jak proteza zmienia twarz

Jak proteza zmienia twarz? Czy musisz obawiać się jej założenia? Odpowiadamy!

Jakub Kaczmarek
Wiele osób obawia się tego, jak proteza zmienia twarz. Rozmyślają o możliwym nienaturalnym wyglądzie, zapominając, jak zmienili się na skutek częściowej lub prawie całkowitej utraty zębów. Jak jest w rzeczywistości? Przeczytaj!

To, jak proteza zmienia twarz, jest tematem gorących dyskusji wśród pacjentów. Jesteśmy pewni, że nie musisz się obawiać jej założenia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

Jak proteza zmienia twarz? To zmiana na lepsze!

Specjaliści mówią wprost, że proteza zębowa poprawia wygląd twarzy pacjenta. Jak to się dzieje? Wypełnienie dziąseł zębami kompozytowymi sprawia, że wargi nie są zapadnięte i naturalnie wysuwają się do przodu. Twarz zostaje przez to nieco bardziej wyciągnięta i staje się smuklejsza. Policzki nabierają kształtów i rysy twarzy zdecydowanie łagodnieją. Czy jest więc różnica w tym, jak proteza zmienia twarz w zależności od jej wersji? Zdecydowanie tak.

Od czego zależy jakość zmian wyglądu twarzy po nałożeniu protezy?

Najważniejszy czynnik to liczba zębów do zastąpienia. Pełne sztuczne uzębienie diametralnie zmienia wygląd twarzy. Do tej pory uzębienie było zupełnie niekompletne lub pozbawione większości zębów, dlatego twarz zmieniła się mocno. Po założeniu takiej protezy wraca ona do stanu sprzed utraty zębów. W przypadku mniejszych ubytków i tylko częściowych zmian uzębienia, proteza nie musi wpływać znacząco na kształt i wygląd twojej twarzy.

Czy ludzie będą widzieć, że masz protezę?

Kolejną obawą dla osób interesujących się protezą jest dostrzeganie jej przez postronne osoby. Skoro wiesz już, jak proteza zmienia twarz, możesz martwić się, że wszyscy poznają twoje nowe uzębienie. Nie musisz się jednak obawiać, że proteza będzie wyraźnie odróżniała się od naturalnych zębów. W Polsce niemal połowa osób po 40. roku życia nosi protezy zębów. Czy jesteś w stanie w swoim otoczeniu wskazać takie osoby? Fakt, że trudno jest to zrobić, świadczy o wyjątkowej estetyce protez zębowych.

Zobacz też:
Jak wygląda proteza na zatrzaski i ile kosztuje?

Wiesz już, jak proteza zmienia twarz. Mamy nadzieję, że wątpliwości o wpływie protezy na twój wygląd zupełnie się rozwiały. Nie musisz się już niczego obawiać!


Może Cię także zainteresować:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
nowa proteza zebowa jak sie przyzwyczaić

Nowa proteza zębowa – jak się przyzwyczaić do noszenia, mówienia i jedzenia? Oto sprawdzone porady!

Następny artykuł
leczenie kanałowe mleczaków

Czy leczenie kanałowe mleczaków jest możliwe? Jak wykonuje się ten zabieg i czy jest bezpieczny?

Podobne artykuły