amol na zapalenie dziąseł

Amol na zapalenie dziąseł – czy jest bezpieczny?

Jakub Kaczmarek
Amol wykorzystuje potęgę naturalnych ziół i spirytusu, by nieść pomoc przy różnych schorzeniach i dolegliwościach bólowych. Sprawdź, czy amol na zapalenie dziąseł sprawdza się równie dobrze, jak chociażby przy przeziębieniu.

Zapalenie dziąseł to jedna z najczęściej spotykanych dolegliwości w jamie ustnej. Jeżeli w swojej domowej apteczce masz amol i dobrze znasz jego dobroczynne działanie, możesz pokusić się o jego stosowanie na stan zapalny w jamie ustnej. Jednak zanim to zrobisz, przekonaj się, czy Amol na zapalenie dziąseł jest bezpieczny. Czytaj nasz krótki tekst!

W skrócie

  • Amol, ze względu na swoje właściwości oparte na alkoholu, nie powinien być stosowany w postaci nierozcieńczonej na dziąsła przy zapaleniu dziąseł.
  • W rozcieńczeniu z wodą może być stosowany jako skuteczny płyn do płukania jamy ustnej, który zmniejsza stan zapalny i łagodzi ból.
  • Jeśli dyskomfort utrzymuje się lub pogarsza pomimo stosowania domowego płynu do płukania ust, należy zasięgnąć pomocy dentystycznej.

Amol na zapalenie dziąseł – czy można go stosować?

Amol to znany preparat ziołowy na bazie alkoholu. Jeżeli zastosujesz go na dziąsła w formie nierozcieńczonej, może spowodować ich uszkodzenie i denaturację. W takiej postaci Amol na zapalenie dziąseł zdecydowanie nie jest zalecany.

Czy zawsze będzie szkodliwy dla śluzówki jamy ustnej? Nie, ponieważ w dużym rozcieńczeniu z wodą możesz stosować go do przepłukiwania jamy ustnej. Amol na zapalenie dziąseł polecany jest w małej ilości i tylko na lekkie formy schorzenia.

amol na zapalenie dziąseł - najważniejsze informacje

Działanie Amolu na zapalenie dziąseł

Naturalne olejki eteryczne z goździków, cynamonu, cytryny i mięty zawarte w amolu wykazują działanie lecznicze. Mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i antyseptyczne. Mentol wykazuje zaś działanie chłodzące i łagodzące. 

Zapamiętaj!

Amol na zapalenie dziąseł może być stosowany, lecz tylko z rozwagą i w małej ilości. Nie nakładaj płynu na dziąsła w formie nierozcieńczonej, ponieważ duże stężenie alkoholu i substancji czynnych może zaszkodzić tkankom. Możesz jednak wykonać domową płukankę jamy ustnej, która złagodzi dolegliwości bólowe i zmniejszy stan zapalny. Pamiętaj jednak, że jest to zalecane jedynie przy łagodnej formie zapalenia. Jeżeli dolegliwości nie ustępują lub się nasilają, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.
zapalenie dziąseł

Często zadawane pytania

Czym płukać stan zapalny dziąseł?

Możesz użyć antybakteryjnego płynu do płukania ust dostępnego w aptekach, który pomoże zredukować ilość bakterii w jamie ustnej. W niektórych przypadkach lekarz dentysta może przepisać płukankę na receptę, która będzie zawierać silniejsze środki przeciwbakteryjne.

Czy zapalenie dziąseł samo przejdzie?

Zapalenie dziąseł może się poprawić, jeśli wprowadzisz i utrzymasz odpowiednią higienę jamy ustnej. Jeśli jednak stan zapalny jest zaawansowany lub nie stosujesz odpowiedniej higieny, może się pogorszyć, prowadząc do bardziej poważnych problemów, takich jak choroba przyzębia.

Jak pozbyć się bakterii z dziąseł?

Pozbycie się bakterii z dziąseł wymaga utrzymania dobrej higieny jamy ustnej:

  • Myj zęby przynajmniej dwa razy dziennie miękką szczoteczką.
  • Używaj nici dentystycznej codziennie.
  • Płucz jamę ustną antybakteryjnym płynem do płukania ust.
  • Odwiedzaj dentystę regularnie, aby ocenić stan dziąseł i oczyścić zęby z kamienia nazębnego.

Jak szybko pozbyć się zapalenia dziąseł?

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w leczeniu zapalenia dziąseł:

  • Regularnie czyść zęby miękką szczoteczką do zębów, przynajmniej dwa razy dziennie.
  • Codziennie używaj nici dentystycznej w celu usunięcia resztek jedzenia i płytki nazębnej z trudno dostępnych miejsc.
  • Stosuj antybakteryjne płyny do płukania ust, aby zredukować ilość bakterii w jamie ustnej.
  • Unikaj palenia tytoniu, ponieważ może ono pogarszać stan dziąseł.
  • Dbaj o zrównoważoną dietę, bogatą w witaminy i minerały.
  • Regularnie odwiedzaj dentystę w celu kontroli stanu dziąseł i profesjonalnego oczyszczania zębów.

Może Cię także zainteresować:
Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
odsłonięty nerw zęba

Odsłonięty nerw zęba – źródło bólu i nadwrażliwości zębów

Następny artykuł
prawidłowy zgryz

Prawidłowy zgryz oraz jego najczęstsze wady

Podobne artykuły