pocałunek

Czy w aparacie ortodontyczny można się całować?

Anna Wiktor

Nie da się ukryć, że leczenie ortodontyczne często bywa dla nas wyższą koniecznością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że chcemy cieszyć się pięknym i równym uśmiechem, a niestety w wyniku zaistniałych sytuacji czy przebytych chorób, nasze żeby nie są równe. Wiele osób wskazuje na to, że noszenie aparatu ortodontycznego wiąże się z ograniczeniami. Jednak czy w aparacie ortodontycznym można się całować?

Czy aparaty ortodontyczne rzeczywiście są konieczne?

Chyba każdy z nas marzy o tak zwanym hollywoodzkim uśmiechu. Gwiazdy czerwonego dywanu bez większych ogródek prezentują śnieżnobiałe zęby, które w dodatku są idealnie równe. Wobec tego my również chcemy taki efekt osiągnąć jednak nasze żeby z jakichś powodów “nie są na swoim miejscu”. Skrzywienia zębów to jedna z najpopularniejszych przypadłości stomatologicznych, która przytrafia się pacjentom niezwykle często. Najczęściej jest to wynik zaniedbań jeszcze z okresu dziecięcego, który w dorosłym życiu staje się powodem do kompleksów i utraty pewności siebie. Wobec tego wizyta u ortodonty z pewnością jest niezbędna, a w tym wypadku więcej niż pewne jest to, że zostanie zastosowane leczenie przy pomocy stałego aparatu ortodontycznego. Co zrobić w tej sytuacji? Otóż wszystko zależy od pacjentów. Jedni przyjmują tę wiadomość z entuzjazmem i cieszą się, że w perspektywie czasu, kiedy zdejmą aparat ich zęby będą równe i silne, z kolei inni pacjenci wpadają w panikę i martwią się ograniczeniami związanymi z noszeniem aparatu na zęby. Zwykle pojawiają się domysły odnośnie tego, że w aparacie ortodontycznym nie jest możliwe swobodne spożywanie pokarmów, czy zadbanie o higienę jamy ustnej. Niemniej jednak pojawiają się również bardziej kontrowersyjne opinie. Wiele osób zgłasza bowiem wątpliwości odnośnie tego, że boją się iż aparat ortodontyczny uniemożliwi im wymianę pocałunków z druga połówką, a także uniemożliwi im uprawianie seksu oralnego. Wobec tego jak to wygląda w praktyce i świecie realnym?

Aparat ortodontyczny a pocałunki

W szczególności panie niezbyt cieszą się z konieczności noszenia aparatu ortodontycznego. Najwięcej wątpliwości pojawia się oczywiście w kwestiach związanych z pocałunkami. Czy zatem prawdą jest, że w aparacie ortodontycznym nie można się całować? Otóż nic bardziej mylnego! Analogicznie całujemy się z wykorzystaniem naszych warg, a nie zębów, więc delikatna wymiana czułości ze swoją druga połówką z pewnością dalej będzie mogła się odbywać. Niemniej jednak jak wygląda sytuacja z bardziej namiętnymi i intymnymi pocałunkami? W tej kwestii sprawa jest dość delikatna. Dlaczego? Namiętne pocałunki angażują praktycznie całą jamę ustną. W momencie kiedy znajduje się w niej stalowa konstrukcja, którą jest aparat ortodontyczny, może zaistnieć sytuacja, w której przez przypadek skaleczony zostanie język naszej partnerki lub naszego partnera. Oczywiście przy zachowaniu względów bezpieczeństwa, ryzyko tak przykrej kontuzji może zostać całkowicie zminimalizowane.

Aparat ortodontyczny a seks oralny

Kolejne wątpliwości jakie pojawiają się wokół aparatów ortodontycznych dotyczą seksu oralnego. Jak wiadomo seks oralny polega na pieszczeniu miejsc intymnych pantera lub partnerki przy pomocy ust i języka. Niemniej jednak pamiętajmy, że miejsca intymne są niezwykle delikatne, a aparat ortodontyczny w dalszym ciągu jest stalową konstrukcją z ostrymi elementami. O ile w przypadku panów uprawiających seks oralny z partnerką ryzyko jest mniejsze, o tyle panie, które zdecydują się na seks oralny w aparacie ortodontycznym z partnerem, powinny wykazać się niezwykłą delikatnością. Skóra na penisie partnera jest niezwykle delikatna, a podczas seksu oralnego, może ona zahaczyć o konstrukcję aparatu ortodontycznego. W ten sposób można doprowadzić do niezwykle bolesnej kontuzji i z pewnością ostudzi ona apetyt na zbliżenia obu partnerów na niezwykle długi czas. Warto więc zachować najwyższe względy ostrożności i być delikatnym by uniknąć przykrych niespodzianek.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
wypadek hulajnoga elektryczna

Wypadek – hulajnoga elektryczna. Urazy głowy i uszkodzenia zębów – zobacz, dlaczego kask jest tak istotny!

Next Post
kiedy założyć dziecku stały aparat na zęby

Kiedy założyć dziecku stały aparat na zęby? Najlepszy wiek na podjęcie leczenia ortodontycznego

Related Posts

Jak powinna wyglądać higiena jamy ustnej?

Zdrowe, lśniące zęby są wizytówką człowieka. Żeby pięknie się prezentowały, należy prawidłowo dbać o higienę swojej jamy ustnej. Kwestia ta jest niezwykle istotna nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych, ponieważ nieleczona próchnica wpływa nie tylko na zęby i jamę ustną, ale na cały organizm. Dlatego tak istotne jest, aby dbać o higienę jamy ustnej. Jak powinna ona wyglądać? Podpowiadamy.
Czytaj więcej

Na jak długo odmładzają nici liftingujące?

Nici liftingujące to rozwiązanie, które umożliwia osiągnięcie efektu, jak po liftingu chirurgicznym, ale bez użycia skalpela. Efekt nie jest trwały, ale utrzymuje się przez wiele miesięcy, podczas których skóra twarzy zachowuje idealne napięcie i naturalny wygląd. Co warto wiedzieć na temat nici liftingujących? Wyjaśniamy.
Czytaj więcej
prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty

Prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty – czy można?

Wiele osób zastanawia się, czy po wizycie u dentysty, podczas której otrzymali znieczulenie, mogą bezpiecznie prowadzić samochód. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników. W tym artykule omówimy, co mówią specjaliści na temat prowadzenia samochodu po znieczuleniu u dentysty oraz jakie są zalecenia dotyczące bezpiecznego prowadzenia pojazdów po wizycie u stomatologa.
Czytaj więcej

Czym wyróżniają się szczoteczki elektryczne Oral-B?

Wybranie właściwej szczoteczki do zębów to fundamentalny aspekt dbania o zdrowie naszej jamy ustnej. To od niej zależy, jak efektywnie poradzimy sobie z usuwaniem płytki bakteryjnej, jak skutecznie uchronimy zęby przed próchnicą i jak dobrze zapobiegniemy chorobom dziąseł podczas codziennego mycia zębów. Szczoteczki elektryczne Oral-B wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów dzięki swoim niepowtarzalnym cechom. Są wyposażone w nowoczesną technologię, która gwarantuje skuteczne i precyzyjne czyszczenie zębów.
Czytaj więcej

Czy można zatruć zęba domowymi sposobami?

Stan zapalny miazgi zęba wymaga interwencji stomatologicznej i tzw. Leczenia kanałowego. Cały proces można podzielić na kilka etapów – rozpoczyna się od diagnostyki, a kończy na opracowaniu zęba. Etapem poprzedzającym opracowanie jest zatrucie zęba. Leczenie kanałowe to postępowanie w stomatologii zachowawczej, które zapobiega konieczności ekstrakcji chorego zęba.
Czytaj więcej
Jak jeść, aby mieć zdrowe zęby

Jak jeść, aby mieć zdrowe zęby – wskazówki i porady

Jak możemy zadbać o zdrowie naszych zębów? Czy tylko regularne szczotkowanie i płukanie jamy ustnej wystarczą? Okazuje się, że nasza dieta odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych zębów. W tym artykule przedstawimy Ci praktyczne wskazówki i porady dotyczące tego, jak jeść, aby mieć zdrowe zęby. Dzięki tym prostym zmianom w diecie będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem i uniknąć wielu problemów z zębami.
Czytaj więcej

Zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych – na czym polega leczenie?

Chociaż nie mówi się o nich tak dużo i tak głośno, jak o innych chorobach cywilizacyjnych, np. otyłości, cukrzycy i nadciśnieniu, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych dotykają nawet większość populacji. Objawiają się różnie, m.in. szczękościskiem, zgrzytaniem zębami, bólem głowy. Bez odpowiedniej terapii znacznie obniżają jakość życia i mogą prowadzić do degradacji czy utraty zębów. Jaki specjalista pomoże oraz na czym polega leczenie stawu skroniowo-żuchwowego? Wyjaśniamy!
Czytaj więcej