czy wybielanie zębów boli

Czy wybielanie zębów boli? Problemy z wybielaniem zębów w domu i u stomatologa

Anna Wiktor
Istnieje wiele metod wybielania zębów. Zabieg można przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym lub z wykorzystaniem domowych metod. Czy wybielanie zębów boli? Sprawdź to, zanim poddasz się takiemu zabiegowi.

Przebarwienia zębów mogą być źródłem kompleksów. Na szczęście do twojej dyspozycji jest wiele różnych metod, które pozwalają na uzyskanie bielszych zębów. Czy wybielanie zębów boli? Na jaki dyskomfort powinieneś się przygotować?

Metody wybielania zębów i ryzyko wystąpienia bólu zębów

Czy wybielanie zębów boli? Wszystko zależy od indywidualnej tolerancji, a także metody zastosowanej w gabinecie stomatologicznym lub domu. Stomatolog może dopasować metodę wybielania do indywidualnych cech pacjenta, np. stanu uzębienia czy poziomu zaawansowania próchnicy. Nadwrażliwość zębów również zwiększa ryzyko pojawienia się dolegliwości bólowych.

Zęby możesz wybielić poprzez laserowe wybielanie uzębienia. Efekt jest natychmiastowy dzięki wykorzystaniu odpowiednich środków w wysokim stężeniu i lasera lub lampy.

Mniej spektakularne efekty dają pasty do wybielania zębów, choć wszystko zależy od zawartości nadtlenków wodoru czy składników ścierających osad nazębny. Skuteczne mogą być też nakładki wybielające ze specjalnym żelem.

Natomiast domowe metody wybielania – na przykład z wykorzystaniem sody oczyszczonej – mogą od razu przynieść pożądane efekty, ale bezpowrotnie niszczą powierzchnię zębów. To oznacza, że kolejne przebarwienia mogą powstać jeszcze łatwiej. Obecnie nie dysponujemy metodą odbudowy szkliwa.

Sprawdź, czy wybielanie zębów boli

Wybielanie zębów przy użyciu preparatów dostępnych w drogeriach czy past wybielających w aptekach wygląda nieco inaczej niż wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym.

Stosowane w pastach wybielających czy w preparatach stomatologicznych aktywne substancje wybielające – na przykład nadtlenek wodoru – podczas zabiegu mogą powodować ból i nadwrażliwość zębów. Dzieje się to w sytuacji, gdy zostaną zaaplikowane nieprawidłowo, niezgodnie z przeznaczeniem oraz bez nadzoru dentysty.

Najczęściej ból zębów występujący w trakcie i po wybielaniu zębów jest spowodowany przeprowadzaniem takich zabiegów na zębach z niewyleczonymi ubytkami, objętymi próchnicą czy z uszkodzonym szkliwem.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
wybielanie zębów pastą

Wybielanie zębów pastą – jaka pasta wybielająca do zębów będzie najlepsza?

Następny artykuł
plastyka zatoki szczękowej

Na czym polega plastyka zatoki szczękowej?

Podobne artykuły