Wstawianie zębów za pomocą odpowiedniej metody pozwoli ci nie tylko cieszyć się pięknym uśmiechem, ale także zachować komfort podczas przeżuwania pokarmów. To także kwestia zdrowotna – dzięki protezom lub implantom będziesz chronić swoje naturalne zęby.
Dlaczego warto zdecydować się na wstawianie zębów?
Czy z dziurą po wyrwanym zębie da się normalnie żyć? Oczywiście, ale takie życie będzie mniej komfortowe na co dzień. Brak nawet jednego zęba utrudnia gryzienie, a dodatkowo taki ubytek może mieć niekorzystny wpływ na resztę uzębienia. Pozbawione sąsiedztwa zęby mogą zacząć się przechylać i wykrzywiać. Zniekształcone w ten sposób zęby są bardziej narażone na próchnicę.
Jakie metody wstawiania zębów możesz wybrać?
Jeśli nie wiesz, jaka metoda wstawiania zębów będzie dla ciebie odpowiednia, skonsultuj się ze stomatologiem i protetykiem. Tylko specjaliści będą mogli właściwie ocenić stan twoich dziąseł i zębów i zaproponować odpowiedni sposób rekonstrukcji. Ważny jest też budżet, jakim dysponujesz – poszczególne metody dość mocno różnią się od siebie pod względem ceny.
Wstawianie zębów zwykle przeprowadza się na kilka sposobów. Należą do nich:
- proteza ruchoma – stosuje się ją w przypadku, gdy pacjent stracił całe uzębienie lub przynajmniej kilka zębów; jest najtańsza, ale również najmniej wygodna – trzeba ją codziennie zdejmować i czyścić;
- mosty – to rodzaj stałej protezy zastępującej jeden lub kilka zębów, mają formę koron, dla których filarami są sąsiadujące z ubytkiem zdrowe zęby;
- implanty – są najdroższe, ale najbardziej komfortowe dla pacjenta – sztuczny korzeń wszczepia się w kość za pomocą tytanowej śruby, a następnie na korzeniu mocuje się koronę.
Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz, pamiętaj, że wstawianie zębów przyniesie ci wyłącznie korzyści. Należą do nich poprawa wyglądu i ochrona zdrowej części uzębienia!
Może Cię także zainteresować:
- Jak przebiega mocowanie korony na implantach?
- Proteza na implantach w jeden dzień – cena
- Korony kompozytowe – ceny i cechy wyróżniające ten rodzaj wypełnienia
- Korony porcelanowe – jak wygląda ich założenie? Ile kosztują? Sprawdź, co warto wiedzieć!
- Proteza elastyczna – czym jest i ile kosztuje?
- Ile trwa założenie korony na zęba? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?
- Inlay i onlay – poznaj nowoczesne, naturalnie wyglądające wypełnienia koron zębowych