Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym a wizyta u dentysty

Anna Wiktor
Nie jesteś pewna, czy po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym możesz pójść na wizytę do dentysty? Zapoznaj się z naszym artykułem, z którego dowiesz się, czy możesz to zrobić. Dowiesz się również, jak dbać o usta po tym zabiegu!

Wizyta u dentysty zazwyczaj jest bolesnym przeżyciem, które wiąże się z otwieraniem ust i ewentualnym dotykaniem warg przez dentystę. Warto więc dowiedzieć się, czy po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym można na to pozwolić!

Kwas hialuronowy – szerokie zastosowanie

Kwas hialuronowy to przezroczysta i lepka substancja, która wytwarzana jest naturalnie przez ciało człowieka. Jego podstawowym zadaniem jest zatrzymywanie wody w celu podtrzymania nawilżenia oraz prawidłowego stanu tkanek. Wykorzystywany on jest na wiele sposobów. Na przykład stosować można kwas hialuronowy na twarz w formie różnych kremów, kropli czy zastrzyków, między innymi w celu powiększenia ust. Można go także przyjmować jako suplement w celu przyspieszenia gojenia ran, złagodzenia bólu stawów, złagodzenia suchości oka czy też uelastycznieniu skóry.

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym – na czym polega?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu tej substancji w wargi w celu uzyskania pożądanej objętości ust. Ten zabieg medycyny estetycznej wykonywany jest również w przypadku asymetrii ust. Z pomocą tego kwasu można dokonać ich korekty. Zabieg z kwasem hialuronowym, podobnie jak krem z retinolem charakteryzuje się również działaniem przeciwstarzeniowym i przeciwzmarszczkowym. Jest on pomocny w likwidowaniu zmarszczek wokół oczu i ust, czy też kurzych łapek.

Czym smarować usta po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zaraz po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym może pojawić się ból lub obrzęk w miejscu wkłucia. W celu zmniejszenia tych dolegliwości zalecane jest stosowanie leków przeciwzapalnych. Pomocna będzie także maść z arniką. Dopiero po zagojeniu ust można zacząć aplikować różne kosmetyki i pomadki ochronne. Warto wybierać szminki o właściwościach regenerujących i nawilżających. Należy także pamiętać o regularnym złuszczaniu starego naskórka.

Czy można udać się do dentysty po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym?

Wiele kobiet zastanawia się, czy po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym można wybrać się do dentysty. Ze względu na ryzyko infekcyjne, jak i niekorzystną migrację substancji, lepiej przełożyć wizytę u stomatologa. Usta po zabiegu będą uszkodzone poprzez nakłucia, więc bardzo łatwo może dojść do zakażenia. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, żeby nie wybierać się do dentysty zaraz po tym zabiegu, jest to, że po jego wykonaniu przez kilka dni występuje ból i obrzęk, więc wszelkie przypadkowe dotknięcia w okolicy ust mogą być niekomfortowe, a nawet i bardziej bolesne.

Inne zalecenia po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

Czego również warto unikać po wykonanym zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym? Powinno się między innymi zrezygnować z:

  • dotykania ust (aby utrzymać je w czystości);
  • wizyty na basenie, saunie;
  • opalania;
  • picia alkoholu;
  • palenia papierosów;
  • uprawiania aktywności sportowej;
  • wykonywania niektórych zabiegów kosmetycznych (zwłaszcza z dziedziny laseroterapii);
  • przebywania w miejscach o dużych wahaniach temperatury.

Nie poleca się wykonywania zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym tuż przed wizytą u dentysty. Warto zaplanować te spotkania przynajmniej z tygodniową przerwą.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
czym płukać jamę ustną

Czym płukać jamę ustną? Gotowe czy naturalne płukanki?

Next Post

Na czym polega medycyna estetyczna?

Related Posts

Licówki – idealna alternatywa dla wybielania

Zęby są niesamowitym atrybutem dosłownie każdego z nas. To właśnie one pozwalają nam szeroko się uśmiechać, a jednocześnie dodają nam pewności siebie i niekwestionowanego uroku. Niemniej jednak warto wiedzieć, że żadne zęby nie będą zachwycać swoją śnieżną bielą, o ile nie będziemy wstanie o nie odpowiednio zadbać. Mowa tu przede wszystkim o regularnej higienie jamy ustnej, od której tak naprawdę wiele zależy.
Czytaj więcej
Czy komórki macierzyste i osocze bogatopłytkowe to jest to samo

Czy komórki macierzyste i osocze bogatopłytkowe to jest to samo?

Czy można w naturalny sposób zahamować proces starzenia i przynajmniej częściowo cofnąć jego skutki? Współczesna medycyna estetyczna przynosi rozwiązanie w postaci zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego i komórek macierzystych. Choć obie metody opierają się na wykorzystaniu naturalnego potencjału regeneracyjnego naszego organizmu, różnią się pochodzeniem i mechanizmem działania. Dowiedz się więcej o każdej z nich.
Czytaj więcej

Zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych – na czym polega leczenie?

Chociaż nie mówi się o nich tak dużo i tak głośno, jak o innych chorobach cywilizacyjnych, np. otyłości, cukrzycy i nadciśnieniu, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych dotykają nawet większość populacji. Objawiają się różnie, m.in. szczękościskiem, zgrzytaniem zębami, bólem głowy. Bez odpowiedniej terapii znacznie obniżają jakość życia i mogą prowadzić do degradacji czy utraty zębów. Jaki specjalista pomoże oraz na czym polega leczenie stawu skroniowo-żuchwowego? Wyjaśniamy!
Czytaj więcej

Antykoncepcja bez recepty — czy jest możliwa?

Wybór odpowiedniej metody antykoncepcji to istotna decyzja, która często wiąże się z koniecznością wizyty u ginekologa. Jednakże istnieje wiele metod antykoncepcji dostępnych bez recepty, które są równie skuteczne i mogą być stosowane bez konieczności konsultacji lekarskiej. W niniejszym artykule omówimy różne rodzaje antykoncepcji bez recepty oraz ich zalety i wady.
Czytaj więcej

Co to jest anemia? Objawy i leczenie

Do najczęściej diagnozowanych zaburzeń krwi niewątpliwie należy anemia. Inaczej nazywana jest ona niedokrwistością i oznacza sytuację, w której liczba czerwonych krwinek lub ilość hemoglobiny zawartej w nich nie umożliwia odpowiedniego utlenienia tkanek. Istnieje kilka typów anemii, z których każdy ma swoiste przyczyny, a więc i najbardziej odpowiednie metody terapii. Najczęstsza, a więc i najbardziej znana w obiegowej opinii, jest anemia spowodowana niedoborem żelaza. Dowiedz się więcej na temat tej dolegliwości. Jakie objawy powinny być niepokojące? Jak wygląda leczenie anemii?
Czytaj więcej
Jak jeść, aby mieć zdrowe zęby

Jak jeść, aby mieć zdrowe zęby – wskazówki i porady

Jak możemy zadbać o zdrowie naszych zębów? Czy tylko regularne szczotkowanie i płukanie jamy ustnej wystarczą? Okazuje się, że nasza dieta odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych zębów. W tym artykule przedstawimy Ci praktyczne wskazówki i porady dotyczące tego, jak jeść, aby mieć zdrowe zęby. Dzięki tym prostym zmianom w diecie będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem i uniknąć wielu problemów z zębami.
Czytaj więcej

Co warto wiedzieć przed wizytą u stomatologa?

Zadbana i zdrowa jama ustna może przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia. Umożliwia jedzenie, picie oraz komfortowe uczestniczenie w spotkaniach towarzyskich bez żadnego bólu i uczucia dyskomfortu. W związku z tym niezwykle istotne jest, aby zdecydować się na kontrolną wizytę u dentysty celem sprawdzenia kondycji naszych zębów.
Czytaj więcej