all on 4

Proteza all on 4, czyli most oparty na 4 implantach

Anna Wiktor
Masz duże ubytki w uzębieniu? Być może najlepszą metodą ich wypełnienia będzie all on 4? Sprawdź, na czym polega ten sposób oraz jakie są jego zalety i wady.

Nowoczesna technika uzupełniania ubytków zębowych, all on 4, polega na wszczepieniu pacjentowi 4 implantów. Na nich mocowany jest most z pełnym uzębieniem. Ok. 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu, most ten wymieniany jest na nowy, stały, wzmocniony niewidoczną dla twoich rozmówców tytanową belką. Brzmi interesująco? W takim razie poznaj bliżej protezę all on 4!

All on 4 – wady i zalety

Zanim zdecydujesz się na protezę wykonaną metodą all on 4, najpierw postaraj się jak najwięcej dowiedzieć o tym rozwiązaniu. Jak każda inna, również all on 4 ma swoje zalety i wady. Przede wszystkim metoda ta pozwoli ci bardzo szybko odzyskać piękny uśmiech! W ciągu jednego dnia montowane są zarówno implanty, jak i most tymczasowy, który do złudzenia przypomina naturalne zęby. Co więcej, przed wszczepieniem implantów nie trzeba wykonywać zabiegu rekonstrukcji kości.

Czy każdy może skorzystać z protezy all on 4?

Wady tego rozwiązania to m.in. ograniczone możliwości wstawienia implantów. Nie mogą skorzystać z nich kobiety w ciąży oraz osoby, które nie ukończyły 18. roku życia. Przeciwwskazaniem do all on 4 są również: duży zanik kości żuchwy, nowotwór, stan zapalny kości albo zbyt mocno ograniczone miejsce w zgryzie. Co jeszcze warto wiedzieć o all on 4? Wady tego rozwiązania to także jego wysokie koszty.

All on 4 – cena nowoczesnej protezy

Ile kosztuje wstawienie protezy all on 4? Cena nie należy do niskich. Wybierając metodę all on 4, najczęściej należy liczyć się z wydatkiem rzędu minimum 40 tys. zł. Jej ostateczna wysokość będzie zależała od tego:

  • ile dodatkowych zabiegów trzeba będzie wykonać (i jakie będą to zabiegi);
  • z jakich materiałów zostaną wykonane implanty;
  • jak zbudowane będą implanty.

Nowoczesna metoda uzupełniania luk w uzębieniu, all on 4, to sposób, aby szybko i na wiele lat odzyskać piękny uśmiech. Jej największą wadą jest jednak wysoka cena. Czy warto ją zapłacić? Na to pytanie odpowiedz sobie, analizując wady i zalety rozwiązania.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł – profilaktyka, objawy i leczenie stanu zapalnego

Następny artykuł
implant zęba powikłania

Implant zęba – powikłania i przyczyny, które zwiększają ryzyko ich wystąpienia

Podobne artykuły