wstawianie zębów

Wstawianie zębów – jakie masz możliwości uzupełnienia ubytków?

Anna Wiktor
Wstawianie zębów sprawdza się w razie uszkodzenia lub utraty własnych. Skorzystaj z najnowszych osiągnięć protetyki! Jeśli chcesz uzupełnić ubytek, do wyboru masz metody na każdą kieszeń. Dowiedz się, jakie są zalety każdej z nich!

Wstawianie zębów za pomocą odpowiedniej metody pozwoli ci nie tylko cieszyć się pięknym uśmiechem, ale także zachować komfort podczas przeżuwania pokarmów. To także kwestia zdrowotna – dzięki protezom lub implantom będziesz chronić swoje naturalne zęby.

Dlaczego warto zdecydować się na wstawianie zębów?

Czy z dziurą po wyrwanym zębie da się normalnie żyć? Oczywiście, ale takie życie będzie mniej komfortowe na co dzień. Brak nawet jednego zęba utrudnia gryzienie, a dodatkowo taki ubytek może mieć niekorzystny wpływ na resztę uzębienia. Pozbawione sąsiedztwa zęby mogą zacząć się przechylać i wykrzywiać. Zniekształcone w ten sposób zęby są bardziej narażone na próchnicę.

Jakie metody wstawiania zębów możesz wybrać?

Jeśli nie wiesz, jaka metoda wstawiania zębów będzie dla ciebie odpowiednia, skonsultuj się ze stomatologiem i protetykiem. Tylko specjaliści będą mogli właściwie ocenić stan twoich dziąseł i zębów i zaproponować odpowiedni sposób rekonstrukcji. Ważny jest też budżet, jakim dysponujesz – poszczególne metody dość mocno różnią się od siebie pod względem ceny.

Wstawianie zębów zwykle przeprowadza się na kilka sposobów. Należą do nich:

  • proteza ruchoma – stosuje się ją w przypadku, gdy pacjent stracił całe uzębienie lub przynajmniej kilka zębów; jest najtańsza, ale również najmniej wygodna – trzeba ją codziennie zdejmować i czyścić;
  • mosty – to rodzaj stałej protezy zastępującej jeden lub kilka zębów, mają formę koron, dla których filarami są sąsiadujące z ubytkiem zdrowe zęby;
  • implanty – są najdroższe, ale najbardziej komfortowe dla pacjenta – sztuczny korzeń wszczepia się w kość za pomocą tytanowej śruby, a następnie na korzeniu mocuje się koronę.

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz, pamiętaj, że wstawianie zębów przyniesie ci wyłącznie korzyści. Należą do nich poprawa wyglądu i ochrona zdrowej części uzębienia!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
ruszające się zęby

Ruszające się zęby? Dowiedz się, jak uchronić je przed wypadaniem!

Następny artykuł
czyszczenie zębów u psa

Zdrowa płytka nazębna u psów. Czyszczenie płytki.

Podobne artykuły