relaks po dentyście

Jak zrelaksować się po wizycie u dentysty?

Anna Wiktor
Stresujesz się zbliżającym się terminem wizyty u dentysty? Koniecznie sprawdź, w jaki sposób możesz odreagować po tym wyczerpującym dla ciebie wydarzeniu. Nasze propozycje z pewnością przypadną ci do gustu!

Dla większości osób wizyta u dentysty jest sytuacją stresującą i bardzo często wiąże się ona z bólem. Dlatego warto wynagrodzić sobie takie spotkanie!

Wizyta w salonie kosmetycznym

Jednym ze sposobów na odreagowanie po wizycie u dentysty jest udanie się do salonu kosmetycznego. To popularna metoda na szybkie poprawienie nastroju, podczas której dodatkowo zadba się o swój wygląd. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą poddać się różnym zabiegom pielęgnacyjnym i odmładzającym, takim jak oczyszczenie twarzy czy też regulacja brwi. Świetnym wyborem po stresującym spotkaniu z dentystą będzie także masaż, na przykład dłoni, odprężający twarzy czy też rozluźniający mięśnie karku i ramion. Wybór jest ogromny i z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Wizyta w salonie fryzjerskim

Oprócz wizyty w salonie kosmetycznym równie popularna jest wizyta u fryzjera. Nic tak dobrze nie wpływa na poprawę samopoczucia jak nowa lub odświeżona fryzura. W ofercie takiego salonu znajduje się nie tylko tradycyjne strzyżenie, mycie i farbowanie. Specjalista może zaproponować o wiele więcej, na przykład: modelowanie i stylizowanie fryzury, fryzury okolicznościowe i keratynowe prostowanie włosów. Warto tu dodać, że w salonie można również wykonać korektę koloru – fryzjer doskonale wie, która farba najlepiej rozjaśnia włosy, więc może on uratować np. źle przeprowadzone rozjaśnianie pasemek.

Domowy salon piękności

Wizyta w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim wiąże się oczywiście z wydatkami. Jeśli ktoś nie chce wydawać pieniędzy na takie przyjemności, to może on sobie zaplanować podobny relaks w domowym zaciszu. Kobiety mogą wykonać samodzielne farbowanie włosów, na przykład na platynowy blond lub opalizujący brąz, zaś mężczyźni mogą poświęcić ten czas na zadbanie o swój zarost. Takie czynności można połączyć z relaksacyjną kąpielą w wannie (z kubkiem herbaty i dobrą książką).

Zobacz też:
Zgrzytasz zębami w nocy? Botoks może pomóc

Wyjście na zakupy

Po wyczerpującej wizycie u dentysty można się także udać na zakupy. Jest to świetna okazja do uzupełnienia braków w swojej garderobie czy też odświeżenie jej zawartości. Spacerując po galerii handlowej, można zobaczyć, co jest obecnie na topie i zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy. Warto tu dodać, że zakupy to nie tylko sklepy odzieżowe i obuwnicze! To także drogerie, sklepy z akcesoriami domowymi czy też księgarnie. W każdym miejscu z pewnością można znaleźć coś na poprawę samopoczucia, typu nowa książka czy kosmetyk.

Spotkanie ze znajomymi

Spotkanie ze znajomymi to także jeden ze sposobów na odreagowanie po stresującej wizycie u dentysty. Czas spędzony w gronie najbliższych pozwoli na zapomnienie o wyczerpującym wydarzeniu. Co można robić ze znajomymi? Możliwości są nieograniczone! Może to być zwykłe spotkanie przy kawie w pobliskiej kawiarence, czy też wyjście do baru lub restauracji – trzeba tylko zwrócić uwagę na to, czy specjalista nie zabronił spożywania napoi i posiłków przez jakiś czas! Można też umówić się na wypad do kina lub teatru. Obejrzenie dobrego filmu lub spektaklu na pewno każdemu poprawi humor po dentyście!

Relaks w domowym ogródku

Relaks w domowym ogródku to również świetna propozycja na odreagowanie po stresującej wizycie u dentysty! Chwila spokoju w pięknie zaaranżowanej przez siebie przestrzeni to idealny sposób na odpoczynek! Dla osób, które nie posiadają ogródka ani balkonu polecane jest spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Mowa tutaj na przykład o spacerze po parku, wypoczynku nad wodą czy wyprawie do lasu. Można też popływać, poopalać się, pojeździć na rowerze lub na rolkach!

Zobacz też:
Czy lekarz rodzinny może wystawić l4 na ból zęba? Kto ma prawo wystawić zwolnienie lekarskie w takim przypadku?

To tylko kilka propozycji odreagowania po stresującej wizycie u dentysty! Pomysłów na zrelaksowanie się jest zdecydowanie więcej i zależą one od indywidualnych upodobań. Jedno jest tu pewne – warto z nich skorzystać po takim wydarzeniu!


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni artykuł
retruzja

Retruzja – co to jest i jak ją leczyć?

Następny artykuł
kształty zębów

Kształty zębów – funkcje, budowa i ich korekta

Podobne artykuły
Botoks na zgrzytanie zębami

Zgrzytasz zębami w nocy? Botoks może pomóc

Jeśli należysz do osób, które podczas snu zaciskają zęby i nimi zgrzytają, pomóc może Ci zastrzyk botoksu. Okazuje się, że substancja ta sprawdza się nie tylko w odmładzaniu twarzy, ale też leczeniu niektórych schorzeń, takich jak właśnie bruksizm – niekontrolowane zgrzytanie zębami podczas snu.
Anna Wiktor
Czytaj więcej