wybielanie zębów pastą

Wybielanie zębów pastą – jaka pasta wybielająca do zębów będzie najlepsza?

Anna Wiktor
Pasta wybielająca do zębów do codziennej higieny jamy ustnej powinna usuwać przebarwienia, ale nie niszczyć szkliwa i nie powodować nadwrażliwości. Takie domowe wybielanie zębów jest naprawdę wygodne. Sprawdź, jakie efekty daje taki zabieg.

Codzienna higiena jamy ustnej polega na co najmniej dwukrotnym szczotkowaniu zębów – rano i wieczorem. Wybierz odpowiednią pastę wybielającą do zębów, jeśli chcesz zadbać o śnieżnobiały uśmiech.

Czy można wybielić zęby pastą?

Wybielanie zębów pastą to temat, który interesuje każdego, kto chciałby mieć bielszy uśmiech. Kolor uzębienia zależy jednak od wielu czynników. To między innymi:

  • właściwa higiena jamy ustnej; 
  • prawidłowe szczotkowanie;
  • choroby zębów i przyzębia;
  • nawyki żywieniowe (na przykład spożywanie dużej ilości kawy, herbaty czy barwiących napojów).

Regularne mycie przy użyciu odpowiedniej pasty pozwala ustrzec się przed próchnicą, ale i może pomóc uzyskać oczekiwaną barwę. Kluczowe jest przy tym wybranie właściwej pasty wybielającej do zębów.

Wybielanie zębów pastą – jaka pasta będzie najlepsza?

W ostatnim czasie popularne stały się czarne pasty do zębów, które zawierają węgiel aktywny. To środek pozwalający na lepsze czyszczenie uzębienia z kamienia i płytki nazębnej.

Pasta wybielająca nie rozjaśni zębów w takim stopniu jak stomatologiczne metody bazujące na żelach wybielających i lampach lub laserach. Laserowe wybielanie zębów u stomatologa zawsze daje lepszy, trwalszy i przede wszystkim bezpieczniejszy efekt.

Natomiast zdecydowana większość past do wybielania zębów usuwa powierzchniowe przebarwienia poprzez działanie mechaniczne lub enzymatyczne. Takie produkty mogą też przynosić oczekiwaną biel z wykorzystaniem nadtlenku karbamidu, nadtlenku wodoru itp. Pasta do zębów nie zmieni drastycznie ich koloru, ale z pewnością pomoże uzyskać pewne efekty, bez konieczności przeprowadzania drogich zabiegów.

Wybielanie zębów pastą przeprowadzisz we własnej łazience. Jeśli zależy ci na bardziej widocznym i szybszym efekcie, bez ryzyka uszkodzenia szkliwa, musisz wybrać się do profesjonalnego gabinetu. Warto wówczas rozważyć metody takie jak wybielanie zębów nakładkowe czy też wybielanie zębów lampą. Innym sposobem jest jeszcze wybielanie zębów laserem.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
wybielanie błędów sodą

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną – czy mycie zębów sodą pozwoli je wybielić?

Następny artykuł
czy wybielanie zębów boli

Czy wybielanie zębów boli? Problemy z wybielaniem zębów w domu i u stomatologa

Podobne artykuły