higienizacja zebow cena

Higienizacja zębów – cena zabiegu

Anna Wiktor
Higienizacja zębów jest popularnym profilaktycznym zabiegiem stomatologicznym. Cena może być bardzo różna w zależności od wielu czynników. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za profesjonalne oczyszczanie zębów.

Codzienna higiena jamy ustnej to najważniejszy element profilaktyki próchnicy. W warunkach domowych nie da się jednak usunąć całości kamienia nazębnego. Właśnie dlatego dentyści apelują, aby regularnie pojawiać się w gabinecie profilaktycznie i w razie potrzeby korzystać z profesjonalnych zabiegów oczyszczania, jakim jest higienizacja zębów. Cena

Co wchodzi w skład higienizacji zębów?

Higienizacja to ogólne określenie na cały pakiet zabiegów profesjonalnego czyszczenia zębów. Teoretycznie każdy z nich może być wykonywany oddzielnie, jednak zazwyczaj stomatolodzy zalecają wykonanie wszystkich lub większości z nich na raz.

  • skaling – polega na usuwaniu kamienia nazębnego;
  • piaskowanie – to zabieg usuwania przebarwień i osadów;
  • polerowanie – wygładza powierzchnię zęba i utrudnia późniejsze gromadzenie się nalotów;
  • fluoryzacja – wzmacnia szkliwo i sprawia, że zęby są bardziej odporne na próchnicę.

Higienizacja zębów – cena

Niezależnie od tego, czy jest to higienizacja zębów, czy ich usuwanie pod narkozą cena zabiegu gra bardzo dużą rolę dla większości pacjentów.

Ile dokładnie trzeba zapłacić za higienizację zębów? Cena tych zabiegów jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy decydujemy się na cały pakiet, czy jedynie na pojedyncze zabiegi.

  • Skaling i piaskowanie są wykonywane razem i kosztuję od 150 do 200 złotych.
  • Fluoryzacja pianką kosztuje około 50 zł, a lakierem około 100 zł.
  • Polerowanie zębów kosztuje od 50 do 100 złotych.

Jeżeli pacjent decyduje się na cały pakiet higienizacyjny, zazwyczaj musi zapłacić za niego nieco mniej niż za pojedyncze zabiegi razem wzięte. Cena higienizacji zębów wynosi zazwyczaj około 350-400 złotych.

Higienizacja zębów – od czego zależy koszt usługi?

Nie da się niestety odpowiedzieć precyzyjnie na pytanie, ile kosztuje higienizacja zębów. Cena jest bowiem zależna od bardzo wielu czynników. Bardzo dużą rolę odgrywa stan zębów pacjenta. Im więcej kamienia trzeba usunąć, tym droższy będzie skaling.

Wiele zależy również od cennika konkretnej kliniki dentystycznej. Zabiegi w dużych miastach są z reguły znacznie droższe niż w mniejszych miejscowościach. Ogromne znaczenie ma także sprzęt wykorzystywany do higienizacji oraz metody, którymi działa lekarz stomatolog. Im nowocześniejsze rozwiązanie, tym więcej trzeba za nie zapłacić.

Podsumowanie

Cena higienizacji zębów wynosi zazwyczaj około 400 zł. Jest to kwota, którą trzeba zapłacić za cały pakiet zabiegów, których celem jest profesjonalne oczyszczenie i zabezpieczenie zębów. Oczywiście ceny w poszczególnych placówkach mogą znacznie się od siebie różnić, dlatego przed wykonaniem zabiegu warto zapytać o cennik. W ten sposób dowiesz się także, ile kosztuje wyrwanie wszystkich zębów i wstawienie nowych.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Wyrzynanie zębów

Wyrzynanie zębów – etapy rozwoju zębów mlecznych i stałych

Następny artykuł
Szlifowanie zębów

Szlifowanie zębów – na czym polega ten zabieg?

Podobne artykuły