jak zachęcić dzieci do mycia zębów

Jak zachęcić dzieci do mycia zębów? Oto kilka pomysłów!

Anna Wiktor
Każdy rodzic zastanawia się, jak zachęcić dzieci do mycia zębów. Nawet pierwsza fascynacja z czasem zamienia się w znudzenie, a maluchy odmawiają pielęgnacji jamy ustnej. Jak to zmienić?

Higiena jamy ustnej jest niezbędna, aby zadbać o zdrowe zęby. Mleczaki, choć wydają się nieistotne, bo wypadają, również trzeba leczyć z próchnicy. W przeciwnym razie może dojść do jej przeniesienia na wyrastające pod nimi zęby mleczne. Jak zachęcić dzieci do mycia zębów, aby leczenie nie było potrzebne?

Jak zachęcić dzieci do mycia zębów? Idź na pierwszą wizytę do stomatologa!

Gdy dziecku wyjdzie pierwszy ząb, umów się z nim na wizytę u stomatologa. Zazwyczaj pierwsza wizyta nie jest związana z badaniem, a raczej oswojeniem malucha z atmosferą panującą w gabinecie. Na takie profilaktyczne wizyty, potem obejmujące również profilaktykę, warto zabierać dziecko regularnie. Już dwulatek będzie w stanie nauczyć się mycia zębów do dentysty, zwłaszcza jeśli dostanie ciekawą szczoteczkę w prezencie.

Wybierz szczoteczkę elektryczną!

Jak zachęcić dzieci do mycia zębów? Wybierz ciekawą szczoteczkę elektryczną! Mycie nią będzie o wiele skuteczniejsze, potrwa krócej, a do tego dzięki sygnałom dźwiękowym i wibracjom dziecko chętniej będzie myło zęby. Po prostu będzie samodzielnie wiedzieć, kiedy przestać!

Jak zachęcić dzieci do mycia zębów? Postaw na timer i rozpiskę!

Timer w ciekawym kształcie – np. pingwina czy innego zwierzaka – może się przydać. Jak zachęcić dzieci do mycia zębów z takim gadżetem? Wspólnie nastawiajcie czas mycia zębów. Następnie, gdy się zakończy, na ładnej rozpisce zaznaczajcie naklejkami, że mycie zostało wykonane. To świetny sposób na współpracę i budowanie nawyku!

Pamiętaj jednak, że czasem nawet najlepsze sposoby nie działają. Jak zachęcić dzieci do mycia zębów w takiej sytuacji? Musisz zdecydować, czy warto wszczynać awanturę. Czasem wystarczy zmiana podejścia, aby mycie zębów nie było przykrym obowiązkiem, a wszystko stanie się łatwiejsze!


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
mycie zębów olejem kokosowym

Mycie zębów olejem kokosowym – co daje? Efekty po myciu zębów olejem kokosowym

Następny artykuł
mycie zębów przed czy po śniadaniu

Mycie zębów – przed czy po śniadaniu? Poranne mycie zębów – kiedy je wykonać?

Podobne artykuły