Licówki – idealna alternatywa dla wybielania

Anna Wiktor
Zęby są niesamowitym atrybutem dosłownie każdego z nas. To właśnie one pozwalają nam szeroko się uśmiechać, a jednocześnie dodają nam pewności siebie i niekwestionowanego uroku. Niemniej jednak warto wiedzieć, że żadne zęby nie będą zachwycać swoją śnieżną bielą, o ile nie będziemy wstanie o nie odpowiednio zadbać. Mowa tu przede wszystkim o regularnej higienie jamy ustnej, od której tak naprawdę wiele zależy.

Wieloletnie zaniedbania i problemy z chorobami zębów objawiają się tym, że ich stan staje się mocno wątpliwy. Niestety pojawiają się na nich przebarwienia, a nasz uśmiech nie jest już tak pełny i tak swobodny, jak powinien być. Zwykle większość z nas w tym momencie sięga po silne pasty i środki wybielające. Niestety jednak nie dają one optymalnych rezultatów. Wynika to z faktu, że stare przebarwienia zdążyły wniknąć głęboko w strukturę szkliwa, a co za tym idzie, pasty i szorowanie nie są już w stanie ich usunąć.

Poszukując dalej sposobu na to, by uzyskać śnieżnobiały uśmiech coraz więcej osób skłania się do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Wówczas stomatolodzy zalecają przeprowadzenie zabiegu wybielania. Jest to zabieg nie tylko kosztowny, ale także i wymagający. Niestosowanie się do zaleceń tuż po wybielaniu zębów skutkuje tym, że wszystkie efekty zostaną zniwelowane. Poza tym zabieg wybielania zębów nie jest trwały. Ponowne zaniedbanie higieny jamy ustnej sprawi, że przebarwienia pojawią się od nowa i być może nawet z jeszcze większym natężeniem. Nie da się ukryć, że jedynym sposobem na to, by na stałe odzyskać biel swoich zębów, są licówki. Co więc warto wiedzieć o tej alternatywnej metodzie na osiągnięcie śnieżnobiałego uśmiechu?

Licówki – co warto wiedzieć?

Nie da się ukryć, że coraz większą popularnością cieszą się licówki. Kraków to miasto, które oferuje w tym zakresie ogromne możliwości. Można tam bowiem znaleźć wiele wyspecjalizowanych gabinetów dentystycznych, w których profesjonaliści i najlepsi stomatolodzy, zakładają skutecznie licówki. Jednak co o licówkach warto w ogóle wiedzieć? Otóż przede wszystkim licówki to nic innego jak nakładki na zęby. Mówiąc prościej takie nakładki wykonane są z porcelany lub innego tworzywa i mają za zadanie zamaskować skutecznie przebarwienia, które pojawiły się na szkliwie zębów.

Dodatkowo licówki są również w stanie poradzić sobie z różnorodnymi defektami. Dzięki założeniu takich nakładek w bardzo szybki i prosty sposób można wyrównać ewentualne mankamenty jak np. skrzywienie zębów czy inne problemy. Licówki zawsze powinny być zakładane przez profesjonalnego stomatologa. Tylko wtedy jest to swoista gwarancja sukcesu. Oczywiście nie można zapomnieć również o tym, że licówki powinny być zawsze najwyższej jakości. Można powiedzieć, że licówki w Krakowie wysokiej jakości idealnie sprawdzą się u większości pacjentów stomatologicznych. Warto także zaznaczyć, że licówki dają efekt trwały. Ich założenie jednocześnie nie zwalnia z konieczności odpowiedniego dbania o jamę ustną i jej higienę.

Licówki zamiast wybielania zębów?

Licówki to nakładki na zęby, które świetnie zastąpią nietrwały i nierzadko dość drogi zabieg wybielania. Mowa tu przede wszystkim o sytuacji, w której laserowe wybielanie zębów po upływie czasu traci swój imponujący efekt. Licówki zawsze zachowują swoją śnieżną biel, szczególnie wtedy kiedy zdecydujemy się na licówki porcelanowe, cechujące się najwyższą możliwą jakością. Założenie licówek może być więc świetną alternatywą dla tradycyjnego zabiegu związanego z wybielaniem zębów. Co więcej gwarantują one możliwość uzyskania maksymalnie trwałych efektów, a to powinno być dla każdego pacjenta najwyższym priorytetem. Licówki dają pełną swobodę szerokiego uśmiechu, a także skutecznie pomogą odzyskać pewność siebie. Warto więc je rozważyć w momencie, kiedy szukamy szybkiego i maksymalnie efektywnego sposobu na poprawę stanu naszego uzębienia.

Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Założenie licówek wymaga również znalezienia profesjonalnego gabinetu dentystycznego. Okazuje się, że profesjonalny gabinet stomatologiczny bardzo łatwo można poznać. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na doświadczenie stomatologów, a także na portfolio. Zdjęcia założonych licówek z pewnością znajdziemy na stronie danego gabinetu. Wówczas wystarczy jedynie je dokładnie przejrzeć i sprawdzić, czy właśnie taki efekt chcemy uzyskać i czy on nam odpowiada.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
skrzep w zębodole

Skrzep w zębodole – jak długo się utrzymuje? Jak zapobiegać jego usunięciu?

Następny artykuł
przebarwienia na zębach

Przebarwienia na zębach to głównie problem estetyczny. Jak powstają i w jaki sposób można się ich bezpiecznie pozbyć

Podobne artykuły

Proste zęby bez stałego aparatu – to możliwe!

Wady zgryzu mogą sprzyjać kompleksom, a nawet chorobom zębów przez ich osłabienie czy utrudniony dostęp do niektórych z nich. Leczenie tego rodzaju wad jest ogólnodostępne i daje trwałe efekty, jednak nie wszyscy chcą nosić stały aparat ortodontyczny i to zwykle przez co najmniej rok. Stałe aparaty mają charakterystyczny wygląd i nie zawsze są określane jako wygodne. Czy istnieje alternatywa? Jak najbardziej!
Czytaj więcej

Na jak długo odmładzają nici liftingujące?

Nici liftingujące to rozwiązanie, które umożliwia osiągnięcie efektu, jak po liftingu chirurgicznym, ale bez użycia skalpela. Efekt nie jest trwały, ale utrzymuje się przez wiele miesięcy, podczas których skóra twarzy zachowuje idealne napięcie i naturalny wygląd. Co warto wiedzieć na temat nici liftingujących? Wyjaśniamy.
Czytaj więcej
polski dentysta w paryżu

Polski dentysta w Paryżu – Twój przewodnik

Polski dentysta w Paryżu to gwarancja komunikacji bez barier językowych i bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Przywrócenie blasku Twojemu uśmiechowi nigdy nie było prostsze. Dowiedz się, jak profesjonalizm i zaangażowanie specjalistów mogą przekształcić Twoje doświadczenie stomatologiczne w stolicy Francji.
Czytaj więcej