Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym a wizyta u dentysty

Anna Wiktor
Nie jesteś pewna, czy po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym możesz pójść na wizytę do dentysty? Zapoznaj się z naszym artykułem, z którego dowiesz się, czy możesz to zrobić. Dowiesz się również, jak dbać o usta po tym zabiegu!

Wizyta u dentysty zazwyczaj jest bolesnym przeżyciem, które wiąże się z otwieraniem ust i ewentualnym dotykaniem warg przez dentystę. Warto więc dowiedzieć się, czy po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym można na to pozwolić!

Kwas hialuronowy – szerokie zastosowanie

Kwas hialuronowy to przezroczysta i lepka substancja, która wytwarzana jest naturalnie przez ciało człowieka. Jego podstawowym zadaniem jest zatrzymywanie wody w celu podtrzymania nawilżenia oraz prawidłowego stanu tkanek. Wykorzystywany on jest na wiele sposobów. Na przykład stosować można kwas hialuronowy na twarz w formie różnych kremów, kropli czy zastrzyków, między innymi w celu powiększenia ust. Można go także przyjmować jako suplement w celu przyspieszenia gojenia ran, złagodzenia bólu stawów, złagodzenia suchości oka czy też uelastycznieniu skóry.

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym – na czym polega?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu tej substancji w wargi w celu uzyskania pożądanej objętości ust. Ten zabieg medycyny estetycznej wykonywany jest również w przypadku asymetrii ust. Z pomocą tego kwasu można dokonać ich korekty. Zabieg z kwasem hialuronowym, podobnie jak krem z retinolem charakteryzuje się również działaniem przeciwstarzeniowym i przeciwzmarszczkowym. Jest on pomocny w likwidowaniu zmarszczek wokół oczu i ust, czy też kurzych łapek.

Czym smarować usta po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zaraz po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym może pojawić się ból lub obrzęk w miejscu wkłucia. W celu zmniejszenia tych dolegliwości zalecane jest stosowanie leków przeciwzapalnych. Pomocna będzie także maść z arniką. Dopiero po zagojeniu ust można zacząć aplikować różne kosmetyki i pomadki ochronne. Warto wybierać szminki o właściwościach regenerujących i nawilżających. Należy także pamiętać o regularnym złuszczaniu starego naskórka.

Czy można udać się do dentysty po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym?

Wiele kobiet zastanawia się, czy po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym można wybrać się do dentysty. Ze względu na ryzyko infekcyjne, jak i niekorzystną migrację substancji, lepiej przełożyć wizytę u stomatologa. Usta po zabiegu będą uszkodzone poprzez nakłucia, więc bardzo łatwo może dojść do zakażenia. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, żeby nie wybierać się do dentysty zaraz po tym zabiegu, jest to, że po jego wykonaniu przez kilka dni występuje ból i obrzęk, więc wszelkie przypadkowe dotknięcia w okolicy ust mogą być niekomfortowe, a nawet i bardziej bolesne.

Inne zalecenia po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

Czego również warto unikać po wykonanym zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym? Powinno się między innymi zrezygnować z:

  • dotykania ust (aby utrzymać je w czystości);
  • wizyty na basenie, saunie;
  • opalania;
  • picia alkoholu;
  • palenia papierosów;
  • uprawiania aktywności sportowej;
  • wykonywania niektórych zabiegów kosmetycznych (zwłaszcza z dziedziny laseroterapii);
  • przebywania w miejscach o dużych wahaniach temperatury.

Nie poleca się wykonywania zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym tuż przed wizytą u dentysty. Warto zaplanować te spotkania przynajmniej z tygodniową przerwą.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: sierpień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
czym płukać jamę ustną

Czym płukać jamę ustną? Gotowe czy naturalne płukanki?

Next Post

Na czym polega medycyna estetyczna?

Related Posts

Pierwszy ząbek u dziecka – jak dbać o niego i o następne?

Ząbkowanie jest szczególnie trudnym okresem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Maluch w tym czasie bywa niespokojny, marudny, mocno się ślini i wkłada do buzi wszystkie przedmioty, jakie ma pod ręką. Pierwszy ząbek u dziecka pojawia się około szóstego miesiąca życia, a zaraz potem zaczynają wychodzić następne. To czas, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na higienę i pielęgnację jamy ustnej.
Czytaj więcej
prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty

Prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty – czy można?

Wiele osób zastanawia się, czy po wizycie u dentysty, podczas której otrzymali znieczulenie, mogą bezpiecznie prowadzić samochód. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników. W tym artykule omówimy, co mówią specjaliści na temat prowadzenia samochodu po znieczuleniu u dentysty oraz jakie są zalecenia dotyczące bezpiecznego prowadzenia pojazdów po wizycie u stomatologa.
Czytaj więcej

Jak powinna wyglądać higiena jamy ustnej?

Zdrowe, lśniące zęby są wizytówką człowieka. Żeby pięknie się prezentowały, należy prawidłowo dbać o higienę swojej jamy ustnej. Kwestia ta jest niezwykle istotna nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych, ponieważ nieleczona próchnica wpływa nie tylko na zęby i jamę ustną, ale na cały organizm. Dlatego tak istotne jest, aby dbać o higienę jamy ustnej. Jak powinna ona wyglądać? Podpowiadamy.
Czytaj więcej
Botoks na zgrzytanie zębami

Zgrzytasz zębami w nocy? Botoks może pomóc

Jeśli należysz do osób, które podczas snu zaciskają zęby i nimi zgrzytają, pomóc może Ci zastrzyk botoksu. Okazuje się, że substancja ta sprawdza się nie tylko w odmładzaniu twarzy, ale też leczeniu niektórych schorzeń, takich jak właśnie bruksizm – niekontrolowane zgrzytanie zębami podczas snu.
Czytaj więcej