Na jak długo odmładzają nici liftingujące?

Anna Wiktor
Nici liftingujące to rozwiązanie, które umożliwia osiągnięcie efektu, jak po liftingu chirurgicznym, ale bez użycia skalpela. Efekt nie jest trwały, ale utrzymuje się przez wiele miesięcy, podczas których skóra twarzy zachowuje idealne napięcie i naturalny wygląd. Co warto wiedzieć na temat nici liftingujących? Wyjaśniamy.

Czym są nici liftingujące?

Nici liftingujące to specjalne, syntetyczne włókna, służące do liftingu twarzy. Większość z nich po określonym czasie ulega wchłonięciu, a zabieg należy powtórzyć. Ich zadaniem jest utworzenie podskórnego rusztowania, które utrzymuje tkanki na odpowiednim poziomie. Dodatkowo pobudzają procesy regeneracyjne w skórze, dzięki czemu efekty utrzymują się nawet po ich wchłonięciu. Wyjątkiem są nici nierozpuszczalne, które działają przez cały czas, a wymienia się je co około 7 lat.

Wyróżnia się kilka rodzajów rozpuszczalnych nici liftingujących. Mogą one być całkowicie gładkie lub posiadać haczyki albo stożki. Różnią się między sobą również zastosowanym materiałem. Niektóre z nich uwalniają kwas polimlekowy lub kwas glikolowy, które dodatkowo pogłębiają efekt odmłodzenia skóry. Z liftingu nićmi można skorzystać w dobrych klinikach medycyny estetycznej, m.in. w Klinice La Perla Bolesławiec. Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską. Jeśli wykluczone zostaną przeciwwskazania, lifting nićmi stanowi bezpieczną i mało inwazyjną terapię odmładzającą o efektach zbliżonych do liftingu chirurgicznego.

Na czym polega lifting nićmi?

Lifting nićmi odbywa się po zastosowaniu miejscowego znieczulenia, dzięki czemu cała procedura jest komfortowa dla Pacjenta. Lekarz umieszcza nić na sterylnej igle, którą wprowadza śródskórnie, podskórnie lub domięśniowo. Podczas jednego zabiegu aplikowanych jest kilka nici jednocześnie. Czasem stosuje się różne ich rodzaje. W efekcie powstaje rodzaj podskórnego rusztowania, dzięki któremu skóra może przez jakiś czas opierać się sile grawitacji.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i nadmiernie napięta. Przez 2-3 tygodnie należy postępować z nią delikatnie, aby zapobiec przemieszczaniu się nici. Przeciwwskazane w tym czasie są: uprawianie sportu, masowanie twarzy, nadmierna mimika twarzy, korzystanie z sauny i robienie gorących kąpieli. Po kilku tygodniach nici zakotwiczają się w skórze i można wrócić do normalnego trybu życia.

Jak długo utrzymuje się efekt nici liftingujących?

Czas utrzymywania się efektów nici liftingujących zależy przede wszystkim od ich rodzaju oraz od indywidualnych predyspozycji organizmu. Rozpiętość jest spora – efekty widoczne są od 2 do 7 lat. Nici rozpuszczalne zanikają w ciągu kilkunastu miesięcy, jednak efekt liftingu może utrzymywać się nawet po ich wchłonięciu – do 2–3 lat. Nici nierozpuszczalne utrzymują się w skórze, dopóki nie zostają usunięte przez lekarza – ich wymianę rekomenduje się co około 7 lat. Aby dłużej cieszyć się odmłodzonym wyglądem, należy powtarzać zabieg zgodnie z zaleceniami lekarza. Nici liftingujące nie tylko mechanicznie unoszą tkanki, ale też stymulują produkcję własnego kolagenu w skórze, dzięki czemu poprawa napięcia jest długotrwała.

Jeśli chcesz poznać więcej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, wejdź na Find Beauty Expert.

Materiał promocyjny


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: czerwiec 2024
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak wybrać najlepsze centrum stomatologiczne w Warszawie?

Podobne artykuły

Co warto wiedzieć przed wizytą u stomatologa?

Zadbana i zdrowa jama ustna może przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia. Umożliwia jedzenie, picie oraz komfortowe uczestniczenie w spotkaniach towarzyskich bez żadnego bólu i uczucia dyskomfortu. W związku z tym niezwykle istotne jest, aby zdecydować się na kontrolną wizytę u dentysty celem sprawdzenia kondycji naszych zębów.
Czytaj więcej

Licówki – idealna alternatywa dla wybielania

Zęby są niesamowitym atrybutem dosłownie każdego z nas. To właśnie one pozwalają nam szeroko się uśmiechać, a jednocześnie dodają nam pewności siebie i niekwestionowanego uroku. Niemniej jednak warto wiedzieć, że żadne zęby nie będą zachwycać swoją śnieżną bielą, o ile nie będziemy wstanie o nie odpowiednio zadbać. Mowa tu przede wszystkim o regularnej higienie jamy ustnej, od której tak naprawdę wiele zależy.
Czytaj więcej

Pierwszy ząbek u dziecka – jak dbać o niego i o następne?

Ząbkowanie jest szczególnie trudnym okresem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Maluch w tym czasie bywa niespokojny, marudny, mocno się ślini i wkłada do buzi wszystkie przedmioty, jakie ma pod ręką. Pierwszy ząbek u dziecka pojawia się około szóstego miesiąca życia, a zaraz potem zaczynają wychodzić następne. To czas, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na higienę i pielęgnację jamy ustnej.
Czytaj więcej
polski dentysta w paryżu

Polski dentysta w Paryżu – Twój przewodnik

Polski dentysta w Paryżu to gwarancja komunikacji bez barier językowych i bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Przywrócenie blasku Twojemu uśmiechowi nigdy nie było prostsze. Dowiedz się, jak profesjonalizm i zaangażowanie specjalistów mogą przekształcić Twoje doświadczenie stomatologiczne w stolicy Francji.
Czytaj więcej

Czym wyróżniają się szczoteczki elektryczne Oral-B?

Wybranie właściwej szczoteczki do zębów to fundamentalny aspekt dbania o zdrowie naszej jamy ustnej. To od niej zależy, jak efektywnie poradzimy sobie z usuwaniem płytki bakteryjnej, jak skutecznie uchronimy zęby przed próchnicą i jak dobrze zapobiegniemy chorobom dziąseł podczas codziennego mycia zębów. Szczoteczki elektryczne Oral-B wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów dzięki swoim niepowtarzalnym cechom. Są wyposażone w nowoczesną technologię, która gwarantuje skuteczne i precyzyjne czyszczenie zębów.
Czytaj więcej