Proste zęby bez stałego aparatu – to możliwe!

Anna Wiktor
Wady zgryzu mogą sprzyjać kompleksom, a nawet chorobom zębów przez ich osłabienie czy utrudniony dostęp do niektórych z nich. Leczenie tego rodzaju wad jest ogólnodostępne i daje trwałe efekty, jednak nie wszyscy chcą nosić stały aparat ortodontyczny i to zwykle przez co najmniej rok. Stałe aparaty mają charakterystyczny wygląd i nie zawsze są określane jako wygodne. Czy istnieje alternatywa? Jak najbardziej!

Stałe i ruchome aparaty ortodontyczne

Główny podział aparatów ortodontycznych wskazuje dwa rodzaje: modele stałe oraz ruchome. Aparaty stałe montowane są, jak sama nazwa wskazuje, na stałe na powierzchni zębów i nie mogą być zdejmowane przez pacjenta. Nosi się je przez cały okres leczenia. To najpopularniejsze modele, od wielu lat używane do prostowania zębów. Wśród nich wymienić można przede wszystkim tradycyjne aparaty metalowe oraz ich estetyczny odpowiednik z ceramicznymi zamkami.

Aparaty ruchome są łatwo zakładane i zdejmowane przez pacjenta. To nieprawda, że są one przeznaczone wyłącznie dla dzieci czy służą jedynie do minimalnych korekt w ustawieniu zębów. Podczas leczenia tego rodzaju aparaty należy nosić przez większość doby, jednak można je zdejmować na czas jedzenia i mycia zębów, dzięki czemu nie utrudniają tych czynności.

Aktualnie za jedne z najpopularniejszych aparatów ruchomych uważa się przezroczyste nakładki prostujące clear aligner. Leczenie za ich pomocą można rozpocząć na terenie całej Polski – żeby znaleźć odpowiednią placówkę, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę proste hasło z nazwą miejscowości jak ortodonta Warszawa.

Zalety przezroczystych nakładek prostujących

Największymi zaletami nakładek prostujących są przede wszystkim ich estetyka i wygoda. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli stałych, nakładki przez prostą budowę i zastosowanie przezroczystego materiału są niewidoczne podczas noszenia. Możliwość ich zdjęcia na czas jedzenia czy mycia zębów to mniej ograniczeń i utrudnień związanych z podjętym leczeniem.

Podczas darmowej wizyty wstępnej w gabinecie DR SMILE wykonuje się skan 3D zębów, znacznie dokładniejszy niż popularne wyciski w masie. Pozwala on na zamówienie personalizowanych nakładek, idealnie dopasowanych do ustawienia zębów pacjenta. Dzięki temu z jednej strony nakładki dają szybkie efekty, z drugiej natomiast idealnie pasują, przez co pozostają niewidoczne i prawie niewyczuwalne podczas noszenia.

Kolejna warta wspomnienia kwestia to brak konieczności częstych wizyt w gabinecie lekarskim. Budowa nakładek jest bardzo prosta i nie wymaga żadnego rodzaju regulacji. Pacjent może więc używać ich samodzielnie, a postępy leczenia konsultować zdalnie ze specjalistą przez przeznaczoną do tego aplikację.

Jak przebiega leczenie nakładkami?

Najpierw umów się na niezobowiązującą wizytę wstępną w celu wykonania skanu 3D zębów. Jest on niezbędny, żeby lekarz mógł opracować plan leczenia. Wraz z nim zostaniesz zapoznany z wizualizacją efektów i pełnym kosztorysem. Kiedy go zaakceptujesz, otrzymasz komplet nakładek prostujących. Co 14 dni zmieniaj parę nakładek na kolejną zgodnie ze znajdującymi się na nich oznaczeniami.

Jeśli dodatkowe zabiegi nie są konieczne, a leczenie przebiega zgodnie z planem, nie musisz pojawiać się w gabinecie. W razie potrzeby ze specjalistą skontaktujesz się zdalnie przez aplikację mobilną. Raz na dwa tygodnia wgrywaj do niej zdjęcie swojego uśmiechu, żeby mógł on regularnie oceniać zachodzące zmiany.

Tekst promocyjny


Może Cię także zainteresować:
    None Found
Archiwum: sierpień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Invisalign u kobiety

Invisalign – co to jest? jak działa leczenie niewidocznymi nakładkami?

Następny artykuł

Jak wybrać firmę z przyjaznym zespołem?

Podobne artykuły

Pierwszy ząbek u dziecka – jak dbać o niego i o następne?

Ząbkowanie jest szczególnie trudnym okresem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Maluch w tym czasie bywa niespokojny, marudny, mocno się ślini i wkłada do buzi wszystkie przedmioty, jakie ma pod ręką. Pierwszy ząbek u dziecka pojawia się około szóstego miesiąca życia, a zaraz potem zaczynają wychodzić następne. To czas, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na higienę i pielęgnację jamy ustnej.
Czytaj więcej
prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty

Prowadzenie samochodu po znieczuleniu u dentysty – czy można?

Wiele osób zastanawia się, czy po wizycie u dentysty, podczas której otrzymali znieczulenie, mogą bezpiecznie prowadzić samochód. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników. W tym artykule omówimy, co mówią specjaliści na temat prowadzenia samochodu po znieczuleniu u dentysty oraz jakie są zalecenia dotyczące bezpiecznego prowadzenia pojazdów po wizycie u stomatologa.
Czytaj więcej