Wybór implantów zębowych – poradnik pacjenta

Anna Wiktor

Implanty zębowe to najnowocześniejsza metoda leczenia ubytków zębowych. Jednak wybór odpowiedniego implantu nie jest łatwą decyzją. Pacjenci powinni zdawać sobie sprawę z tego, że wybór implantu jest procesem ściśle związanym z ich własnym stanem zdrowia i dlatego powinien być dobrze przemyślany. W tym poradniku pacjenci dowiedzą się, jak wybrać odpowiedni implant zębowy, jakie są rodzaje implantów, jakie są ich zalety i wady oraz jakie są konsekwencje przedwczesnego usunięcia implantu.

Sprawdź: Implanty zębów Warszawa – Implantologia w klinice Supradent Mokotów

Rodzaje implantów zębowych

Istnieje wiele rodzajów implantów zębowych, które różnią się między sobą materiałem, z którego są wykonane, rozmiarem, kształtem i wielkością. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji implantów jest tytan, ale istnieją również inne materiały takie jak staliw, stali nierdzewnej, żelaza i stopy tytanu. Niektóre implanty są wykonane z materiałów biologicznych, takich jak kości lub tkanki własnej pacjenta.

Zalety i wady implantów zębowych

Główną zaletą implantów zębowych jest to, że są one trwałe i nie wymagają częstej wymiany. Ponadto implanty zębowe są wytrzymałe i wygodne w noszeniu, ponieważ nie są one mocowane do zębów sąsiednich. Implanty zębowe są również odporne na osadzanie się płytki nazębnej i innych czynników, które mogą uszkodzić zęby.

Jedną z wad implantów zębowych jest to, że są one bardzo drogie. Ponadto implanty zębowe wymagają czasu na wchłonięcie się w kości szczęki, co zwykle zajmuje od 3 do 6 miesięcy. Niektóre implanty mogą również wymagać dodatkowych zabiegów chirurgicznych w celu ich wyeliminowania.

Zobacz też:
Gabinet dentystyczny w mieszkaniu - co warto wiedzieć?

Konsekwencje przedwczesnego usunięcia implantu

Przedwczesne usunięcie implantu może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia pacjenta. Przede wszystkim może to doprowadzić do uszkodzenia tkanek wokół implantu i utraty kości szczęki. Ponadto może dojść do zakażenia, powstania stanu zapalnego lub infekcji. Może to również powodować ból i dyskomfort, a także zakłócać funkcjonowanie szczęki. Nieleczone uszkodzenia tkanek i kości szczęki mogą również prowadzić do dalszych problemów zdrowotnych, takich jak ból, obrzęk i trudności w otwieraniu i zamykaniu ust.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Kliniki Stomatologicznej Supradent Warszawa Mokotów


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
zapalenie okostnej po wyrwaniu zeba objawy

Zapalenie okostnej po wyrwaniu zęba – objawy i leczenie powikłania

Następny artykuł
Zapach ropy po wyrwaniu zęba

Zapach ropy po wyrwaniu zęba – czy zawsze oznacza infekcję?

Podobne artykuły

Jak powinna wyglądać higiena jamy ustnej?

Zdrowe, lśniące zęby są wizytówką człowieka. Żeby pięknie się prezentowały, należy prawidłowo dbać o higienę swojej jamy ustnej. Kwestia ta jest niezwykle istotna nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych, ponieważ nieleczona próchnica wpływa nie tylko na zęby i jamę ustną, ale na cały organizm. Dlatego tak istotne jest, aby dbać o higienę jamy ustnej. Jak powinna ona wyglądać? Podpowiadamy.
Czytaj więcej

Co warto wiedzieć przed wizytą u stomatologa?

Zadbana i zdrowa jama ustna może przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia. Umożliwia jedzenie, picie oraz komfortowe uczestniczenie w spotkaniach towarzyskich bez żadnego bólu i uczucia dyskomfortu. W związku z tym niezwykle istotne jest, aby zdecydować się na kontrolną wizytę u dentysty celem sprawdzenia kondycji naszych zębów.
Czytaj więcej

Licówki – idealna alternatywa dla wybielania

Zęby są niesamowitym atrybutem dosłownie każdego z nas. To właśnie one pozwalają nam szeroko się uśmiechać, a jednocześnie dodają nam pewności siebie i niekwestionowanego uroku. Niemniej jednak warto wiedzieć, że żadne zęby nie będą zachwycać swoją śnieżną bielą, o ile nie będziemy wstanie o nie odpowiednio zadbać. Mowa tu przede wszystkim o regularnej higienie jamy ustnej, od której tak naprawdę wiele zależy.
Czytaj więcej

Co to jest anemia? Objawy i leczenie

Do najczęściej diagnozowanych zaburzeń krwi niewątpliwie należy anemia. Inaczej nazywana jest ona niedokrwistością i oznacza sytuację, w której liczba czerwonych krwinek lub ilość hemoglobiny zawartej w nich nie umożliwia odpowiedniego utlenienia tkanek. Istnieje kilka typów anemii, z których każdy ma swoiste przyczyny, a więc i najbardziej odpowiednie metody terapii. Najczęstsza, a więc i najbardziej znana w obiegowej opinii, jest anemia spowodowana niedoborem żelaza. Dowiedz się więcej na temat tej dolegliwości. Jakie objawy powinny być niepokojące? Jak wygląda leczenie anemii?
Czytaj więcej

Czy można zatruć zęba domowymi sposobami?

Stan zapalny miazgi zęba wymaga interwencji stomatologicznej i tzw. Leczenia kanałowego. Cały proces można podzielić na kilka etapów – rozpoczyna się od diagnostyki, a kończy na opracowaniu zęba. Etapem poprzedzającym opracowanie jest zatrucie zęba. Leczenie kanałowe to postępowanie w stomatologii zachowawczej, które zapobiega konieczności ekstrakcji chorego zęba.
Czytaj więcej
hollywoodzki uśmiech

Jak uzyskać hollywoodzki uśmiech?

Nie od dziś wiadomo, że piękne i zadbane zęby są naszą wizytówką. W celu uzyskania uśmiechu prosto z Hollywood, warto postawić na ciekawe rozwiązania. Pomoc uzyskamy w gabinetach stomatologicznych, gdzie specjaliści oferują wiele zabiegów na nasze zęby. O czym trzeba wiedzieć? Jak mieć uśmiech niczym Julia Roberts?
Czytaj więcej