hollywoodzki uśmiech

Jak uzyskać hollywoodzki uśmiech?

Anna Wiktor
Nie od dziś wiadomo, że piękne i zadbane zęby są naszą wizytówką. W celu uzyskania uśmiechu prosto z Hollywood, warto postawić na ciekawe rozwiązania. Pomoc uzyskamy w gabinetach stomatologicznych, gdzie specjaliści oferują wiele zabiegów na nasze zęby. O czym trzeba wiedzieć? Jak mieć uśmiech niczym Julia Roberts?

Uśmiech jak Julia Roberts

Filmy z Julią Roberts pokazują nam, że aktorka ma niezwykle ładny i promienny uśmiech. Z każdej swojej roli potrafi stworzy niezwykłą kreację. Roberts ma już ponad 50 lat i cały czas zachwyca swoim pięknem. Czym wyróżnia się gwiazda? Z pewnością burzą rudych loków, urodą i pięknym uśmiechem, Co ciekawe, aktorka ubezpieczyła swój uśmiech na 30 mln dolarów. Aż dwanaście razy gwiazda trafiała na listę najpiękniejszych kobiet magazynu People. Co zrobić, aby mieć tak samo piękny uśmiech? Do wyboru mamy liczne propozycje prosto z gabinetów stomatologicznych.

Stomatologia estetyczna

Z pomocą przychodzą zabiegi stomatologii estetycznej, które już od lat cieszą się dużą popularnością na rynku. Jest to pewien rodzaj stomatologii, który ma za zadanie przywrócić nam piękny uśmiech. Istnieje wiele sposobów na to, aby na nowo cieszyć się białymi zębami. Najczęściej wykonywane są:

  • implanty,
  • korony,
  • licówki,
  • poprawa kształtu i koloru zębów. 

Jak dokonać wyboru? Wiele zależy od tego, z jakim problemem mamy do czynienia. Faktem jest, że śnieżnobiały uśmiech nie tylko dodaje pewności siebie, lecz jest także oznaką zdrowia. Braki w uzębieniu mogą wpływać negatywnie na estetykę uzębienia i działanie organizmu. 

Jak zadbać o ładny uśmiech?

Pierwszy krok to wizyta u lekarza stomatologa. Specjalista w trakcie wizyty poznaje nasze oczekiwania i ocenia stan uzębienia. Na tej podstawie można zdecydować, które zabiegi będą dla nas najlepsze. Stomatolog wskaże nam, jak przebiegnie cały proces i przedstawi harmonogram wykonania. Musimy mieć na uwadze sprawdzanie jakości i bezpieczeństwa danych zabiegów. Dobrym rozwiązaniem są renomowane kliniki, gdzie pracują doświadczeni lekarze. 

Zobacz też:
Czy można zatruć zęba domowymi sposobami?

Niekiedy ładny uśmiech wymaga jedynie wybielenia zębów. Aktualnie stomatologia estetyczna oferuje liczne zabiegi, które wykonamy w jeden dzień. Jedną z ciekawszych opcji jest laserowe wybielanie. Odznacza się szybkością i zachowaniem bezpieczeństwa. Zabieg składa się z trzech procedur, wykonywanych co 10 minut. Na fotelu spędzamy tylko godzinę i wychodzimy od stomatologa z pięknymi zębami. 

Niezawodne licówki

W sytuacji, gdy konieczna jest zmiana kształtu zębów, stomatolog może zaproponować licówki porcelanowe lub kompozytowe. Ostateczny wybór jest zależny od stanu uzębienia i konieczności wdrożenia konkretnych zmian. Kompozytowe licówki sprawdzają się wtedy, gdy zęby wymagają niewielkiej korekty. Jednak gdy zęby są mocno przebarwione i pokruszone, lepszym wyborem są porcelanowe licówki. Ten zabieg wymaga odbycia zazwyczaj dwóch wizyt. Podczas pierwszego spotkania zęby ulegają szlifowaniu, a lekarz pobiera wycisk. Na drugiej wizycie zakładane są gotowe licówki porcelanowe. 

Szybkie zmiany są chętnie wybierane przez osoby, które planują ważne uroczystości. Bardzo często pacjentami są też osoby, które wymagają całościowej metamorfozy. To może potrwać nawet do kilku miesięcy, co trzeba mieć na uwadze. Stomatologia estetyczna cały czas się rozwija, dając nam wiele możliwości. Na początku trzeba wyleczyć zęby, następnie uzupełnić braku, a na końcu skorygować uśmiech. 

Hollywoodzki uśmiech jest dostępny dla każdego, na wyciągnięcie ręki. Warto odpowiednio wcześniej przygotować odpowiednią sumę pieniędzy, gdyż ceny za licówki są różnorodne. Poza licówkami, do wyboru mamy też inne rozwiązania. Pierwszy etap obejmuje spotkanie z lekarzem stomatologiem. Doświadczony specjalista oceni stan naszego uzębienia i doradzi nam, jakie zabiegi warto zastosować. Bardzo popularne są porcelanowe licówki, które posłużą nam przez wiele lat. To gwarancja jakości i wytrzymałości. W efekcie można mieć uśmiech tak samo piękny, jak Julia Roberts. 

Zobacz też:
Zdrowa płytka nazębna u psów. Czyszczenie płytki.

Artykuł powstał we współpracy z portalem: https://beautyzone-kolobrzeg.pl/


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni artykuł

Czy można zatruć zęba domowymi sposobami?

Następny artykuł
profilaktyka stomatologiczna

Na czym polega profilaktyka stomatologiczna?

Podobne artykuły

Co warto wiedzieć przed wizytą u stomatologa?

Zadbana i zdrowa jama ustna może przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia. Umożliwia jedzenie, picie oraz komfortowe uczestniczenie w spotkaniach towarzyskich bez żadnego bólu i uczucia dyskomfortu. W związku z tym niezwykle istotne jest, aby zdecydować się na kontrolną wizytę u dentysty celem sprawdzenia kondycji naszych zębów.
Jakub Kaczmarek
Czytaj więcej

Licówki – idealna alternatywa dla wybielania

Zęby są niesamowitym atrybutem dosłownie każdego z nas. To właśnie one pozwalają nam szeroko się uśmiechać, a jednocześnie dodają nam pewności siebie i niekwestionowanego uroku. Niemniej jednak warto wiedzieć, że żadne zęby nie będą zachwycać swoją śnieżną bielą, o ile nie będziemy wstanie o nie odpowiednio zadbać. Mowa tu przede wszystkim o regularnej higienie jamy ustnej, od której tak naprawdę wiele zależy.
Anna Wiktor
Czytaj więcej