ile kosztuje wyrwanie wszystkich zębów i wstawienie nowych

Ile kosztuje wyrwanie wszystkich zębów i wstawienie nowych?

Anna Wiktor
Ile kosztuje wyrwanie wszystkich zębów i wstawienie nowych? To pytanie zadaje sobie osób, które mają uzębienie w bardzo złym stanie. W dalszej części artykułu znajdziesz więcej praktycznych informacji na ten temat.

Piękny, zdrowy uśmiech pełen równych zębów to marzenie wielu z nas. Niestety, lata nieleczenia próchnicy i zaniedbywania wizyt kontrolnych mogą doprowadzić do tego, że większość zębów będzie nadawała się do wymiany. Na szczęście współczesna stomatologia oferuje wiele sposób na odbudowanie pełnego uzębienia. Ile kosztuje wyrwanie wszystkich zębów i wstawienie nowych? Sprawdź to!

Implanty czy protezy? Jak odzyskać tracone zęby?

Bezzębie to stan, który wymaga szybkiej interwencji specjalisty. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ruchoma proteza zębowa. Umieszczona w szczęce na podstawie wykonanego przez protetyka odlewu imituje naturalne zęby. Nie tylko wygląda estetycznie, ale także pomaga żuć pokarm i wyraźnie mówić.

O wiele trwalsze niż ruchoma proteza są implanty zębowe. Mają one formę umieszczonej w kości szczęki lub żuchwy śruby, która imituje korzeń. Na kilka miesięcy po jej wszczepieniu, kiedy implant już się przyjmie, stomatolog umieszcza na nim koronę. Dobrze wszczepiony implant jest odczuwany dokładnie w taki sam sposób jak naturalny ząb. Przy odpowiedniej pielęgnacji nie wymaga wymiany i może służyć pacjentowi nawet do końca życia.

Trzeba jednak pamiętać, że cena implantów jest stosunkowo wysoka. W przeciwieństwie do ruchomej protezy nie są one refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Usuwanie zębów pod narkozą

Osoby, które bardzo boją się zabiegów stomatologicznych, mogą skorzystać z leczenia w znieczuleniu ogólnym, czyli po prostu w narkozie. Nie jest to jeszcze standardowa praktyka, jednak coraz więcej renomowanych gabinetów dentystycznych prowadza ją do swojej oferty. Ile kosztuje usunięcie wszystkich zębów i wstawienie nowych pod narkozą?

Zobacz też:
Turystyka dentystyczna, czyli jak podróżować w konkretnym celu

Niezależnie od tego, jak bardzo popularne jest usuwanie zębów pod narkozą, cena takiego zabiegu nie jest niska. Trzeba bowiem pamiętać, że do zastosowania narkozy konieczna jest opieka anestezjologa, co generuje dodatkowe koszta. Zazwyczaj godzina w znieczuleniu ogólnym to koszt około 600-700 złotych. Za każdy dodatkowe pół godziny dopłacamy około 250-300 złotych.

Do tego trzeba oczywiście doliczyć standardowy koszt wykonywanego zabiegu. Niezależnie od tego, czy jest to leczenie kanałowe, czy higienizacja zębów cena w narkozie będzie wyższa niż w znieczuleniu miejscowym.

Ile kosztuje wyrwanie wszystkich zębów i wstawienie nowych?

Samo wyrwanie zębów i wstawienie nowych nie musi wiele nas kosztować. Zarówno ekstrakcja, jak i stworzenie protezy to zabiegi refundowane przez NFZ. Żeby Narodowy Fundusz Zdrowia mógł jednak sfinansować nasze leczenie, trzeba oczywiście spełnić konkretne kryteria. Do usunięcia kwalifikują się wyłącznie bardzo chore zęby. Ich wygląd nie będzie dla dentysty wskazaniem do ekstrakcji.

Leczenie implantologiczne, czy mosty protetyczne trzeba będzie jednak pokryć z własnej kieszeni. Odbudowa pełnego uzębienia w ten sposób może kosztować od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Właśnie dlatego w przypadku bardzo zniszczonych zębów warto najpierw udać się na wizytę do specjalisty, który sporządzi plan leczenia. Braki w uzębieniu mogą być uzupełnione na różne sposoby, a koszta można rozłożyć w czasie.


Może Cię także zainteresować:
Zobacz też:
Augmentacja kości – na czym polega ten zabieg?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak usunąć kamień z zębów

Jak usunąć kamień z zębów? Praktyczne porady

Następny artykuł
usuwanie zębów pod narkoza cena

Usuwanie zębów pod narkozą – cena

Podobne artykuły