ortognatyka

Ortognatyka – poznaj możliwości chirurgii szczękowo-twarzowej

Jakub Kaczmarek
Chcesz cieszyć się pięknym zgryzem? A może twoim głównym problemem są zaburzenia rozwojowe kości szczęk i żuchwy? W takim przypadku warto udać się do specjalisty. Sprawdź, w jaki sposób może ci pomóc ortognatyka!

Leczenie ortodontyczne może przybierać różne formy. Czasem wystarczy odpowiednio dobrany aparat, a niekiedy niezbędny staje się zabieg chirurgiczny. Chcesz skorzystać z możliwości ortognatyki? Sprawdź, dla kogo przeznaczona jest ta metoda leczenia.

Czym jest ortognatyka?

Ortognatyka to nic innego jak dziedzina chirurgii, która koncentruje się na kościach twarzy. Zaburzenia związane z ich budową mogą mieć fatalny wpływ na jakość życia, zatem ignorowanie ich jest poważnym problemem. Mogą skutkować:

  • wadami wymowy;
  • problemami z połykaniem i gryzieniem.

Ortognatyka znana jest również jako rodzaj dental liftingu – zabiegu stomatologicznego, dzięki któremu możesz poprawić nie tylko stan zębów, ale i rysy twarzy. W jakich przypadkach wykorzystywana jest ta dziedzina medycyny?

Kiedy możesz skorzystać z zabiegu ortognatycznego?

Chirurgia ortognatyczna to dość skomplikowany proces, którym powinni zajmować się chirurdzy ze specjalistycznych klinik. Ważne jest tu przeprowadzenie szczegółowych konsultacji i opracowanie planu leczenia, które może trwać nawet kilkanaście miesięcy.

Kiedy zastosować leczenie ortognatyczne?

W jakich przypadkach takie leczenie jest zalecane? Możesz z niego skorzystać, gdy:

  • masz problemy z przełykaniem;
  • dokucza ci ból szczęki i głowy;
  • cierpisz z powodu bezdechu sennego.

Ortognatyka a wady zgryzu

Ta metoda leczenia sprawdza się też w leczeniu wad zgryzu. W klinikach specjalizujących się w tej dziedzinie chirurgii możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia w przypadku takich wad, jak:

Postęp w medycynie sprawił, że lekarz ortodonta może korzystać z coraz ciekawszych metod leczenia. Jeśli chcesz z takich możliwości skorzystać, umów się na konsultację!


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
autotransplantacja zęba

Autotransplantacja zęba w chirurgii stomatologicznej. Na czym polega taka implantologia?

Następny artykuł
resekcja zęba

Resekcja zęba – zabieg chirurgiczny ratujący zęby! Na czym polega resekcja wierzchołka korzenia?

Podobne artykuły