pocałunek

Czy w aparacie ortodontyczny można się całować?

Anna Wiktor

Nie da się ukryć, że leczenie ortodontyczne często bywa dla nas wyższą koniecznością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że chcemy cieszyć się pięknym i równym uśmiechem, a niestety w wyniku zaistniałych sytuacji czy przebytych chorób, nasze żeby nie są równe. Wiele osób wskazuje na to, że noszenie aparatu ortodontycznego wiąże się z ograniczeniami. Jednak czy w aparacie ortodontycznym można się całować?

Czy aparaty ortodontyczne rzeczywiście są konieczne?

Chyba każdy z nas marzy o tak zwanym hollywoodzkim uśmiechu. Gwiazdy czerwonego dywanu bez większych ogródek prezentują śnieżnobiałe zęby, które w dodatku są idealnie równe. Wobec tego my również chcemy taki efekt osiągnąć jednak nasze żeby z jakichś powodów “nie są na swoim miejscu”. Skrzywienia zębów to jedna z najpopularniejszych przypadłości stomatologicznych, która przytrafia się pacjentom niezwykle często. Najczęściej jest to wynik zaniedbań jeszcze z okresu dziecięcego, który w dorosłym życiu staje się powodem do kompleksów i utraty pewności siebie. Wobec tego wizyta u ortodonty z pewnością jest niezbędna, a w tym wypadku więcej niż pewne jest to, że zostanie zastosowane leczenie przy pomocy stałego aparatu ortodontycznego. Co zrobić w tej sytuacji? Otóż wszystko zależy od pacjentów. Jedni przyjmują tę wiadomość z entuzjazmem i cieszą się, że w perspektywie czasu, kiedy zdejmą aparat ich zęby będą równe i silne, z kolei inni pacjenci wpadają w panikę i martwią się ograniczeniami związanymi z noszeniem aparatu na zęby. Zwykle pojawiają się domysły odnośnie tego, że w aparacie ortodontycznym nie jest możliwe swobodne spożywanie pokarmów, czy zadbanie o higienę jamy ustnej. Niemniej jednak pojawiają się również bardziej kontrowersyjne opinie. Wiele osób zgłasza bowiem wątpliwości odnośnie tego, że boją się iż aparat ortodontyczny uniemożliwi im wymianę pocałunków z druga połówką, a także uniemożliwi im uprawianie seksu oralnego. Wobec tego jak to wygląda w praktyce i świecie realnym?

Aparat ortodontyczny a pocałunki

W szczególności panie niezbyt cieszą się z konieczności noszenia aparatu ortodontycznego. Najwięcej wątpliwości pojawia się oczywiście w kwestiach związanych z pocałunkami. Czy zatem prawdą jest, że w aparacie ortodontycznym nie można się całować? Otóż nic bardziej mylnego! Analogicznie całujemy się z wykorzystaniem naszych warg, a nie zębów, więc delikatna wymiana czułości ze swoją druga połówką z pewnością dalej będzie mogła się odbywać. Niemniej jednak jak wygląda sytuacja z bardziej namiętnymi i intymnymi pocałunkami? W tej kwestii sprawa jest dość delikatna. Dlaczego? Namiętne pocałunki angażują praktycznie całą jamę ustną. W momencie kiedy znajduje się w niej stalowa konstrukcja, którą jest aparat ortodontyczny, może zaistnieć sytuacja, w której przez przypadek skaleczony zostanie język naszej partnerki lub naszego partnera. Oczywiście przy zachowaniu względów bezpieczeństwa, ryzyko tak przykrej kontuzji może zostać całkowicie zminimalizowane.

Aparat ortodontyczny a seks oralny

Kolejne wątpliwości jakie pojawiają się wokół aparatów ortodontycznych dotyczą seksu oralnego. Jak wiadomo seks oralny polega na pieszczeniu miejsc intymnych pantera lub partnerki przy pomocy ust i języka. Niemniej jednak pamiętajmy, że miejsca intymne są niezwykle delikatne, a aparat ortodontyczny w dalszym ciągu jest stalową konstrukcją z ostrymi elementami. O ile w przypadku panów uprawiających seks oralny z partnerką ryzyko jest mniejsze, o tyle panie, które zdecydują się na seks oralny w aparacie ortodontycznym z partnerem, powinny wykazać się niezwykłą delikatnością. Skóra na penisie partnera jest niezwykle delikatna, a podczas seksu oralnego, może ona zahaczyć o konstrukcję aparatu ortodontycznego. W ten sposób można doprowadzić do niezwykle bolesnej kontuzji i z pewnością ostudzi ona apetyt na zbliżenia obu partnerów na niezwykle długi czas. Warto więc zachować najwyższe względy ostrożności i być delikatnym by uniknąć przykrych niespodzianek.


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: kwiecień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
wypadek hulajnoga elektryczna

Wypadek – hulajnoga elektryczna. Urazy głowy i uszkodzenia zębów – zobacz, dlaczego kask jest tak istotny!

Next Post
kiedy założyć dziecku stały aparat na zęby

Kiedy założyć dziecku stały aparat na zęby? Najlepszy wiek na podjęcie leczenia ortodontycznego

Related Posts
Czy komórki macierzyste i osocze bogatopłytkowe to jest to samo

Czy komórki macierzyste i osocze bogatopłytkowe to jest to samo?

Czy można w naturalny sposób zahamować proces starzenia i przynajmniej częściowo cofnąć jego skutki? Współczesna medycyna estetyczna przynosi rozwiązanie w postaci zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego i komórek macierzystych. Choć obie metody opierają się na wykorzystaniu naturalnego potencjału regeneracyjnego naszego organizmu, różnią się pochodzeniem i mechanizmem działania. Dowiedz się więcej o każdej z nich.
Czytaj więcej

Co to jest anemia? Objawy i leczenie

Do najczęściej diagnozowanych zaburzeń krwi niewątpliwie należy anemia. Inaczej nazywana jest ona niedokrwistością i oznacza sytuację, w której liczba czerwonych krwinek lub ilość hemoglobiny zawartej w nich nie umożliwia odpowiedniego utlenienia tkanek. Istnieje kilka typów anemii, z których każdy ma swoiste przyczyny, a więc i najbardziej odpowiednie metody terapii. Najczęstsza, a więc i najbardziej znana w obiegowej opinii, jest anemia spowodowana niedoborem żelaza. Dowiedz się więcej na temat tej dolegliwości. Jakie objawy powinny być niepokojące? Jak wygląda leczenie anemii?
Czytaj więcej

Pierwszy ząbek u dziecka – jak dbać o niego i o następne?

Ząbkowanie jest szczególnie trudnym okresem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Maluch w tym czasie bywa niespokojny, marudny, mocno się ślini i wkłada do buzi wszystkie przedmioty, jakie ma pod ręką. Pierwszy ząbek u dziecka pojawia się około szóstego miesiąca życia, a zaraz potem zaczynają wychodzić następne. To czas, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na higienę i pielęgnację jamy ustnej.
Czytaj więcej