Czy po wyrwaniu zęba można iść do pracy

Czy po wyrwaniu zęba można iść do pracy – zalecenia

Anna Wiktor
Czy po wyrwaniu zęba można iść do pracy, czy lepiej odczekać kilka dni? A jeśli trzeba wziąć kilka dni wolnego – czy stomatolog wystawi zwolnienie? Odpowiadamy na najczęstsze pytania pacjentów po ekstrakcji zęba!

Czy po wyrwaniu zęba można iść do pracy? Wiele zależy od tego, jaką pracę wykonujesz! Znaczenie ma także to, czy stomatolog po prostu usuwa zęba, czy też zabieg będzie wymagał nacięcia dziąsła i dłutowania. Jak zachować się w każdym z tych przypadków, by rana zagoiła się szybko i bez żadnych komplikacji? Wyjaśniamy!

Praca biurowa, która nie wymaga wysiłku fizycznego

Pracujesz w urzędzie albo biurze rachunkowym i nie wiesz, czy po wyrwaniu zęba można iść do pracy? Jeśli swoje obowiązki wykonujesz, przez większość czasu siedząc za biurkiem, zalecenia po wyrwaniu zęba są dla ciebie bardzo proste: unikaj schylania się! Poza tym możesz wrócić do pracy praktycznie od razu po ekstrakcji zęba. Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, gdy konieczna okazała się ingerencja chirurgiczna – w tym przypadku lekarz może zdecydować o wystawieniu ci zwolnienia. Staraj się wówczas jak najwięcej odpoczywać i nie wykonywać czynności podnoszących ciśnienie.

Czy po wyrwaniu zęba można iść do pracy fizycznej?

Pracownicy budowlani albo sprzedawcy, którzy codziennie przenoszą kartony pełne towaru powinni po ekstrakcji zęba zwolnić tempo pracy. Niezależnie od tego, czy poddałeś się typowemu zabiegowi, czy też zęba usuwał chirurg szczękowy, powinieneś zrobić sobie 2-3 dni przerwy od obowiązków zawodowych. Zwolnienie wystawi ci lekarz, który usuwał zęba. Jeśli pracujesz w oparciu o umowę o pracę – możesz być pewien, że przysługuje ci ono zgodnie z przepisami – informuje prawnik z serwisu Prawoteka. W czasie L4 unikaj schylania się i jakiegokolwiek wysiłku fizycznego – za to jak najwięcej odpoczywaj. Dzięki temu rana szybciej się zagoi i nie będzie krwawiła.

Zobacz też:
Kiedy można jeść po wyrwaniu zęba i co wybrać na posiłek?

Czy po wyrwaniu zęba można iść do pracy? Wszystko zależy od jej rodzaju! Jeśli praca nie wymaga wysiłku fizycznego i większość obowiązków wykonujesz w pozycji siedzącej, możesz wrócić do niej praktycznie od razu po zabiegu. W przypadku pracy fizycznej, obowiązkowo zrób sobie jednak przerwę.


Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Jak sprawdzić który ząb boli pacjenta

Jak sprawdzić który ząb boli pacjenta? Sprawdź

Następny artykuł
Niemycie zębów na noc

Niemycie zębów na noc – jakie ma konsekwencje?

Podobne artykuły