Zdrowy uśmiech to marzenie niejednego z nas. Wiele osób wciąż jednak jak ognia unika dentystów. Tymczasem odpowiednia profilaktyka stomatologiczna może…
Nie od dziś wiadomo, że piękne i zadbane zęby są naszą wizytówką. W celu uzyskania uśmiechu prosto z Hollywood, warto postawić na ciekawe rozwiązania. Pomoc uzyskamy w gabinetach stomatologicznych, gdzie specjaliści oferują wiele zabiegów na nasze zęby. O czym trzeba wiedzieć? Jak mieć uśmiech niczym Julia Roberts?
Stan zapalny miazgi zęba wymaga interwencji stomatologicznej i tzw. Leczenia kanałowego. Cały proces można podzielić na kilka etapów – rozpoczyna się od diagnostyki, a kończy na opracowaniu zęba. Etapem poprzedzającym opracowanie jest zatrucie zęba. Leczenie kanałowe to postępowanie w stomatologii zachowawczej, które zapobiega konieczności ekstrakcji chorego zęba.
Gingiwektomia to jeden z dwóch głównych zabiegów wykonywanych w ramach korekty wyglądu dziąseł. Wykonuje się je zwykle wówczas, gdy dziąsła nadmiernie nachodzą na zęby lub mają nieodpowiedni kształt.
Dentysta w swojej pracy narażony jest na różne przeciążenia swojego układu kostno-stawowego i wielu grup mięśniowych. Ergonomia w stomatologii ma na celu zwiększenie wydajności jego pracy oraz zminimalizowanie ryzyka zawodowego.
Zwichnięta żuchwa to dolegliwość, która pojawia się nagle i niespodziewanie. Towarzyszy jej ogromny ból i brak możliwości poruszenia szczęką. Stan ten wymaga natychmiastowej reakcji lekarskiej i jak najszybszego nastawienia stawu.
Zastanawiasz się, ile zarabia ortodonta? Wynagrodzenie na tym stanowisku uzależniona jest od wielu czynników – m.in. od renomy i stażu pracy. Przy kalkulacji opłacalności tego zawodu uwzględniamy także czas kształcenia i koszty prowadzenia działalności.
Odkamienianie i oczyszczanie zębów już za tobą… i co dalej? Warto poznać zalecenia po skalingu, aby maksymalnie przedłużyć efekty zabiegu. Trzymanie się tych zasad jest szczególnie ważne dla osób bardzo podatnych na odkładanie się na ich zębach kamienia.
Kształty zębów różnią się od siebie – siekacze nie mogłyby wyglądać tak samo jak trzonowce, ponieważ mają całkiem inną funkcję. Nie jesteś zadowolony z tego jak wygląda twoje uzębienie? Na szczęście stomatologia ma na to rozwiązania.
Stresujesz się zbliżającym się terminem wizyty u dentysty? Koniecznie sprawdź, w jaki sposób możesz odreagować po tym wyczerpującym dla ciebie wydarzeniu. Nasze propozycje z pewnością przypadną ci do gustu!
Retruzja to jedna z wad zgryzu, która charakteryzuje się przechyleniem zębów przednich w stronę języka. Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale też utrudnia normalne funkcjonowanie. Leczenie tego stanu jest możliwe dzięki metodom ortodontycznym.
Jeśli czeka cię zakładanie aparatu, na pewno odczuwasz lekki stres i zastanawiasz się, czy procedura będzie bolesna lub, czy musisz się do niej jakoś przygotować.
Skaling ultradźwiękowy to profilaktyczny zabieg, który warto wykonać przynajmniej raz na roku. Przeczytaj, na czym polega i dlaczego warto się na niego zdecydować?
Choroby dziąseł i niewłaściwa higiena jamy ustnej mogą spowodować wypadanie zębów i poważne zakażenia, zagrażające zdrowiu całego organizmu. Sprawdź, jak uchronić się przed takimi problemami.
Ścieranie zębów może mieć wiele różnych powodów. W każdym przypadku przyczynia się do intensywnego osłabienia szkliwa i całej struktury zębowej. Na szczęście jest to stan, któremu da się przeciwdziałać i leczyć jego skutki.
Białe zęby i hollywoodzki uśmiech to marzenie wielu osób. Śnieżnobiały kolor zębów nie zawsze jest jednak możliwy do osiągnięcia. Wszystko zależy od stanu zdrowia twojego szkliwa i genetycznie uwarunkowanej barwy zębiny.
Na zdrowie i funkcjonowanie jamy ustnej wpływa wiele różnych czynników i unikalnych struktur. Jedną z nich jest właśnie ozębna, czyli cienka tkanka znajdująca się pomiędzy cementem korzeniowym a kością wyrostka zębodołowego.
Klasyfikacja ich jako zmiany nowotworowe wiele osób wprawia w lęk o swoje zdrowie. Włókniaki jamy ustnej są jednak łagodne i w większości przypadków nie należy się ich obawiać. Warto jednak poddać je badaniu, by upewnić się, że nie jest to forma złośliwa.
Apeksyfikacja to unikalna metoda leczenia endodontycznego. Wykorzystuje się ją jedynie w wyjątkowych, trudnych przypadkach – podczas leczenia zębów stałych z nieukształtowanymi w pełni korzeniami.
Kamuflaż ortodontyczny stosuje się przy daleko posuniętych wadach zgryzu u osób dorosłych. Nie jest to jednak sposób na ich usunięcie, a raczej zamaskowanie. W ten sposób można przywrócić prawidłowe funkcjonowanie szczęki bez operacji.