Piękny, zdrowy uśmiech pełen równych zębów to marzenie wielu z nas. Niestety, lata nieleczenia próchnicy i zaniedbywania wizyt kontrolnych mogą doprowadzić do tego, że większość zębów będzie nadawała się do wymiany. Na szczęście współczesna stomatologia oferuje wiele sposób na odbudowanie pełnego uzębienia. Zatem ile kosztuje wyrwanie wszystkich zębów i wstawienie nowych?
Ile kosztuje wyrwanie wszystkich zębów i wstawienie nowych?
- Ekstrakcja i proteza są refundowane przez NFZ. 😁
- Samodzielne pokrycie kosztów może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 😩
- Usuwanie zębów pod narkozą to koszt rzędu kilkuset złotych. 😬
- Implanty są bardzo drogie i nierefundowane. 😕
Ile kosztuje wyrwanie wszystkich zębów i wstawienie nowych?
Samo wyrwanie zębów i wstawienie nowych nie musi wiele nas kosztować. Zarówno ekstrakcja, jak i stworzenie protezy to zabiegi refundowane przez NFZ. Żeby Narodowy Fundusz Zdrowia mógł jednak sfinansować nasze leczenie, trzeba oczywiście spełnić konkretne kryteria. Do usunięcia kwalifikują się wyłącznie bardzo chore zęby. Ich wygląd nie będzie dla dentysty wskazaniem do ekstrakcji.
Leczenie implantologiczne, czy mosty protetyczne trzeba będzie jednak pokryć z własnej kieszeni. Odbudowa pełnego uzębienia w ten sposób może kosztować od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Właśnie dlatego w przypadku bardzo zniszczonych zębów warto najpierw udać się na wizytę do specjalisty, który sporządzi plan leczenia.
Pamiętaj 🦷
Braki w uzębieniu mogą być uzupełnione na różne sposoby, a koszta można rozłożyć w czasie.
Usuwanie zębów pod narkozą
Osoby, które bardzo boją się zabiegów stomatologicznych, mogą skorzystać z leczenia w znieczuleniu ogólnym, czyli po prostu w narkozie. Nie jest to jeszcze standardowa praktyka, jednak coraz więcej renomowanych gabinetów dentystycznych wprowadza ją do swojej oferty. Ile kosztuje usunięcie wszystkich zębów i wstawienie nowych pod narkozą?
Niezależnie od tego, jak bardzo popularne jest usuwanie zębów pod narkozą, cena takiego zabiegu nie jest niska. Trzeba bowiem pamiętać, że do zastosowania narkozy konieczna jest opieka anestezjologa, co generuje dodatkowe koszta. Zazwyczaj godzina w znieczuleniu ogólnym to koszt około 600-700 złotych. Za każdy dodatkowe pół godziny dopłacamy około 250-300 złotych.
Do tego trzeba oczywiście doliczyć standardowy koszt wykonywanego zabiegu. Niezależnie od tego, czy jest to leczenie kanałowe, czy higienizacja zębów cena w narkozie będzie wyższa niż w znieczuleniu miejscowym.
Implanty czy protezy? Jak odzyskać utracone zęby?
Bezzębie to stan, który wymaga szybkiej interwencji specjalisty. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ruchoma proteza zębowa. Umieszczona w szczęce na podstawie wykonanego przez protetyka odlewu imituje naturalne zęby. Nie tylko wygląda estetycznie, ale także pomaga żuć pokarm i wyraźnie mówić.
O wiele trwalsze niż ruchoma proteza są implanty zębowe. Mają one formę umieszczonej w kości szczęki lub żuchwy śruby, która imituje korzeń. Na kilka miesięcy po jej wszczepieniu, kiedy implant już się przyjmie, stomatolog umieszcza na nim koronę. Dobrze wszczepiony implant jest odczuwany dokładnie w taki sam sposób jak naturalny ząb. Przy odpowiedniej pielęgnacji nie wymaga wymiany i może służyć pacjentowi nawet do końca życia.
Trzeba jednak pamiętać, że cena implantów jest stosunkowo wysoka. W przeciwieństwie do ruchomej protezy nie są one refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Ile kosztuje wyrwanie wszystkich zębów i wstawienie nowych? Wszystko zależy czy możesz się domagać refundacji. Jeśli nie, może Cię to wynieść naprawdę spore pieniądze. Trzymamy kciuki aby do tego nie doszło!
Może Cię także zainteresować:
- Usuwanie zębów pod narkozą – cena
- Chirurgiczne usuwanie ósemek – wskazania, zalecenia, powikłania. Wszystko, co musisz wiedzieć o usuwaniu zębów mądrości!
- Augmentacja kości – na czym polega ten zabieg?
- Chirurgiczne usuwanie zęba. Cena, zabieg, wskazania
- Usuwanie korzenia zęba – ekstrakcja korzenia, zalecenia po zabiegu
- Martwy ząb – ile wytrzyma? Wyrywać czy leczyć?
- Opuchlizna po wyrwaniu zęba – w jaki sposób złagodzić problem?