Czy wybielanie zębów laserem to skuteczny sposób na śnieżnobiały uśmiech?

Anna Wiktor
Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Można je zrealizować dzięki wybielaniu zębów laserem. Jak wygląda taki zabieg i czy każdy może się mu poddać? Sprawdź!

Wybielanie zębów laserem w gabinetach stomatologicznych może być przeprowadzone wieloma metodami -chociażby przez stosowanie specjalnych nakładek czy wybielanie zębów lampą. Wciąż jedną z popularniejszych i skuteczniejszych metod jest wybielanie zębów laserem. Jak ono przebiega i kto może się mu poddać? Jakie efekty wybielania można osiągnąć?

Wybielanie zębów laserem – jak to działa?

Przebarwienia zębów i żółty kolor można zniwelować dzięki różnym metodom wybielania zębów. Dentysta może przeprowadzić laserowy zabieg wybielania, który polega na wykorzystaniu lasera diodowego (lub innej lampy laserowej) oraz specjalnego żelu na zęby. 

Zanim laser zostanie skierowany na uzębienie pacjenta, stomatolog nałoży specjalny żel dla ochrony dziąseł, który jest utwardzany przy użyciu lampy UV. Laser aktywuje preparat wybielający, przez co dochodzi do rozjaśnienia szkliwa – odpowiednie substancje, powstałe w wyniku reakcji chemicznej, przenikają do szkliwa.

Kto może wybielać zęby laserowo?

Zanim poddasz się zabiegom wybielania, stan twoich zębów powinien ocenić dentysta. Wszystkie ubytki muszą być wyleczone, żeby możliwe było uzyskanie śnieżnobiałego zęby. To również istotne, aby nie podrażnić miazgi zębowej czynnikami chemicznymi, które wchodzą w skład preparatów wybielających. Mogą one przedostać się przez szkliwo do wnętrza zęba przez nieszczelne plomby lub niezaleczone ubytki.

Przed wybielaniem zębów laserem w gabinecie stomatologicznym higienistka powinna oczyścić twoje zęby z płytki nazębnej i kamienia. Nadwrażliwość zębów może być przeszkodą w stosowaniu laserowego wybielania. Wówczas biały uśmiech może pomóc osiągnąć biała dieta i inne metody usuwania przebarwień.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
mycie zębów

Mycie zębów, czyli podstawowa higiena jamy ustnej. Czy wiesz, ile razy dziennie myć zęby?

Następny artykuł
wybielanie błędów sodą

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną – czy mycie zębów sodą pozwoli je wybielić?

Podobne artykuły