hollywoodzki uśmiech

Jak uzyskać hollywoodzki uśmiech?

Anna Wiktor
Nie od dziś wiadomo, że piękne i zadbane zęby są naszą wizytówką. W celu uzyskania uśmiechu prosto z Hollywood, warto postawić na ciekawe rozwiązania. Pomoc uzyskamy w gabinetach stomatologicznych, gdzie specjaliści oferują wiele zabiegów na nasze zęby. O czym trzeba wiedzieć? Jak mieć uśmiech niczym Julia Roberts?

Uśmiech jak Julia Roberts

Filmy z Julią Roberts pokazują nam, że aktorka ma niezwykle ładny i promienny uśmiech. Z każdej swojej roli potrafi stworzy niezwykłą kreację. Roberts ma już ponad 50 lat i cały czas zachwyca swoim pięknem. Czym wyróżnia się gwiazda? Z pewnością burzą rudych loków, urodą i pięknym uśmiechem, Co ciekawe, aktorka ubezpieczyła swój uśmiech na 30 mln dolarów. Aż dwanaście razy gwiazda trafiała na listę najpiękniejszych kobiet magazynu People. Co zrobić, aby mieć tak samo piękny uśmiech? Do wyboru mamy liczne propozycje prosto z gabinetów stomatologicznych.

Stomatologia estetyczna

Z pomocą przychodzą zabiegi stomatologii estetycznej, które już od lat cieszą się dużą popularnością na rynku. Jest to pewien rodzaj stomatologii, który ma za zadanie przywrócić nam piękny uśmiech. Istnieje wiele sposobów na to, aby na nowo cieszyć się białymi zębami. Najczęściej wykonywane są:

  • implanty,
  • korony,
  • licówki,
  • poprawa kształtu i koloru zębów. 

Jak dokonać wyboru? Wiele zależy od tego, z jakim problemem mamy do czynienia. Faktem jest, że śnieżnobiały uśmiech nie tylko dodaje pewności siebie, lecz jest także oznaką zdrowia. Braki w uzębieniu mogą wpływać negatywnie na estetykę uzębienia i działanie organizmu. 

Jak zadbać o ładny uśmiech?

Pierwszy krok to wizyta u lekarza stomatologa. Specjalista w trakcie wizyty poznaje nasze oczekiwania i ocenia stan uzębienia. Na tej podstawie można zdecydować, które zabiegi będą dla nas najlepsze. Stomatolog wskaże nam, jak przebiegnie cały proces i przedstawi harmonogram wykonania. Musimy mieć na uwadze sprawdzanie jakości i bezpieczeństwa danych zabiegów. Dobrym rozwiązaniem są renomowane kliniki, gdzie pracują doświadczeni lekarze. 

Niekiedy ładny uśmiech wymaga jedynie wybielenia zębów. Aktualnie stomatologia estetyczna oferuje liczne zabiegi, które wykonamy w jeden dzień. Jedną z ciekawszych opcji jest laserowe wybielanie. Odznacza się szybkością i zachowaniem bezpieczeństwa. Zabieg składa się z trzech procedur, wykonywanych co 10 minut. Na fotelu spędzamy tylko godzinę i wychodzimy od stomatologa z pięknymi zębami. 

Niezawodne licówki

W sytuacji, gdy konieczna jest zmiana kształtu zębów, stomatolog może zaproponować licówki porcelanowe lub kompozytowe. Ostateczny wybór jest zależny od stanu uzębienia i konieczności wdrożenia konkretnych zmian. Kompozytowe licówki sprawdzają się wtedy, gdy zęby wymagają niewielkiej korekty. Jednak gdy zęby są mocno przebarwione i pokruszone, lepszym wyborem są porcelanowe licówki. Ten zabieg wymaga odbycia zazwyczaj dwóch wizyt. Podczas pierwszego spotkania zęby ulegają szlifowaniu, a lekarz pobiera wycisk. Na drugiej wizycie zakładane są gotowe licówki porcelanowe. 

Szybkie zmiany są chętnie wybierane przez osoby, które planują ważne uroczystości. Bardzo często pacjentami są też osoby, które wymagają całościowej metamorfozy. To może potrwać nawet do kilku miesięcy, co trzeba mieć na uwadze. Stomatologia estetyczna cały czas się rozwija, dając nam wiele możliwości. Na początku trzeba wyleczyć zęby, następnie uzupełnić braku, a na końcu skorygować uśmiech. 

Hollywoodzki uśmiech jest dostępny dla każdego, na wyciągnięcie ręki. Warto odpowiednio wcześniej przygotować odpowiednią sumę pieniędzy, gdyż ceny za licówki są różnorodne. Poza licówkami, do wyboru mamy też inne rozwiązania. Pierwszy etap obejmuje spotkanie z lekarzem stomatologiem. Doświadczony specjalista oceni stan naszego uzębienia i doradzi nam, jakie zabiegi warto zastosować. Bardzo popularne są porcelanowe licówki, które posłużą nam przez wiele lat. To gwarancja jakości i wytrzymałości. W efekcie można mieć uśmiech tak samo piękny, jak Julia Roberts. 


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Czy można zatruć zęba domowymi sposobami?

Następny artykuł
profilaktyka stomatologiczna

Na czym polega profilaktyka stomatologiczna?

Podobne artykuły

Ile zarabia dentysta w Polsce?

Gabinety stomatologiczne wciąż nie są tymi placówkami medycznymi, na które stać każdego przeciętnego rodaka. Większość z nich nie ma podpisanej umowy z NFZ, dlatego też leczenie dentystyczne pozostaje jednym z najdroższych w naszym kraju. Czy ceny usług dentystycznych przekładają się na wysokie zarobki stomatologów w Polsce?
Czytaj więcej
prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty

Prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty – czy można?

Wiele osób zastanawia się, czy po wizycie u dentysty, podczas której otrzymali znieczulenie, mogą bezpiecznie prowadzić samochód. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników. W tym artykule omówimy, co mówią specjaliści na temat prowadzenia samochodu po znieczuleniu u dentysty oraz jakie są zalecenia dotyczące bezpiecznego prowadzenia pojazdów po wizycie u stomatologa.
Czytaj więcej

Pierwszy ząbek u dziecka – jak dbać o niego i o następne?

Ząbkowanie jest szczególnie trudnym okresem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Maluch w tym czasie bywa niespokojny, marudny, mocno się ślini i wkłada do buzi wszystkie przedmioty, jakie ma pod ręką. Pierwszy ząbek u dziecka pojawia się około szóstego miesiąca życia, a zaraz potem zaczynają wychodzić następne. To czas, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na higienę i pielęgnację jamy ustnej.
Czytaj więcej
Botoks na zgrzytanie zębami

Zgrzytasz zębami w nocy? Botoks może pomóc

Jeśli należysz do osób, które podczas snu zaciskają zęby i nimi zgrzytają, pomóc może Ci zastrzyk botoksu. Okazuje się, że substancja ta sprawdza się nie tylko w odmładzaniu twarzy, ale też leczeniu niektórych schorzeń, takich jak właśnie bruksizm – niekontrolowane zgrzytanie zębami podczas snu.
Czytaj więcej

Fizjoterapia stomatologiczna – czym jest i jak może Ci pomóc?

Odczuwasz silne bóle głowy i szyi, a może cierpisz na szczękościsk bądź nadwrażliwość zębów? Te oraz wiele innych symptomów mogą wskazywać na dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych. Fizjoterapeuta stomatologiczny pomoże Ci pozbyć się bólu i napięcia w obrębie głowy poprzez szereg ćwiczeń i masaży. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj zalety fizjoterapii stomatologicznej!
Czytaj więcej

Proste zęby bez stałego aparatu – to możliwe!

Wady zgryzu mogą sprzyjać kompleksom, a nawet chorobom zębów przez ich osłabienie czy utrudniony dostęp do niektórych z nich. Leczenie tego rodzaju wad jest ogólnodostępne i daje trwałe efekty, jednak nie wszyscy chcą nosić stały aparat ortodontyczny i to zwykle przez co najmniej rok. Stałe aparaty mają charakterystyczny wygląd i nie zawsze są określane jako wygodne. Czy istnieje alternatywa? Jak najbardziej!
Czytaj więcej

Licówki – idealna alternatywa dla wybielania

Zęby są niesamowitym atrybutem dosłownie każdego z nas. To właśnie one pozwalają nam szeroko się uśmiechać, a jednocześnie dodają nam pewności siebie i niekwestionowanego uroku. Niemniej jednak warto wiedzieć, że żadne zęby nie będą zachwycać swoją śnieżną bielą, o ile nie będziemy wstanie o nie odpowiednio zadbać. Mowa tu przede wszystkim o regularnej higienie jamy ustnej, od której tak naprawdę wiele zależy.
Czytaj więcej