implanty jednofazowe

Implanty jednofazowe – piękny uśmiech już po jednej wizycie u stomatologa!

Jakub Kaczmarek
Czy wiesz, że istnieje szybka metoda zasłonięcia ubytków zębowych? Implanty jednofazowe zakładane są już podczas jednej wizyty! Sprawdź, kto i kiedy może skorzystać z tego rozwiązania!

Implanty jednofazowe to bardzo wygodna metoda leczenia. Już podczas jednej wizyty założona zostaje zarówno śruba, jak i korona zębowa. Nie trzeba więc, jak w przypadku implantów dwufazowych, czekać kilku miesięcy na wygojenie się tkanek. Czy implanty jednofazowe to rozwiązanie dla każdego? Odpowiadamy!

Kiedy możliwe jest wszczepienie implantów jednofazowych?

Założenie implantów jednofazowych, choć bardzo wygodne, obwarowane jest wieloma zasadami. Zanim twój stomatolog zgodzi się na wykonanie zabiegu, będzie musiał dokładnie zapoznać się ze stanem zdrowia twojej jamy ustnej. Założenie implantów jednofazowych możliwe jest tylko, jeśli twoje uzębienie jest w bardzo dobrym stanie. Wszelkie choroby przyzębia, zła kondycja kośćca czy nieodpowiednie wyniki badań obrazowych, są czynnikami uniemożliwiającymi przeprowadzenie leczenia – przynajmniej do czasu, aż zostaną usunięte.

Wady implantów jednofazowych

Implanty jednofazowe to metoda szybka i bardzo wygodna dla pacjenta. Ich zamocowanie jest zabiegiem bardzo mało inwazyjnym. Implanty jednofazowe składają się ze śruby połączonej od razu z gwintem (koroną). Dzięki temu nie ma konieczności stosowania dodatkowych łączników tych elementów, a założenie implantu jest tak szybkie.

Czy implanty jednofazowe mają jakieś wady? Przede wszystkim prawidłowe założenie implantu tego typu wymaga ogromnej precyzji i doświadczenia. Może okazać się, że znalezienie specjalisty, który przeprowadzi zabieg nie będzie wcale proste. 

Druga kwestia dotyczy konstrukcji wypełnienia. Jeśli z jakiegoś powodu podczas użytkowania implantu dojdzie do uszkodzenia zewnętrznej części śruby, wymienić będzie trzeba cały implant!

Implanty jednofazowe to metoda wypełniania ubytków zębowych, która ma wielu zwolenników – zwłaszcza wśród pacjentów. Jej zastosowanie wymaga jednak spełnienia ściśle określonych warunków. Warto zapytać o nie swojego stomatologa i sprawdzić, czy uda ci się skorzystać z tej nowoczesnej metody!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
implantoprotetyka

Implantoprotetyka – dziedzina stomatologii, która uratuje Twój uśmiech!

Następny artykuł
leczenie kanałowe pod mikroskopem

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem – poznaj precyzyjne metody na skuteczną odbudowę zębów!

Podobne artykuły