pocałunek

Czy w aparacie ortodontyczny można się całować?

Anna Wiktor

Nie da się ukryć, że leczenie ortodontyczne często bywa dla nas wyższą koniecznością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że chcemy cieszyć się pięknym i równym uśmiechem, a niestety w wyniku zaistniałych sytuacji czy przebytych chorób, nasze żeby nie są równe. Wiele osób wskazuje na to, że noszenie aparatu ortodontycznego wiąże się z ograniczeniami. Jednak czy w aparacie ortodontycznym można się całować?

Czy aparaty ortodontyczne rzeczywiście są konieczne?

Chyba każdy z nas marzy o tak zwanym hollywoodzkim uśmiechu. Gwiazdy czerwonego dywanu bez większych ogródek prezentują śnieżnobiałe zęby, które w dodatku są idealnie równe. Wobec tego my również chcemy taki efekt osiągnąć jednak nasze żeby z jakichś powodów “nie są na swoim miejscu”. Skrzywienia zębów to jedna z najpopularniejszych przypadłości stomatologicznych, która przytrafia się pacjentom niezwykle często. Najczęściej jest to wynik zaniedbań jeszcze z okresu dziecięcego, który w dorosłym życiu staje się powodem do kompleksów i utraty pewności siebie. Wobec tego wizyta u ortodonty z pewnością jest niezbędna, a w tym wypadku więcej niż pewne jest to, że zostanie zastosowane leczenie przy pomocy stałego aparatu ortodontycznego. Co zrobić w tej sytuacji? Otóż wszystko zależy od pacjentów. Jedni przyjmują tę wiadomość z entuzjazmem i cieszą się, że w perspektywie czasu, kiedy zdejmą aparat ich zęby będą równe i silne, z kolei inni pacjenci wpadają w panikę i martwią się ograniczeniami związanymi z noszeniem aparatu na zęby. Zwykle pojawiają się domysły odnośnie tego, że w aparacie ortodontycznym nie jest możliwe swobodne spożywanie pokarmów, czy zadbanie o higienę jamy ustnej. Niemniej jednak pojawiają się również bardziej kontrowersyjne opinie. Wiele osób zgłasza bowiem wątpliwości odnośnie tego, że boją się iż aparat ortodontyczny uniemożliwi im wymianę pocałunków z druga połówką, a także uniemożliwi im uprawianie seksu oralnego. Wobec tego jak to wygląda w praktyce i świecie realnym?

Zobacz też:
Wypadek – hulajnoga elektryczna. Urazy głowy i uszkodzenia zębów – zobacz, dlaczego kask jest tak istotny!

Aparat ortodontyczny a pocałunki

Jak donosi portal internetowy https://sekspedia.pl/ , w szczególności panie niezbyt cieszą się z konieczności noszenia aparatu ortodontycznego. Najwięcej wątpliwości pojawia się oczywiście w kwestiach związanych z pocałunkami. Czy zatem prawdą jest, że w aparacie ortodontycznym nie można się całować? Otóż nic bardziej mylnego! Analogicznie całujemy się z wykorzystaniem naszych warg, a nie zębów, więc delikatna wymiana czułości ze swoją druga połówką z pewnością dalej będzie mogła się odbywać. Niemniej jednak jak wygląda sytuacja z bardziej namiętnymi i intymnymi pocałunkami? W tej kwestii sprawa jest dość delikatna. Dlaczego? Namiętne pocałunki angażują praktycznie całą jamę ustną. W momencie kiedy znajduje się w niej stalowa konstrukcja, którą jest aparat ortodontyczny, może zaistnieć sytuacja, w której przez przypadek skaleczony zostanie język naszej partnerki lub naszego partnera. Oczywiście przy zachowaniu względów bezpieczeństwa, ryzyko tak przykrej kontuzji może zostać całkowicie zminimalizowane.

Aparat ortodontyczny a seks oralny

Kolejne wątpliwości jakie pojawiają się wokół aparatów ortodontycznych dotyczą seksu oralnego. Jak wiadomo seks oralny polega na pieszczeniu miejsc intymnych pantera lub partnerki przy pomocy ust i języka. Niemniej jednak pamiętajmy, że miejsca intymne są niezwykle delikatne, a aparat ortodontyczny w dalszym ciągu jest stalową konstrukcją z ostrymi elementami. O ile w przypadku panów uprawiających seks oralny z partnerką ryzyko jest mniejsze, o tyle panie, które zdecydują się na seks oralny w aparacie ortodontycznym z partnerem, powinny wykazać się niezwykłą delikatnością. Skóra na penisie partnera jest niezwykle delikatna, a podczas seksu oralnego, może ona zahaczyć o konstrukcję aparatu ortodontycznego. W ten sposób można doprowadzić do niezwykle bolesnej kontuzji i z pewnością ostudzi ona apetyt na zbliżenia obu partnerów na niezwykle długi czas. Warto więc zachować najwyższe względy ostrożności i być delikatnym by uniknąć przykrych niespodzianek.

Zobacz też:
Zdrowa płytka nazębna u psów. Czyszczenie płytki.

Może Cię także zainteresować:
    None Found
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Turystyka dentystyczna, czyli jak podróżować w konkretnym celu

Turystyka dentystyczna, czyli jak podróżować w konkretnym celu

Następny artykuł
Acmella oleracea

Apteka w ogrodzie, czyli Acmella oleracea

Podobne artykuły
Botoks na zgrzytanie zębami

Zgrzytasz zębami w nocy? Botoks może pomóc

Jeśli należysz do osób, które podczas snu zaciskają zęby i nimi zgrzytają, pomóc może Ci zastrzyk botoksu. Okazuje się, że substancja ta sprawdza się nie tylko w odmładzaniu twarzy, ale też leczeniu niektórych schorzeń, takich jak właśnie bruksizm – niekontrolowane zgrzytanie zębami podczas snu.
Czytaj więcej

Czy można zatruć zęba domowymi sposobami?

Stan zapalny miazgi zęba wymaga interwencji stomatologicznej i tzw. Leczenia kanałowego. Cały proces można podzielić na kilka etapów – rozpoczyna się od diagnostyki, a kończy na opracowaniu zęba. Etapem poprzedzającym opracowanie jest zatrucie zęba. Leczenie kanałowe to postępowanie w stomatologii zachowawczej, które zapobiega konieczności ekstrakcji chorego zęba.
Czytaj więcej

Licówki – idealna alternatywa dla wybielania

Zęby są niesamowitym atrybutem dosłownie każdego z nas. To właśnie one pozwalają nam szeroko się uśmiechać, a jednocześnie dodają nam pewności siebie i niekwestionowanego uroku. Niemniej jednak warto wiedzieć, że żadne zęby nie będą zachwycać swoją śnieżną bielą, o ile nie będziemy wstanie o nie odpowiednio zadbać. Mowa tu przede wszystkim o regularnej higienie jamy ustnej, od której tak naprawdę wiele zależy.
Czytaj więcej

Co to jest anemia? Objawy i leczenie

Do najczęściej diagnozowanych zaburzeń krwi niewątpliwie należy anemia. Inaczej nazywana jest ona niedokrwistością i oznacza sytuację, w której liczba czerwonych krwinek lub ilość hemoglobiny zawartej w nich nie umożliwia odpowiedniego utlenienia tkanek. Istnieje kilka typów anemii, z których każdy ma swoiste przyczyny, a więc i najbardziej odpowiednie metody terapii. Najczęstsza, a więc i najbardziej znana w obiegowej opinii, jest anemia spowodowana niedoborem żelaza. Dowiedz się więcej na temat tej dolegliwości. Jakie objawy powinny być niepokojące? Jak wygląda leczenie anemii?
Czytaj więcej
prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty

Prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty – czy można?

Wiele osób zastanawia się, czy po wizycie u dentysty, podczas której otrzymali znieczulenie, mogą bezpiecznie prowadzić samochód. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników. W tym artykule omówimy, co mówią specjaliści na temat prowadzenia samochodu po znieczuleniu u dentysty oraz jakie są zalecenia dotyczące bezpiecznego prowadzenia pojazdów po wizycie u stomatologa.
Czytaj więcej