wybielanie zębów przed ślubem

Wybielanie zębów przed ślubem a makijaż ślubny. Jak się do tego zabrać?

Anna Wiktor
Nie da się ukryć, że ślub jest wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem w życiu każdej osoby. Wobec tego, szczególnie Panny Młode przeżywają mocno stresujący okres. Makijaż ślubny staje się podstawą, jednak problemy z uzębieniem mogą być ogromnym mankamentem.

Makijaż ślubny- zdrowe zęby są podstawą!

Makijaż ślubny i wielokrotne próby makijażu są dla każdej Panny Młodej momentem niezwykle stresującym. Okazuje się, że wybranie perfekcyjnego makijażu ślubnego wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Panna Młoda wraz z zaufaną wizażystką podejmuje wiele prób dopasowania idealnego makijażu. Jednak nawet najlepsze kosmetyki nie będą w stanie ukryć faktu zaniedbanych zębów. Nie da się ukryć, że na co dzień nie zwracamy zbyt wielkiej uwagi na drobne przebarwienia czy plamy, które pojawiły się na naszym szkliwie np. w wyniku zbyt częstego picia kawy, czy też niedostatecznej higieny jamy ustnej. Niestety, makijaż ślubny uwydatnia skutecznie wszystkie, nawet najdrobniejsze mankamenty. Panna Młoda na ślubie z pewnością nie przestanie się uśmiechać. Jest to przecież jedna z najpiękniejszych chwil w jej życiu i jednocześnie najszczęśliwszy moment. Wobec tego nie można pozwolić sobie na to, by biel sukni i czerwień ust kontrastowała z żółtymi zębami. Taki defekt z pewnością będzie też świetnie zauważalny na fotografiach ślubnych i filmach. Niemniej jednak makijaż ślubny nie jest w stanie sobie z tym problemem poradzić. Wobec tego Panny Młode powinny zebrać się na odwagę i odwiedzić gabinet stomatologiczny. Wybielanie zębów na czas może sprawić, że będą się one świetnie prezentować na swoim ślubie, ich zęby będą tak samo białe, jak ich suknia.

Zobacz też:
Czy można zatruć zęba domowymi sposobami?

Makijaż ślubny a wizyta u stomatologa

Ogromnym kłamstwem byłoby stwierdzenie, że lubimy odwiedzać gabinety stomatologiczne.Niemniej, jednak jeśli do ślubu pozostało jedynie kilka dni lub tygodni, a nasze zęby nie prezentują najlepiej, to gabinet stomatologiczny jest przysłowiowym ostatnim kołem ratunkowym. Panie mogą zdecydować się na zabieg wybielania zębów i uzyskać śnieżnobiały uśmiech nie tylko na ten wyjątkowy dzień, ale na znacznie dłuższy czas. Wówczas makijaż ślubny będzie się prezentował bez zarzutów. Oczywiście panie mogą wybrać dla siebie najlepszą metodę wybielania zębów przed ślubem. Niemniej jednak powinno być to przemyślane pod kątem tego, ile dni pozostało do tej uroczystej ceremonii.

Do polecanych zabiegów wybielania zębów należy m.in.: 

  • wybielanie zębów żelem i nakładkami – to sposób, który sprawdzi się w momencie, kiedy do ślubu pozostał minimum miesiąc. Wybielanie to przeprowadza się głównie w domu, iw gabinecie stomatologicznym wykonuje się piaskowanie zębów oraz pobiera się odcisk szczęki. Finalnie stomatolog wręcza pacjentce personalne nakładki na zęby oraz żel wybielający.
  • Wybielanie zębów lampą lub laserem- ten sposób sprawdzi się idealnie nawet w momencie, kiedy do ślubu pozostało jedynie kilka dni. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa on w gabinecie stomatologicznym około 20-30 minut. Panie powinny jednak unikać potraw i składników pokarmowych, które mogą wpłynąć na szkliwo. Warto wiedzieć, że po takim wybielaniu powierzchnia zębów jest nieco chropowata, a to znaczy, że każda drobinka barwnika może w nią wniknąć i zniszczyć cały efekt wybielania. Zaleca się przejście na tak zwaną białą dietę.
  • Koronki – jeśli problem nie dotyczy jedynie koloru zębów, ale również ich stanu, wówczas makijaż ślubny z pewnością jest zagrożony. Rozwiązaniem może więc okazać się założenie koronek, które nie tylko sprytnie maskują nierówności zębów, ale jednocześnie nadadzą im śnieżnobiałego koloru.
Zobacz też:
Krzywe zęby to nie jedyna zmora nastolatków. Zaskórniki – najwięksi wrogowie młodzieńczej skóry. Jak się z nimi uporać?

Może Cię także zainteresować:
    None Found
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
pyralgina na ból zęba

Pyralgina na ból zęba – jak działa ten środek przeciwbólowy? Poznaj jego właściwości i prawidłowe dawkowanie

Następny artykuł
halitoza

Halitoza – nieświeży oddech i sposoby, by pokonać ten problem

Podobne artykuły

Czy można zatruć zęba domowymi sposobami?

Stan zapalny miazgi zęba wymaga interwencji stomatologicznej i tzw. Leczenia kanałowego. Cały proces można podzielić na kilka etapów – rozpoczyna się od diagnostyki, a kończy na opracowaniu zęba. Etapem poprzedzającym opracowanie jest zatrucie zęba. Leczenie kanałowe to postępowanie w stomatologii zachowawczej, które zapobiega konieczności ekstrakcji chorego zęba.
Czytaj więcej
prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty

Prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty – czy można?

Wiele osób zastanawia się, czy po wizycie u dentysty, podczas której otrzymali znieczulenie, mogą bezpiecznie prowadzić samochód. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników. W tym artykule omówimy, co mówią specjaliści na temat prowadzenia samochodu po znieczuleniu u dentysty oraz jakie są zalecenia dotyczące bezpiecznego prowadzenia pojazdów po wizycie u stomatologa.
Czytaj więcej

Co to jest anemia? Objawy i leczenie

Do najczęściej diagnozowanych zaburzeń krwi niewątpliwie należy anemia. Inaczej nazywana jest ona niedokrwistością i oznacza sytuację, w której liczba czerwonych krwinek lub ilość hemoglobiny zawartej w nich nie umożliwia odpowiedniego utlenienia tkanek. Istnieje kilka typów anemii, z których każdy ma swoiste przyczyny, a więc i najbardziej odpowiednie metody terapii. Najczęstsza, a więc i najbardziej znana w obiegowej opinii, jest anemia spowodowana niedoborem żelaza. Dowiedz się więcej na temat tej dolegliwości. Jakie objawy powinny być niepokojące? Jak wygląda leczenie anemii?
Czytaj więcej