all on 6

Metoda all on 6 – szybki i wygodny sposób na naturalny uśmiech

Jakub Kaczmarek
Jeśli masz duże ubytki w uzębieniu, na pewno szukasz mało inwazyjnej metody na ich uzupełnienie. Chciałbyś też, aby dawała jak najbardziej naturalny efekt. Dowiedz się więc więcej o metodzie all on 6!

Czym jest metoda all on 6? To nowoczesny sposób wypełniania ubytków zębowych u pacjentów, którzy z różnych powodów utracili większą liczbę zębów. Dowiedz się więcej i sprawdź, czy jest to metoda również dla ciebie!

All on 6 – co warto wiedzieć?

Na czym polega metoda all on 6? Jest to sposób, który zakłada wszczepienie 6 implantów i osadzenie na nich stałej protezy lub mostu protetycznego. Dzięki temu pacjenci odzyskują pełne, naturalnie wyglądające uzębienie. Co więcej, przestają mieć problemy podczas spożywania posiłków – mosty lub protezy są idealnie dopasowane do szczęki i bardzo trwałe. Z łatwością można więc zjeść ulubiony posiłek – nawet jeśli znajdują się w nim orzechy lub twarde owoce i warzywa.

Jak przebiega leczenie?

Założenie protezy all on 6 składa się z kilku etapów. Pierwszym jest konsultacja z wybranym przez ciebie lekarzem specjalistą. Stomatolog oceni stan twojego uzębienia i sprawdzi, czy nie występują przeciwwskazania do zastosowania protezy all on 6. Przeprowadzi też niezbędne badania. Na dalszym etapie lekarz przedstawi ci pełen plan leczenia, pobierze wyciski oraz wykona szablony chirurgiczne.

Trzecia część leczenia to wykonanie zabiegu wszczepienia implantów. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, więc będzie dla ciebie całkowicie bezbolesny! Po zabiegu koniecznie przestrzegaj podanych przez lekarza zaleceń co do sposobów oczyszczania jamy ustnej. Po ok. 3–6 miesiącach dojdzie do całkowitego wygojenia się kości i tkanek i będzie można założyć stały, wybrany przez ciebie most protetyczny.

Metoda all on 6 to nowoczesny sposób na odzyskanie pięknego, naturalnego uśmiechu w przypadku utraty większej liczby zębów. Jeśli tylko możesz sobie na nią pozwolić, warto z niej skorzystać! Pamiętaj, że inwestujesz głównie w swoje zdrowie, a ono jest przecież najważniejsze!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
implanty straumann

Czym wyróżniają się implanty Straumann?

Następny artykuł
nowa proteza zebowa jak sie przyzwyczaić

Nowa proteza zębowa – jak się przyzwyczaić do noszenia, mówienia i jedzenia? Oto sprawdzone porady!

Podobne artykuły