzięki czemu możliwe staje się jego odsłonięcie. Ostatni etap zabiegu to założenie śruby gojącej.

Cały proces trwa ok. 20 minut i jest zupełnie bezbolesny! Po 14 dniach noszenia śruby, zarówno założone wcześniej implanty, jak i dziąsła są gotowe do wszczepienia ostatecznego wypełnienia (zaplanowanej wcześniej korony).

Zobacz też:
Dziąsło po wszczepieniu implantu – etapy gojenia i niepokojące objawy

Śruby gojące implanty zapewniają bezpieczeństwo leczenia oraz przyspieszają założenie korony. Dzięki nim pacjent zyskuje pewność, że jego uśmiech będzie prezentował się pięknie i bardzo naturalnie. Co równie ważne, sam zabieg założenia śrub gojących implanty jest szybki i bezbolesny. Nie powinien więc wywoływać dodatkowego stresu – zwłaszcza, że stanowi prawie ostatni etap leczenia!


Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
dziąsło po wszczepieniu implantu

Dziąsło po wszczepieniu implantu – etapy gojenia i niepokojące objawy

Następny artykuł
implanty zębowe przeciwwskazania

Implanty zębowe – przeciwwskazania, o których warto wiedzieć

Podobne artykuły