implant jedynki

Implant jedynki – wypełnienie, które przywróci ci piękny uśmiech i pewność siebie!

Jakub Kaczmarek
Implant jedynki należy do tych rodzajów wypełnień, które wybierane są bardzo starannie. Dlaczego? Jeśli źle dobrany zostanie kolor czy kształt korony, twój uśmiech nie będzie prezentował się zbyt estetycznie. Sprawdź, jak nie popełnić błędu!

Przednie zęby, a zwłaszcza jedynki, są tymi, o które większość osób dba w szczególny sposób. To je przecież od razu widzą twoi rozmówcy podczas biznesowych i prywatnych spotkań. Dlatego też, kiedy – z różnych powodów – utracisz jeden z zębów, nie czekaj! Od razu wybierz odpowiedni implant jedynki. Podpowiadamy, jak przebiega leczenie!

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Kiedy zgłosisz się do stomatologa, zacznie on od przeprowadzenia niezbędnych badań (np. RTG) zębów. Sprawdzi też ogólny stan zdrowia twojej jamy ustnej. 

Następnie zostaniesz umówiony na zabieg wszczepienia implantu jedynki. Po nim przez 3–6 miesięcy konieczne będzie noszenie tzw. korony tymczasowej. Przez ten czas tkanki i dziąsła wygoją się i przyzwyczają do implantu. 

W kolejny etapie leczenia stomatolog przeprowadzi zabieg odsłonięcia implantu i wszczepiania tzw. śruby gojącej. Przez 14 dni będzie ona przygotowywała dziąsła do założenia ostatecznej, wybranej przez ciebie wcześniej korony. W tym czasie dziąsło uzyska właściwy kształt, a błona śluzowa ostatecznie się wygoi.

Podczas ostatniej wizyty lekarz usunie śrubę gojącą i na jej miejscu umieści wybrany łącznik oraz koronę.

Jak wybrać odpowiedni gabinet, aby wszczepić implant jedynki?

Zanim wybierzesz się do stomatologa, dokładnie sprawdź opinie na jego temat. Najprościej będzie zapytać znajomych, którzy korzystali z usług danego lekarza. Możesz też sprawdzić opinie w internecie. Pamiętaj, że implant jedynki będzie widoczny za każdym razem, gdy otworzysz usta – nie kieruj się więc jedynie atrakcyjną ceną albo bliskim położeniem gabinetu. Jeśli teraz poświęcisz więcej czasu na poszukiwania rzetelnego stomatologa, prawdopodobnie potem będziesz naprawdę zadowolony z jego pracy. A to przecież najważniejsze!

Implant jedynki powinien zostać idealnie dopasowany zarówno pod względem rozmiaru, jak i koloru. Dlatego też warto udać się na leczenie do sprawdzonego stomatologa – tylko wówczas korona na pewno zostanie perfekcyjnie dobrana.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
odsłonięcie implantu

Na czym polega odsłonięcie implantu?

Następny artykuł
implantoprotetyka

Implantoprotetyka – dziedzina stomatologii, która uratuje Twój uśmiech!

Podobne artykuły