wybielanie błędów sodą

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną – czy mycie zębów sodą pozwoli je wybielić?

Anna Wiktor
Soda oczyszczona ma wiele różnych zastosowań – jest wykorzystywana m.in. do wybielania uzębienia. Sprawdź, czy wybielanie zębów sodą oczyszczoną przynosi wymierne efekty w postaci śnieżnobiałego uśmiechu.

Istnieje wiele różnych metod na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. Nie chodzi jedynie o wybielanie zębów lampą czy też laserem. W warunkach domowych można zastosować wybielanie zębów sodą oczyszczoną. Czy jednak to jest skuteczne, a przede wszystkim – bezpieczne?

Jak działa wybielanie zębów sodą oczyszczoną?

Wybielanie sodą oczyszczoną to popularny domowy sposób na uzyskanie białych zębów. Ta metoda ma wielu zwolenników – głównie z tego powodu, że zapewnia naprawdę szybkie efekty. Już pierwsze wybielanie zębów sodą oczyszczoną zmieni ich barwę!

Soda oczyszczona ma właściwości ścierne, dlatego efekt wybielania zębów jest uzyskiwany dzięki ścieraniu szkliwa. Śnieżnobiały uśmiech to efekt mechanicznego oddziaływania drobinek sody oczyszczonej na zęby.

Jak wybielać zęby sodą oczyszczoną?

W celu wybielenia zębów i uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu przy użyciu sody oczyszczonej należy nałożyć na szczoteczkę sodę oczyszczoną. Po zwilżeniu niewielką ilością wody zamieni się ona w pastę do zębów. Teraz wystarczy, że umyjesz zęby.

Jakie efekty uzyskasz przez wybielanie zębów sodą oczyszczoną?

Dzięki higienie jamy ustnej z wykorzystaniem sody oczyszczonej możesz pozbyć się kamienia nazębnego oraz przebarwień powstałych przy spożywaniu produktów barwiących, np. kawy czy czerwonego wina.

Skutki uboczne wybielania zębów sodą

Pomimo tego, że domowe sposoby wybielania zębów wodorowęglanem sodu, czyli sodą oczyszczoną, szybko przynoszą pożądane efekty, to regularne mycie sodą do wybielania nie jest dobrym pomysłem.

Soda ściera szkliwo. Kolor zębów faktycznie się zmienia, ale tylko dlatego, że wierzchnia warstwa szkliwa jest niszczona. Z czasem regularne wybielanie zębów sodą oczyszczoną spowoduje uszkodzenie szkliwa, przez co to stanie się ono mniej odporne. Może pojawić się nadwrażliwość zębów, a słabe uzębienie łatwiej ulega przebarwieniom. 

Soda oczyszczona może uszkodzić szkliwo w takim stopniu, że będziesz odczuwać podrażnienia i dolegliwości bólowe. Pamiętaj, że obecnie nie istnieje metoda odbudowy szkliwa. Raz zniszczone już takie pozostanie. Właśnie dlatego stomatolodzy odradzają taką domową metodę wybielania zębów. Warto zatem rozważyć inne metody naturalnego wybielania zębów czy też wybielanie zębów pastą.


Może Cię także zainteresować:
Archiwum: marzec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Czy wybielanie zębów laserem to skuteczny sposób na śnieżnobiały uśmiech?

Następny artykuł
wybielanie zębów pastą

Wybielanie zębów pastą – jaka pasta wybielająca do zębów będzie najlepsza?

Podobne artykuły