leczenie zębów pod narkozą w gabinecie stomatologicznym

Leczenie zębów pod narkozą – cena zabiegu

Anna Wiktor

Leczenie zębów to spory wydatek. Czasami jednak dane uszkodzenie trzeba naprawić jak najszybciej. Osobom szczególnie wrażliwym na bodźce bólowe rekomenduje się leczenie zębów pod narkozą. Ile kosztuje taki zabieg? Jak można sfinansować leczenie?  

Leczenie zębów pod narkozą – cena zabiegu

Na początku należy zaznaczyć, że leczenie zębów pod narkozą to nie nazwa danej usługi, ale całego pakietu. W zależności od danej dolegliwości najczęściej dobiera się odpowiednie znieczulenie, które, choć częściowo zneutralizuje nieprzyjemny ucisk. Niektóre zaniedbania wymagają wieloetapowego procesu leczenia, który będzie uwzględniał nawet kilka czynności. Leczenie zębów pod narkozą pozwala na uniknięcie dyskomfortu i nierzadko przeszywającego bólu. 

Znieczulenie ogólne znane jest zazwyczaj z zabiegów szpitalnych. Jednak coraz częściej w ten sposób leczy się także zęby. Stomatologi wykorzystuje ten sposób znieczulenia zazwyczaj podczas złożonych zabiegów. Dzięki narkozie można przeprowadzać zabiegi stomatologiczne trwające nawet sześć godzin. Taki okres umożliwia pełne wyleczenie lub ekstrakcję zęba

Samo znieczulenie kosztuje, w zależności od miasta, od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Zazwyczaj szacunkowe koszty obejmują długość trwania zabiegu. Tym samym można założyć, że pierwsza godzina leczenia pod narkozą będzie kosztować 900 złotych, jednak za każdą kolejną będzie trzeba dopłacić 450 złotych. Oczywiście należy uwzględnić koszty przed zabiegowej konsultacji anestezjologicznej oraz opiekę anestezjologiczną po zabiegu. Wobec tego do rachunku należy doliczyć kolejne kilkaset złotych. Podstawą jest również koszt każdej z usług wykonanej przez stomatologa. W celu sfinansowania leczenia stomatologicznego pod narkozą można zdecydować się na kredyt ratalny. Pozwoli na opłacenie rachunku w danym gabinecie oraz szybkie wyleczenie uzębienia. 

Jak sfinansować leczenie uzębienia pod narkozą? 

Koszty leczenia pod narkozą wymagają sporych nakładów finansowych. Jeśli nie dysponujemy aktualnie wymaganą kwotą, można skorzystać z pomocy finansowej. Kalkulacja pełnego kosztu leczenia szacowana jest indywidualnie, na podstawie poziomu uszkodzeń oraz zużycia środka znieczulającego. W każdym przypadku koszt będzie więc nieco inny. Pod uwagę należy wziąć nie tylko koszty narkozy, ale również cennik obowiązujący w danym gabinecie, jeśli chodzi o usługi stomatologiczne. Warto pamiętać, że nieco wyższy koszt może obejmować również leczenie z krótkim terminem oczekiwania. Leczenie pod narkozą wymaga zaangażowania anestezjologa, dlatego jego koszt jest sporo wyższy od klasycznej metody. To dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku osób wrażliwych na ból. 

O zęby należy dbać regularnie. Jednak często zdarza się nagła sytuacja, gdy trzeba jak najszybciej skorzystać z usług stomatologa. W przypadku uszkodzeń wewnątrz jamy ustnej ból jest często nie do zniesienia. Dotyczy to również osób, które są szczególnie wrażliwe na bodźce bólowe. Leczenie zębów pod narkozą można sfinansować za pomocą kredytu gotówkowego na oświadczenie online


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
szczoteczka do aparatu ortodontycznego

Jaka szczoteczka do aparatu ortodontycznego sprawdzi się najlepiej? Jak wybrać szczoteczkę do zębów przy stałym aparacie ortodontycznym?

Następny artykuł
Jazda samochodem po wizycie u dentysty

Jazda samochodem po wizycie u dentysty – co warto wiedzieć?

Podobne artykuły