Usuwanie zębów i proteza w jeden dzień

Usuwanie zębów i proteza w jeden dzień – jak to możliwe?

Anna Wiktor
Rozwój technik stomatologicznych wpływa na poprawę jakości pracy dentystów, a także na zwiększony komfort pacjentów. Od jakiegoś czasu usuwanie zębów i proteza w jeden dzień są możliwe i usługi tego typu prowadzone są przez dobrej jakości gabinety stomatologiczne. Na czym to polega?

Leczenie bezzębia to odpowiedzialny proces, którego podejmuje się stomatolog. Celem leczenia jest zastąpienie naturalnych zębów przez dedykowane implanty w postaci protezy stałej. Nowe zęby wykonane są z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu pozwalają pacjentom na normalne funkcjonowanie oraz przywracają im naturalny uśmiech. Usuwanie zębów i proteza w jeden dzień są możliwe, dzięki zastosowaniu leczenia metodą all-on-4 lub all-on-6. Sprawdź, co warto o tym wiedzieć.

Metody all-on-4 i all-on-6

To metody wykorzystywane w ramach natychmiastowej odbudowy zębów. Jeżeli dojdzie do ekstrakcji zębów ze względów medycznych lub do urazu mechanicznego i wybicia zęba, to można temu zaradzić. Pomocne w całym procesie są metody all-on-4 i all-on-6. Przy pierwszej metodzie zęby pacjenta zastępowane są przez cztery implanty. Umieszcza się je w kości pacjenta. Następnie tego samego dnia można zamocować do nich łącznik i protezy protetyczne. Obciążenie implantów w tak krótkim czasie, możliwe jest po zastosowaniu nowoczesnych i wydajnych materiałów. Przy metodzie all-on-6 w jamie ustnej pacjenta umieszcza się sześć implantów.

Usuwanie zębów i proteza w jeden dzień – przebieg leczenia

Metoda leczenia polegająca na usunięciu zębów i wszczepienia implantów w jeden dzień nie jest bardzo skomplikowana. Odpowiednio poprowadzony pacjent w ciągu jednej wizyty otrzyma nowe uzębienie i będzie mógł pochwalić się pięknym uśmiechem. Pierwszym krokiem w leczeniu jest konsultacja stomatologiczna i przygotowanie planu leczenia. To moment na dokładną diagnostykę, stworzenie wycisków, a także na higienizację jamy ustnej. Później stomatolog przechodzi do leczenia implantologicznego. W szczękę lub żuchwę pacjenta wszczepia się określoną liczbę implantów (4 lub 6). Na szczęście dla pacjenta zabieg jest bezbolesny, ponieważ przeprowadzany jest pod narkozą i ze znieczuleniem.

Przygotowanie protezy zębowej pełnego łuku trwa około czterech godzin. W tym czasie pracownia protetyczna jest w stanie przeprowadzić cały proces i przygotować pracę do założenia w jamie ustnej. Wszystko w zaledwie 1 dzień. Na początku pacjent otrzymuje protezę tymczasową, która mocowana jest bezpośrednio do implantów. Wówczas następuje integracja implantów z kością w jamie ustnej pacjenta. Następnie po około pięciu miesiącach mocowana jest stała proteza na implantach, która zastępuje tą tymczasową. W naszej klinice dokładamy wszelkich starań, aby cały proces przeprowadzony był po tym, jak miejsce ekstrakcji się zagoi. Najwyższej jakości proteza stała przygotowana przed dobrego protetyka może wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat. Wielu pacjentom służą one dożywotnio.

Zalety tego rozwiązania

Stosowanie uzupełnienia w formie implantów i protezy natychmiastowej jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki temu łuk zębowy od razu wypełniony jest nowymi zębami, co wpływa na estetykę uśmiechu i komfort życia pacjenta. Poza tym gojenie się rany przebiega szybko, a pacjent nie boryka się z dodatkowymi dolegliwościami bólowymi. Współczesna stomatologia korzysta ze zdobyczy nowych technologii, a w laboratorium dentystycznym powstają implanty i korony protetyczne szyte na miarę indywidualnych potrzeb pacjenta. Modelowanie wyrostka na szablonie chirurgicznym prowadzone jest przez doświadczonego lekarza. W ciągu jednego dnia pacjent otrzyma koronę tymczasową, która po kilku miesiącach zostanie zastąpiona stałą. Wypełnienie pełnego łuku zębowego polega na wszczepieniu czterech lub sześciu implantów. Korona na implantach wygląda estetycznie i nawiązuje wyglądem do naturalnych zębów.

Skorzystanie z protezy natychmiastowej w jeden dzień:

  • skraca czas gojenia się ran;
  • daje pacjentowi komfort ładnego uśmiechu;
  • zwiększa skuteczność leczenia;
  • zmniejsza dolegliwości bólowe po ekstrakcji zęba;
  • eliminuje okres bezzębia.

Ile to kosztuje?

Jeżeli interesuje cię usługa proteza na implantach w jeden dzień cena zabiegu wszczepienia implantów zależy od miejsca wykonania usługi, a także liczby implantów. Pacjent już na etapie diagnostyki otrzymuje wycenę leczenia, dzięki czemu może podjąć decyzję. W przypadku całego łuku zębowego i czterech lub sześciu implantów, cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Renomowane gabinety stomatologiczne gwarantują najwyższe standardy leczenia oraz zachowanie zdrowia jamy ustnej, bezpieczeństwa i pełnego komfortu pacjenta.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: listopad 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Gorączka po wyrwaniu zęba

Gorączka po wyrwaniu zęba – najczęstszy powód do niepokoju

Następny artykuł
sennik wypadający ząb

Sennik – wypadający ząb. Przykładowe interpretacje

Podobne artykuły