amol na zapalenie dziąseł

Amol na zapalenie dziąseł – czy jego stosowanie na stan zapalny w jamie ustnej jest bezpieczne?

Jakub Kaczmarek
Amol wykorzystuje potęgę naturalnych ziół i spirytusu, by nieść pomoc przy różnych schorzeniach i dolegliwościach bólowych. Sprawdź, czy amol na zapalenie dziąseł sprawdza się równie dobrze jak chociażby przy przeziębieniu.

Zapalenie dziąseł to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości w jamie ustnej. Jeżeli w swojej domowej apteczce masz amol i dobrze znasz jego dobroczynne działanie, możesz pokusić się o jego stosowanie na stan zapalny w jamie ustnej. Jednak zanim to zrobisz, przekonaj się, czy Amol na zapalenie dziąseł jest bezpieczny. Czytaj nasz krótki tekst!

Amol na zapalenie dziąseł – czy można go stosować?

Amol to znany preparat ziołowy na bazie alkoholu. Jeżeli zastosujesz go na dziąsła w formie nierozcieńczonej, może spowodować ich uszkodzenie i denaturację. W takiej postaci Amol na zapalenie dziąseł zdecydowanie nie jest zalecany.

Czy zawsze będzie szkodliwy dla śluzówki jamy ustnej? Nie, ponieważ w dużym rozcieńczeniu z wodą możesz stosować go do przepłukiwania jamy ustnej. Amol na zapalenie dziąseł polecany jest w małej ilości i tylko na lekkie formy schorzenia.

Działanie Amolu na zapalenie dziąseł

Naturalne olejki eteryczne z goździków, cynamonu, cytryny i mięty zawarte w amolu wykazują działanie lecznicze. Mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i antyseptyczne. Mentol wykazuje zaś działanie chłodzące i łagodzące. 
Amol na zapalenie dziąseł może być stosowany, lecz tylko z rozwagą i w małej ilości. Nie nakładaj płynu na dziąsła w formie nierozcieńczonej, ponieważ duże stężenie alkoholu i substancji czynnych może zaszkodzić tkankom. Możesz jednak wykonać domową płukankę jamy ustnej, która złagodzi dolegliwości bólowe i zmniejszy stan zapalny. Pamiętaj jednak, że jest to zalecane jedynie przy łagodnej formie zapalenia. Jeżeli dolegliwości nie ustępują lub się nasilają, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.

Zobacz też:
Szczękościsk – przyczyny i leczenie. Jak rozpoznać objawy szczękościsku, by odpowiednio zareagować?

Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
podcinanie dziąseł

Na czym polega podcinanie dziąseł? Co to za zabieg i jak się go wykonuje?

Następny artykuł
krwawienie dziąseł

Krwawienie dziąseł – co je powoduje i jak mu przeciwdziałać?

Podobne artykuły